REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rimo Kurtinaičio biure Maskvos pašonėje – ypač niūrios nuotaikos. Lietuvio vadovaujama pamaksvės „Chimki“ komanda Eurolygoje užima paskutinę vietą, geresnio žaidimo signalų vis dar nematyti. Tačiau vienas signalas iš „Chimki“ vadovų – labai iškalbingas ir keliantis nerimą dėl R. Kurtinaičio ateities klube.

Rimo Kurtinaičio biure Maskvos pašonėje – ypač niūrios nuotaikos. Lietuvio vadovaujama pamaksvės „Chimki“ komanda Eurolygoje užima paskutinę vietą, geresnio žaidimo signalų vis dar nematyti. Tačiau vienas signalas iš „Chimki“ vadovų – labai iškalbingas ir keliantis nerimą dėl R. Kurtinaičio ateities klube.

REKLAMA

„Chimki“ per 14 Eurolygos rungtynių vos du kartus iškovojo pergalę ir patyrė 12 pralaimėjimų. Lietuvio vadovaujama ekipa sugebėjo įveikti tik Belgrado „Crvena Zvezda“ ir Sankt Peterburgo „Zenit“ ir šiuo metu Eurolygoje užima paskutinę vietą.

Sezono pradžioje R. Kurtinaičiui beliko gūžčioti pečiais po to, kai jo žaidėjus vieną po kito guldė koronavirusas ir traumos. Tie keli pirmieji sezono pralaimėjimai, tarp kurių ir nesėkmė prieš Kauno „Žalgirį“, buvo išretėjusios sudėties pasėkmės. Tačiau dabar komanda – pilna, turinti visus žaidėjus, o rezultatai lieka tie patys.

Per pastarąjį mėnesį „Chimki“ Eurolygoje patyrė penkis iš eilės pralaimėjimus – nusileista Stambulo „Anadolu Efes“, Berlyno ALBA, Miuncheno „Bayern“, Maskvos CSKA ir „Barcelona“ komandoms. Nors dauguma šių komandų yra elitinė jėga Europos krepšinyje, būtent tokia šį sezoną – taškydamasi milijonais ir naujomis sutartimis – ir ketino tapti pati „Chimki“. Bet netapo.

REKLAMA
REKLAMA

Bendrai „Chimki“ šiame sezone į savo krepšį vidutiniškai praleidžia po 87,5 taško ir taip demonstruoja vieną blogiausių gynybų turnyre.

„Kas labiausiai krenta į akis, tai gynyba. Kad ir koks varžovas bebūtų, vis tiek pelno link 100 taškų (...) Beveik visi kitų komandų lyderiai sužaidžia geriausias rungtynes būtent prieš „Chimki“ – Mike‘as Jamesas buvo arti trigubo dublio, dabar Nikola Mirotičius ir Cory Higginsas. Kažko tikrai trūksta, gynybos prasme tai žaidimas labai prastas“, – tv3.lt sakė krepšinio specialistas Mindaugas Brazys.

REKLAMA

Gruodžio pradžioje „Chimki“ vadovų kantrybės taurė persipildė. Buvo pranešta, kad atleidžiami iškart net trys treneriai ir visi jie – lietuviai. Darbo pamaskvėje neteko Robertas Kuncaitis, Giedrius Kurtinaitis ir fizinio rengimo treneris Evaldas Kandratavičius.

Tokių atvejų, kai tą pačią dieną nuo darbo nušalinami trys vyr. trenerio asistentai, tačiau poste paliekamas pats vyr. treneris, krepšinio pasaulyje nebūna – tai precedento neturintis ir aiškų klausimą keliantis sprendimas.

Turbūt didžiausias klausimas dabar ir yra toks – kiek dar laiko liko R. Kurtinaičiui?

Lietuviai treneriai išvyko namo, o „Chimki“ toliau tęsė treniruočių ir varžybų procesą. Vis dėlto, ilgai laukti naujienų nereikėjo – prie klubo trenerių štabo netrukus prisijungė dublerių komandos treneris Andrejus Malcevas, dar po kelių dienų „Chimki“ paskelbė apie Aleksandro Trifunovičiaus – žymaus ir toli gražu ne asistentu įpratusio dirbti trenerio – įsigijimą.

REKLAMA
REKLAMA

A. Trifunovičius anksčiau yra dirbęs ir tuometiniame Vilniaus „Lietuvos Ryte“, ir Kauno „Žalgiryje“. Oficialiai skelbiama, kad serbas dirbs R. Kurtinaičio asistentu, tačiau žvelgiant į paties specialisto biografiją ir patirtį tampa panašu, kad šiame klube tai nebus tik asistento pareigas einantis žmogus. Taip atrodo ir tv3.lt kalbintam M. Braziui, kuris, nors ir nenorėjo „burti iš tirščių“, bet išsamiai kalbėjo apie greičiausiai neilgai trukus įvyksiantį R. Kurtinaičio atleidimą.

„Tai precedento neturintis atvejis – niekur taip nedaroma, kad trys trenerių štabo nariai atleidžiami vienu metu. Sunku net rasti logiškų paaiškinimų. Bet greičiausiai čia reikia žiūrėti paprasčiau – galbūt tai yra ruošiama dirva naujam vyr. treneriui. A. Trifunovičiaus atvykimas yra iškalbingas faktas. Šis treneris įprastai juk nedirba asistentu, jis įpratęs būti vyr. treneriu. Nenoriu būti pranašu, bet viskas krypsta link to, kad būtent A. Trifunovičius turėtų pakeisti Kurtinaitį. Viskas atrodo taip. Galbūt aš būsiu neteisus, bet kitų logiškų paaiškinimų čia nelabai yra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žiūrėkime paprastai – jei į komanda atvyksta naujas vyr. treneris, jam greičiausiai reikės ir naujų asistentų. Tai klubo vadovai greičiausiai žiūrėdami į priekį iškart tris asistentus atleido, iš jų du lietuvius. Aišku, aš nežinau, tai yra tik spėjimai, prielaidos. Bet kitaip sunku šitą situaciją įžvelgti. Viskas labai panašu į tai, kad jei nebus pergalių, R. Kurtinaitis bus pakeistas“, – dėstė M. Brazys.

Eurolygoje R. Kurtinaičio ekipos artimiausiu metu laukia „ant popieriaus“ kiek silpnesni varžovai. „Chimki“ susikaus su Vilerbano ASVEL, vėliau mes iššūkį „Valencia“ komandai, dar vėliau susikaus su Pirėjo „Olympiacos“ ir po graikų egzamino antrą kartą susitiks su „Žalgiriu“.  

REKLAMA

Ko gero, kaip sako M. Brazys, po šios atkarpos ir paaiškės, ar R. Kurtinaitis dar turi šansų išlikti vyr. trenerio pozicijoje.

Keli pralaimėjimai prieš tokio lygio komandas tik dar labiau pagilintų pamasvkės klubo duobę ir turnyro lentelės dugnas jau būtų kaip reikiant jų pačių „nugulėtas“. O laiko iš to dugno pakilti su kiekvienomis rungtynėmis lieka vis mažiau.

Tačiau kas lemia tokį prastą „Chimki“ žaidimą, turint omenyje tai, kad pagal sudėtį tai turėtų būti elitinė jėga Europoje?

Pats svarbiausias žmogus šioje komandoje vis dėlto yra ne R. Kurtinaitis. Dabartinė „Chimki“ yra Aleksėjaus Švedo rankose. Ir nors šios Rusijos žvaigždės statistika byloja apie įspūdingą žaidimą, asmeniniai rodikliai realaus vaizdo kol kas toli gražu neatspindi.

REKLAMA

A. Švedas šiame sezone fiksuoja 18,2 taško, 4,6 atkovoto kamuolio ir 8,7 rezultatyviaus perdavimo rodiklius. Bet komanda laimėjo vos du kartus. 

„Pagal tai, kiek atakų sprendžia jis pats, tai akivaizdu, kad šita „Chimki“ komanda yra labai stipriai priklausoma nuo jo žaidimo. Tie rodikliai gali atrodyti solidžiai, bet jei žiūrėtume į procentą, kuriuo jis pats atakuoja krepšį, tai jis tikrai nėra aukštas. Manyčiau, kad tai yra žaidėjas, kuris daugiau atima, nei duoda.

Labai dažnai atsiranda piktnaudžiavimas – kamuolio perlaikymas, dirbtinis rezultatyvių perdavimų ieškojimas. Dar labiau į akis krenta jo gynyba – pastangos gynyboje yra atmestinos, jis tikrai nenori per daug dirbti, nenori per grubiai žaisti, kad nesusirinktų pražangų. Tokie dalykai turbūt išmuša gynybos sistemą, dėl to ir matome rezultatus“, – priežastis dėsto M. Brazys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panašų vaidmenį kitoje Rusijos komandoje, Maskvos CSKA, turi Mike'as Jamesas. Amerikietis ten taip pat yra svarbiausias komandos žaidėjas, nuo kurio sėkmės dažnu atveju priklauso ir komandos pasirodymas. Vis dėlto, čia M. Brazys randa vieną esminį skirtumą.

„Tai panašūs žaidėjai, bet esminis skirtumas yra tai, kad vienas kaip komandos lyderis ją traukia, o kitas kaip komandos lyderis iš jos daugiau atima, nei duoda“, – sako specialistas.

R. Kurtinaitis prieš šį sezoną žinojo, kad tiek išleistų pinigų ir tokio kalibro žaidėjai kartu atneša ne tik dideles galimybes, bet ir milžinišką atsakomybę. Pamaskvės klubo galvos taškėsi milijonais norėdami matyti savo komandą tarp Europos elito. Bet nemato, o tai ilgai tęstis neturėtų. 

Niekur nematytas ir precedentų krepšinyje neturintis „Chimki“ vadovų ėjimas kelia vieną, bet labai svarbų klausimą: kiek dar liko laiko R. Kurtinaičiui vyr. trenerio kėdėje?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų