2012—2013 m. DNB LKF taurės turnyre užfiksuota pirmoji staigmena. Per IV etapo rungtynes Nacionalinėje krepšinio lygoje pirmaujanti Vilniaus „Statyba“ po pratęsimo palaužė LKL šiemet debiutuojančius Kauno „LSU-Baltus“ rezultatu 83:82 (22:22, 19:14, 18:19, 10:14, 14:13).

RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

„Statyba“ ketvirtojo kėlinio pabaigoje galėjo išplėšti pergalę, tačiau Martynas Paliukėnas nepataikė 2 baudos metimų, o Taurantas Tamošiūnas pelnė 2 taškus ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Jo pabaigoje jau „LSU-Baltai“ pirmavo 5 taškais (82:77), tačiau šeimininkai per 10 sekundžių pelnė 6 taškus ir išplėšė pergalę.

Nugalėtojams net 26 taškus šiandien surinko Ovidijus Varanauskas. 19 taškų ir 12 atkovotų kamuolių pridėjo Vitalijus Lukša, 15 taškų, 7 atkovotus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus — Martynas Paliukėnas, 14 taškų — Darius Tarvydas.

Kauno komandos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo įspūdingas Vidmanto Sragauskio pasirodymas. Šis krepšininkas per rungtynes nepataikė tik 3 metimų ir iš viso pelnė net 30 taškų (5/6 dvitaškiai, 6/8 tritaškiai, 2/2 baudų metimai). 13 taškų pridėjo Taurantas Tamošiūnas, 11 — Arūnas Vasiliauskas.

DNB LKF taurės turnyro V etape „Statyba“ susitiks su kita LKL ekipa — Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“.

Per kitas šios dienos rungtynes Klaipėdos „Neptūnas“ namie nugalėjo NKL rungtyniaujantį Vilniaus „Perlą-MRU“ 93:71 (26:16, 25:18, 19:16, 23:21).

Uostamiesčio krepšininkai dar prieš didžiąją pertrauką įgijo 17 taškų pervarą, kuri vėliau buvo išaugusi net iki 27 taškų.

Nugalėtojams Deividas Gailius pelnė 26 taškus, Marius Runkauskas pridėjo 20, Rashaunas Broadusas — 12.

Sostinės ekipoje rezultatyviausi buvo Mantas Virbalas (18), Jonas Elvikis (14) ir Antanas Udras (10).

DNB LKF taurės turnyro V etape „Neptūnas“ susitiks su Šakių „Zanavyko“ ir Kėdainių „Nevėžio“ poros nugalėtoju.