REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) penktadienį Baltuosiuose rūmuose priėmė tremtyje gyvenantį Tibeto budistų dvasinį lyderį Dalai Lamą, nepaisydamas Kinijos perspėjimo, kad šis susitikimas „rimtai pakenks“ abiejų šalių santykiams.

REKLAMA
REKLAMA

Dalai Lama buvo priimtas Žemėlapių kabinete, esančiame prezidento rezidencijos pirmajame aukšte, o ne Ovaliajame kabinete, kuriame B.Obama paprastai priima užsienio šalių lyderius ir aukšto rango asmenis.

REKLAMA

„Prezidentas dabar susitinka su jo Šviesybe @DalaiLama, tarptautiniu mastu gerbiamu religijos & kultūros lyderiu“, sakoma JAV nacionalinio saugumo tarybos paskyroje tinkle „Twitter“.

Apie Dalai Lamos atvykimą į Baltuosius rūmus nebuvo afišuojama; taip pat, dėl šio vizito diplomatinio delikatumo B.Obamos administracija nutarė, kad susitikimas būsiąs uždaras žiniasklaidai.

B.Obama paskutinį kartą buvo susitikęs su kolega Nobelio taikos premijos laureatu Baltuosiuose rūmuose 2011 metais; anuomet į tas derybas piktai reagavo Pekinas, pareiškęs, kad jos pakenkė Kinijos ir JAV santykiams.

REKLAMA
REKLAMA

Kinija griežtai tam nepritaria“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos atstovės Hua Chunying (Hua Čuning) pareiškime, kuris buvo paskelbtas ministerijos interneto svetainėje.

„Raginame JAV rimtai vertinti Kinijos susirūpinimą ir tuoj pat atšaukti planuojamą susitikimą“, – sakoma pareiškime.

Kinija vadina Dalai Lamą „vilku avies kailyje“ ir kaltina jį nepriklausomybės Tibetui siekimu.

Hua Chunying sakė, kad Kinija „jau pateikė rimtus nusiskundimus“ Jungtinėms Valstijoms dėl Baltuosiuose rūmuose planuojamo susitikimo, apie kurį anksčiau paskelbė JAV.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„JAV lyderio susitikimas su Dalai yra šiurkštus kišimasis į Kinijos vidaus reikalus, rimtas tarptautinių santykių kodeksų pažeidimas ir rimtai pakenks Kinijos ir JAV santykiams“, – sakė Hua Chunying.

Kinija jau dešimtmečius prieštarauja užsienio figūrų susitikimams su Dalai Lama, kuris 1959 metais pabėgo į Indiją po nesėkmingo sukilimo prieš kinų valdymą.

Šis gerbiamas budistų lyderis sako, kad palaiko didesnę autonomiją tibetiečiams, o ne nepriklausomybę.

Tačiau įtampa tarp tibetiečių ir kinų valdžios yra labai didelė.

Pastaraisiais metais daugiau kaip 120 tibetiečių susidegino protestuodami prieš tai, ką vadina Kinijos vyriausybės priespauda ir kontrole dėl jų religijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų