Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) baigėsi mažojo finalo serija, kurioje medaliai atiteko Šakių „Vyčiui“. Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai lemiamame mače po tikros dviejų pratęsimų dramos 104:103 (24:23, 31:23, 12:27, 18:12, 19:18) palaužė „Rasus“ ir seriją dėl bronzos laimėjo 3:2.

Šie NKL medaliai – pirmieji „Vyčio“ istorijoje.

Iniciatyvą parodę Gytis Radzevičius ir Augustinas Jankaitis padėjo „Vyčiui“ pirmauti 10:6, tačiau tolimais metimais rėmęsi „Rasai“ palaikė nedidelį atsilikimą – 11:15. Spurto 5:0 dėka, „Vyčio“ pranašumas siekė tašką (22:21), o nors ir minimalų atotrūkį išsaugoti padėjo gera Marijaus Užupio atkarpa – 35:34. G. Radzevičius ir P. Beliavičius smeigė šūvius, kurie leido atsiplėšti dar labiau (52:43), o į ilgąją pertraukė „Vytis“ išsinešė tą patį devynių taškų pranašumą – 55:46.

Trečiajame kėlinyje „Rasai“ ėmė greitai naikinti deficitą ir po kelių šakiškių klaidų atsiliko tašku – 58:59. T. Galeckas rezultatą persvėrė, Kajus Okmanas taip pat pridėjo baudų metimus, tad šeimininkai buvo priekyje 63:59. „Vyčio“ problemos augo, jas kėlė klaidos, pražangos ir visiškai nesustabdytos „Rasų“ atakos (61:68) bei iki kėlinio pabaigos likus keturioms minutėms skirtumas buvo dviženklis – 61:71. Gediminas Maceina smeigė svarbų tritaškį (67:73), o „Vytis“ ėmė po truputį atsigauti. Baudų metimai ir P. Beliavičiaus dvitaškis leido likus minutei atsilikti trimis taškais (82:85), o „Rasai“ mynė šoninė liniją. Išsigelbėti „Vytis“ turėjo 36 sekundes, po Andriaus Aleksandrovo pražangos G. Radzevičius pataikė vieną baudos metimą – 83:85. Kai liko šešios sekundės kėlinyje, G. Maceina išlygino rezultatą (85:85), o T. Galeckas nepataikė metimo iš po krepšio, tad ekipų laukė pratęsimas.

Jis vyko taip pat atkakliai kaip ir paskutinysis kėlinys. Pratęsimui įpusėjus, rezultatas buvo lygus (89:89) ir dvi minutes ekipos negalėjo pelnyti taškų. Šią atkarpą baudos metimu nutraukė Rokas Grinius, tačiau likus devynioms sekundėms, tritaškį paleido Marijus Užupis – 92:90. Taip „Vytis“ išsiveržė į priekį, bet po P. Beliavičiaus pražangos baudomis rezultatą lygino T. Galeckas – 92:92. Komandų laukė dar vienas pratęsimas.

Š. Vingelis ir T. Galeckas „Rasams“ leido pirmauti 98:94, tačiau G. Maceina ir P .Beliavičius lygino rezultatą – 98:98. T. Galeckas pataikė dvitaškį su A. Jankaičio pražanga (101:98), bet atsakymo sulaukė iš G. Radzevičiaus, o po E. Aniulio nesportinės pražangos M. Užupis dar tašku papildė „Vyčio“ sąskaitą – 101:103. Aistros virė, o technines pražangas užsidirbo P. Beliavičius su K. Okmanu, tad į aikštę žengė iki tol nežaidęs ir sveikatos problemų turėjęs Sh. Jacksonas, nes limitą buvo išnaudojęs P. Beliavičius, E .Jezukevičius ir Tadas Sebežiovas. Amerikiečio baudų metimai išlygino rezultatą, o pergalę atnešė paskutinę akimirką po E. Aniulio pražangos pataikyta M. Užupio bauda – 104:103.

„Vytis“: G. Radzevičius 21, G. Maceina, M. Užupis ir A. Jankaitis (10 atk. kam.) – po 17, P. Beliavičius 15 (10 atk. kam.), E. Jezukevičius 10.

„Rasai“: T. Galeckas 34, Š. Vingelis 18, K. Okmanas 12, E. Džiaugys 10, A. Aleksandrovas 9.