REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
D. Rapšys (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Ryškiausia Lietuvos plaukimo žvaigždė ir geriausias šalies sportininkas Danas Rapšys praėjusiais metais nuolat mirgėjo žiniasklaidos antraštėse – vieną po kitos pergales skynęs ir rekordiškai daug startų atlaikęs atletas jau ruošiasi naujiems iššūkiams. Atėję 2020 metais žada būti ne ką mažiau sunkūs, nes laukia olimpinės žaidynės Tokijuje ir galimai – vestuvės su širdies drauge.

Ryškiausia Lietuvos plaukimo žvaigždė ir geriausias šalies sportininkas Danas Rapšys praėjusiais metais nuolat mirgėjo žiniasklaidos antraštėse – vieną po kitos pergales skynęs ir rekordiškai daug startų atlaikęs atletas jau ruošiasi naujiems iššūkiams. Atėję 2020 metais žada būti ne ką mažiau sunkūs, nes laukia olimpinės žaidynės Tokijuje ir galimai – vestuvės su širdies drauge.

REKLAMA

24-erių plaukikas penktadienį atvyko į Vilnių, kur atsiėmė partnerių dovanotus raktelius – nuo šiol D. Rapšys vairuos naujausią „Renault Koleos“ modelį.

Čia sportininkas susitiko su gerbėjais ir žiniasklaidos atstovais, kuriems atskleidė artėjančio sezono planus.

Dar šį mėnesį jis grįš į varžybas ir startuos Čempionų lygos etape – tą darys pagrindinėse savo 200 ir 400 m laisvuoju stiliumi rungtyse.

REKLAMA
REKLAMA

„Po Čempionų lygos laukia savaitė atostogų ir tada skrisime porai savaičių į Tenerifę. Šios atostogos turėtų būti paskutinės iki pat olimpiados. Vėliau lauks stovyklos, daugiausiai jų bus Lietuvoje.

REKLAMA

Tada vyks Europos čempionatas ilgame baseine, po kurio jau olimpinės žaidynės. Prieš jas važiuosime į stovyklą Tokijuje. Ten jau esame buvę, darėme pažintinę stovyklą, žiūrėjome, kur gyvensime, koks maistas. Mums tos sąlygos nelabai patiko, bet turėjome progą išsiprašyti visko, ko norime.

Po olimpinių galbūt pailsėsiu, priklausomai nuo to, kaip seksis. Lauks pasaulio taurės, bet nežinau ar ten startuosiu. Tai, ką pamačiau praėjusiais metais, ką reiškia startuoti visose pasaulio taurėse.. Tikrai kosmosas. Nežinau, ar vėl pajėgčiau tą daryti. Metų gale lauks pasaulio čempionatas trumpame baseine“, – trumpai planus pristatė plaukikas.

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik svarbiausias startas, be jokios abejonės, laukia liepą Tokijuje – čia plaukikui finalus teks plaukti rytais, kai įprastai vyksta atrankos.

Pagrindinėse varžybose finalai dažniausiai vyksta vakarais, tad prie to teks prisitaikyti.

Linksmas pokalbis su D. Rapšiu – apie Tokijo žaidynes, vestuves ir dopingo vartojimą.

Lietuvoje bus daug stovyklų, kuriame baseine?

Klaipėdos, bet ten lygiai taip pat sąlygos nėra įspūdingos. Girdėjau, kad trenerė kalbėjo su federacijos prezidentu, kad reikia gauti daugiau takelių. Dabar rytais, kadangi turime mažai žmonių, mes gauname porą takelių. Bet vakare baseinas yra užimtas, būna daug vaikų, tai mums duoda vieną kraštinį taką. Dabar mūsų yra daugiau – aš, Deividas, Andrius ir prisijungė Teterevkova. Bus sunkiau, bet kiek girdėjau, gal pavyks gauti daugiau takelių, nes treniruotis viename yra labai sunku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sezono planuose yra pasaulio rekordai?

Planuose nėra taip, kad važiuosiu būtinai padaryti tą pasaulio rekordą. Mes dirbame, stengiamės ir norime pagerinti rezultatą. Darysime viską, kad pasisektų, o kaip atsitiks bus matyti. Aišku, kai matai, kad jis taip artėja ir artėja, kažkur pasąmonėje yra.

Ar lieka dvi distancijos – 200 ir 400 m.? Nes jos visada vyksta viena po kitos ir tai reikalauja daug energijos.

Būtent taip bus ir olimpiadoje. Aš pats dar nežinau ar reikia koncentruotis į vieną ar dvi. Dar sužinojome, kad finalai vyks rytais. Taip niekada nėra buvę ir aš nesu plaukęs maksimaliai rytais. Nežinau, kodėl taip padarė, bet kiek girdėjau dėl televizijos žiūrovų, kad būtų patogų žiūrėti, bet patiems sportininkams nemanau, kad bus gerai. Tad nežinau, į kurį (plaukimą, – red. past.) reikės koncentruotis, bet kaip matome kinas (vienas pagrindinių varžovų Sun Yangas, – red. past.) plaukia abu, tai negalime nusileisti.

REKLAMA

Ar tai keičia treniruočių planą?

Keičia, bet tai jau trenerių darbas. Turbūt sunkias treniruotes taikysime į rytą, visai tai paliekame treneriams, jie žino, kaip viską padaryti, o mes tiesiog dirbsime.

Minėjai, kad metai buvo sunkūs. Ar pavyko išsivalyti galvą per kelias dienas?

Kai grįžau po paskutinių varžybų prasidėjo šventės ir galvojau, kad jau pailsėsiu, bet teko važinėti visur, nes giminės rinkosi Vilniuje. Tai kiekvieną dieną važinėjau pirmyn atgal, tai toks ir pailsėjimas buvo. Tu turi atiduoti duoklę ir artimiesiems, viską pasakoti jiems, todėl negaliu sakyti, kad poilsis buvo labai geras, bet galvą pravėdinti pavyko. Dabar jau einu su tikra jėga treniruotis.

REKLAMA

Bet buvo ir gražių asmeninių dalykų.

Čia turbūt dėl žiedo? (juokiasi). Tai jau kiek galima, jau visi tą šneka ir šneka, nežinau, ar jau pribrendo metas, bet mes jau esame tiek metų kartu, kad aš to nelabai sureikšminu, mano sužadėtinė dabar jau irgi nelabai sureikšmina. Čia tiesiog simbolinis dalykas.

Jaudulio mažiau buvo nei prieš pasaulio čempionato finalą?

Dėl to visai nesijaudinau, ji kažkiek apie tai žinojo, aš žinojau, reikėjo tik oficialiai padaryt.

Vestuvės po olimpinių žaidynių?

Nežinau, žiūrėsime kaip seksis. Sakiau, kad jeigu gerai seksis, tai iš karto darome vestuves, jei nesiseks tai nedarysime iš viso (juokiasi).

Ar po tokio intensyvaus sezono nėra taip, kad baseinas atstumia dabar?

Iki paskutinių varžybų buvo tikrai sunku, po jų dar turėjau šokti į baseiną ir treniruotis, kad palaikyčiau formą. Bet plaukiau, kad tik plaukti. Ir trenerė matė, kad man jau sunku. Davė dar vieną poilsio dieną, jų užteko, ir einu su jėga treniruotis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne visi varžovai tiek daug startuoja, ar tas didelis varžybų kiekis tinka?

Aš niekada nesu turėjęs tiek, tai buvo naujovė. Pats nustebau, kad galiu tiek išlaikyti ir aukštais rezultatais. Dauguma sako, kad varžybose nebuvo stipriausių Dano varžovų, todėl jam taip gerai sekasi. Manau, kad visi turi suprasti, kad tie geriausi varžovai, jeigu plauktų tiek startų kiek aš, jie kokiomis penkiomis sekundėmis nebūtų arčiau savo rezultato. Jie pasiruošia vieną kartą labai gerai. Per visas pasaulio taures suplaukiau su šešiais mano varžovais iš pasaulio čempionato finalo.

Vienas pagrindinių varžovų S. Yangas turi rūpesčių sporto arbitražo teisme, kiek sekate tuos įvykius, ar norėtumėte, kad kino nebūtų olimpiadoje?

REKLAMA

Iš pat pradžių ir aš maniau, kad jeigu jis sudaužė mėginį, tai pažeidė visas taisykles, bet kiek supratau, kad pas jį atvažiavo žmonės, kurie net neturi teisės jo prižiūrėti, bandė jį fotografuoti, kai jis atliko visus reikalus. Nustebau, kaip taip gali būti ir tikrai nemanau, kad čia kažkas bus. Žmogus atėjo neaišku iš kur, filmuoja tave kaip tu atlieki testą. Tokiu dalykų tokiame sporte negali būti, ypač kai esi tokia Kinijos žvaigždė.

Pačiam tekę pakliūti į panašias situacijas?

Ne, pas mane viskas tvarkingai. Žmonės galvoja, kad Danas tikrai vartoja dopingą, nes kaip galima atlaikyti tiek startų su tokiais rezultatais. Iš karto galiu pasakyti, kad po kiekvieno starto yra imamas dopingo mėginys. Mes pildome internete, kur esame. Net dabar esu užpildęs, kad šią valandą būsiu Vilniuje, „Sostena“ centre. Jie dabar galėtų atvažiuoti į saloną ir liepti daryti mėginį. Vien praėjusiais metais esu tikrintas 28 kartus. Tai yra labai daug. Belgijos atstovas, kuris yra olimpinis vicečempionas, per metus buvo tikrintas du kartus.

REKLAMA

Esame tikrinami be sustojimo. Neįsivaizduoju, kaip šiais laikais dar galima vartoti kažką. Mes neturime ko slėpti, mane gali tikrinti kiekvieną dieną.

Sakėte, kad teko prašyti geresnių sąlygų Tokijuje.

Kai atvažiavome buvo karštas vanduo baseine, padarytas žmonėms. Buvo sunku treniruotis. Mums startus visada duoda su švilpuku, o ten negalima to daryti, nes švilpia tik gelbėtojai, jeigu kažkas atsitinka. Todėl trenerė turėdavo rėkti mums. Ten daug niuansų, negalima turėti tatuiruočių, jeigu turi – reikia jas užklijuoti ir slėpti. Atrodo, kad esi banditas. Turime Simoną Bilį, kuris išsitatuiravęs visko, tai buvo tragedija (juokiasi).

Kadangi visi japonai yra 150 cm, tai į tualetą reikia eiti susilenkus, naktį iš viso košmaras nueiti. Kambariai yra labai maži, įstumi lagaminą ir turi per lovą lipti. Tikėkimės, kad viskas pasikeis į gerą. Tikėkimės ir maistas bus geresnis, nes ryžius valgyti pusryčiams tikrai nėra įprasta mums. Gal kiaušinienės bus ar japonai blynelių pakeps (šypsosi).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų