• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įsimintinus įspūdžius apie Raudonosios jūros koralus ir gražiąsias žuvytes Egipte lengvai galima pamiršti šiek tiek pasižvalgius po vietinių namus. Atrodo, kad statyti namus juos išmokė žinomi pasakų veikėjai Nif Nifas ar Nuf Nufas.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiau nei pusė Egipto gyventojų gyvena lūšneles primenančiuose namuose, skalbinius džiauna po langais namo išorėje, o šiukšles irgi išmeta pro langus. Jų namai dažniausiai nebaigti statyti.



Lipdo kaip kregždės

REKLAMA

Europiečiui susidaro įspūdis, kad Egipte daugiabučių statytojai nepasižymi gera atmintimi ir pamiršta pastatyti namą iki galo. Tačiau pasakojama, kad čia nebaigiama statyti namų dėl to, jog esą vyras, norintis vesti moterį, turi būti pasirūpinęs stogu virš galvos. Todėl prie to pačio "šeimyninio daugiabučio", kuriame gyvena jo tėvai ir dar keletas brolių su šeimomis, prilipdomas dar vienas gyvenamasis plotelis.

REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, nebaigtų statyti namų gyventojai išvengia mokesčių, todėl skurdesniuose rajonuose baigtas statyti namas - retas reiškinys.

Net Egipto sostinėje Kaire vykstančios statybos kartais gali pasirodyti kaip nesusipratimas - retas statybininkas dėvi šalmą, statybų aikštelės nepažymėtos...

Namų čia niekas nesivargina statyti iš vienodų medžiagų - nerasi vienodo dydžio lentų ar skardos lakštų, o stikliniai langai rūpi toli gražu ne visiems egiptiečiams - ypač mažesniuose miesteliuose ar nuo miesto centro nutolusiuose rajonuose namų sienoje tiesiog paliekama anga saulės šviesai patekti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šioje prabangos ir nepritekliaus šalyje namai yra viena iš nedaugelio vietų, kurioje egiptiečiai iš turistų neprašo arbatpinigių ir nesistengia žūtbūt parduoti prekių bei paslaugų. Namuose svečiams jie draugiški ne dėl kišenėje žvangančiųjų ar šlamančiųjų, o dėl to, kad svečias šiame arabų krašte - beveik šventas, todėl jam negailima nei paskutinių trupinių, nei išgalvotų istorijų ir šypsenų.

REKLAMA

Kambarių skaičius Egipte skaičiuojamas pagal miegamųjų skaičių. Sakydamas, kad gyvena vieno kambario bute, egiptietis turės galvoje, kad jo būste yra miegamasis, svetainė ir virtuvė.



Moterų rūpestis

Mažesnių miestelių gatvėse, kaip ir kitose islamo šalyse, gali pasirodyti, kad moterų čia nėra. Kaip žinoma, nuo VII amžiaus, kai arabai, įsiveržę į Šiaurės Afriką, vietos gyventojams įpiršo islamą, moterys sėdi namuose, minko tešlą duonai, tvarko buitį, nuolankiai deda ant stalo maistą grįžusiam iš darbo šeimos maitintojui ir trims keturiems vaikams.

REKLAMA

Maistą egiptiečiai mėgsta valgyti nesinaudodami stalo įrankiais - juos pakeičia duona, kuria kabina karštą patiekalą.

Namų stalą kartais gali pakeisti gatvė - čia, ypač Ramadano mėnesį, nusileidus saulei išalkę musulmonai pasitiesia apdulkėjusį neaiškios spalvos skudurą, ant jo išdėlioja maistą ir susėdę gatvėje pasigardžiuodami kramsnoja.

Dauguma Egipto gyventojų įsikūrę 1500 km. ilgio derlingos žemės ruože aplink Nilą. Net 96 proc. šalies teritorijos yra dykumos.

Valdonė SAVULIONYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų