Lietuvos vicečempionas Klaipėdos „Neptūnas“, šįkart rungtyniavęs be komandos kapitono Martyno Mažeikos, patyrė pirmąjį pralaimėjimą FIBA Čempionų lygos turnyre – Ventspilyje po atkaklios ir nervingos kovos rezultatu 61:66 (14:17, 14:16, 20:14, 13:19) nusileido „Ventspils“ ekipai.

Nepaisant šio pralaimėjimo Dainiaus Adomaičio treniruojamas "Neptūnas" FIBA Čempionų lygos turnyro C grupėje yra vienvaldis lyderis, savo sąskaitoje turintis daugiausiai – net penkias pergales.

„Ventspils“ ekipa su 3 pergalėmis ir 3 nesėkmėmis turnyro lentelėje pakilo į trečiąją vietą.

Neptūniečiams kaimyninėje Latvijoje nesisekė nuo dvikovos pradžios – aikštės šeimininkai dvikovą pradėjo spurtu 9:0, o dar po kelių akimirkų pirmavo ir dviženkliu skirtumu – 2:14.

Tada klaipėdiečiai sužaidė atkarpą 12:0 ir išlygino rezultatą – 14:14. Nuo tada virė apylygė kova, nors dažniau 2-5 taškais priekyje buvo latviai.

Po ilgosios pertraukos Lietuvos vicečempionai persvėrė rezultatą savo naudai – 46:44.

Visgi lemiamame ketvirtyje „Neptūno“ krepšininkai vėl strigo puolime – per pirmąsias penkias minutes pelnė vos tašką, tuo metu septynis taškus surinkę latviai persvėrė rezultatą savo naudai – 54:49.

Netrukus pasipylė taiklūs tolimi neptūniečių metimai: Jimmy Baronas pataikė du tritaškius, Vytautas Šarakauskas - vieną ir iki dvikovos pabaigos likus minutei aikštės šeimininkų pranašumas ištirpo vos iki 1 taško – 61:60.

Dar po kelių sekundžių „Neptūnas“ turėjo šansą išsiveržti į priekį, tačiau Jimmy Barono metimas skriejo pro šalį, vėliau neptūniečiai apmaudžiai suklydo išsimesdami kamuolį iš užribio, pražanga sustabdytas „Venspils“ legionierius Edgaras Želionis pataikė abi baudas ir „Ventspils“ iškovojo pergalę – 66:61.

„Ventspils“: Willie Deanas - 22 (6 rez. perd.), Ronaldas Zakis - 12 (9 atk. kam.), Edgaras Želionis – 9 tšk.

„Neptūnas“: Jerai'us Grantas (7 atk. kam.) ir Jimmy Baronas - po 16, Mindaugas Girdžiūnas – 12, Omari Johnson – 6, Vytautas Šarakauskas – 5, Mindaugas Kačinas – 4, Tadas Klimavičius – 2. Laurynas Beliauskas ir Arvydas Šikšnius taškų nepelnė.

„Neptūnas“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 37:31, tačiau dažniau klydo – 20 ir 12 klaidų.