Nacionalinės ledo ritulio lygos  čempionate sužaistos rungtynės abiejuose divizionuose, o aukščiausiame divizione jau devintą pergalę iš eilės iškovojo Elektrėnų “ESSM/Energija", praneša hockey.lt.

„ESSM/Energija“ – nesustabdoma

Nacionalinės ledo ritulio lygos aukščiausiojo diviziono rungtynėse, vykusiose Kaune, Elektrėnų „ESSM/Energija“ rezultatu 5:1 (1:0, 2:1, 2:0) nugalėjo Kaliningrado „Delovaja Rus“. Tai buvo pirmoji klubų akistata šių metų pirmenybėse ir komandoms tarpusavyje teks žaisti dar du kartus.

Vienvaldžiai pirmenybių lyderiai elektrėniškiai nuo pat susitikimo pradžios turėjo iniciatyvą, tačiau jiems tik vieną sykį pirmajame kėlinyje pavyko nuginkluoti rusų klubo vartininką. 10-ąją rungtynių minutę tai padarė L.Rimkus.

Iškart po pertraukos, kai aikštėje „ESSM/Energija“ komandoje buvo vienu žaidėju daugiau, I.Zagretdinovas dar kartą pasiuntė ritulį į „Delovaja Rus“ vartus. Netrukus rezultatyviausias rusų klubo žaidėjas A.Nekerovas tiksliu smūgiu sušvelnino svečių atsilikimą iki minimumo, bet baigiantis kėliniui L.Rimkus vėl atstatė dviejų įvarčių pranašumą.

Paskutiniajame kėlinyje buvo aiškiai matyti, kad „Delovaja Rus“ žaidėjams jau trūksta jėgų. Nebespėdami paskui greitus ir techniškus lietuvius, rusai dažnai pažeisdavo taisykles ir nemažą laiko tarpą buvo priversti rungtyniauti mažumoje. Trečiajame kėlinyje įvarčius pelnė vien tik elektrėniškiai. Lietuvių klubo gretose pasižymėjo I.Zagretdinovas ir Š.Kuliešius.

„ESSM/Energija“ - „Delovaja Rus“  5:1 (1:0, 2:1, 2:0). „ESSM/Energija“: L.Rimkus, I.Zagretdinovas po 2, Š.Kuliešius 1 įvartis. „Delovaja rus“: A.Nekerovas 1 įvartis.

Aukščiausio diviziono turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

OH užtikrintai keliauja konferencijos nugalėtojų vardo link

Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono Rytų konferencijos lyderiai Vilniaus OH ir toliau rungtyniauja sėkmingai. OH 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) įveikė Vilniaus „Ice wind“ komandą.

OH pirmajame kėlinyje du kartus skriaudė varžovus, o po 40 minučių kovos pirmavo jau 3:0. Iškovojęs pergalę šioje dvikovoje OH gali lengviau atsipūsti. Mat iki šių rungtynių būtent „Ice wind“ komanda pagal prarastus tašjkus buvo potenciali konferencijos lyderė.

OH – „Ice wind“ 4:1 (2:0, 1:0, 1:1). OH: A.Adomavičius, N.Sidorovas, A.Silinas, R.Bukauskas po 1 įvartį. „Ice wind“: V.Bartkevičius 1 įvartis.

„Vilkai“ vejasi lyderius, „Hockey punks“ traukia rankinį stabdį

Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono Rytų konferencijoje Vilniaus „Hockey punks“ sumažino apsukas ir 5:9 (1:1, 3:6, 1:2) pralaimėję Vilniaus „Vilkams“, patyrė trečią nesėkmę per ketverias paskutiniąsias rungtynes.

„Hockey punks“ kaip lygūs su lygiais su varžovais kovėsi kėlinį, o rungtynių likimas išsisiprendė antrajame kėlinyje, kuomet „Vilkai“ įgijo trijų įvarčių persvarą. „Pankai“ nebeatsigavo ir patyrė pralaimėjimą praktiškai atsisveikindami su viltimis konferencijoje užimti bent antrąją vietą ir pratęsti kovą dėl apdovanojimų.

„Vilkai“ ir toliau įnirtingai persekioja konferencijos lyderius.

„Hockey punks“ – „Vilkai“ 5:9 (1:1, 3:6, 1:2). „Hockey punks“: A.Mitkevičius, M.Kartenis, D.Varnys, J.Čižas po 1 įvartį. „Vilkai“: G.Tamašauskas 3, N.Nogtevas po 3, B.Četvertakas 2, A.Jermakovas 1 įvartis.

I diviziono Rytų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Klaipėdos kautynėse – sunki „Kirų“ pergalė prieš „Torą“

Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono Vakarų konferencijos mače Klaipėdos „Toras“ nė per nago juodymą nenusileido Klaipėdos „Kirams“, tačiau pralaimėjo jiems 2:3 (1:1, 0:2, 1:0).

Dinamiškose rungtynėse pirmieji pasižymėjo absoliutūs konferencijos autsaideriai „Toro“ ledo ritulininkai, kurie jau 4 minutę pelnė įvartį. „Kirai“ atsakė Pavelo Šalajevo įvarčiu po 5 minučių. Antrajame kėlinyje „Kirai“ pelnė du įvarčius be atsako ir galėjo lengviau atsipūsti.

Tačiau visai kitaip galvojo „Toras“, kuris 52 minutę rezultatą sušvelnino iki minimumo, o priešpaskutiniąją minutę nugalėtojo likimą galėjo perkelti į pratęsimą, kuomet iš artimos distancijos į vartus nepataikė laisvas Eduardas Pavliukovas.

Po pergalės „Kirai“ sugrįžo į trečiąją konferencijos vietą ir turi teorinius šansus kautis dėl antrosios, suteikiančios teisę bandyti prasimušti į finalo ketvertą.

„Toras“ – „Kirai“ 2:3 (1:1, 0:2, 1:0). „Toras“: L.Garbonis, S.Jakuta po 1 įvartį. „Kirai“: P.Šalajevas, S.Skurstenas, O.Zbarazskis po 1 įvartį.

I diviziono Vakarų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Klaipėdos „Baltija“          8 8 0  0  0   71:25  24

2. Šiaulių „Ledo linija“        7 6 0  0  1   52:20  18

3. Klaipėdos „Kirai“            6 3 0  0  3   22:23   9

4. Kretingos „Grifai“           7 3 0  0  4   43:38   9

5. Gargždų „Ledžinga“           7 2 0  0  5   35:56   6

6. Klaipėdos „Toras“            9 0 0  0  9   20:81   0

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną  įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.