REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus universiteto (VU) Santariškių klinikos pranešė apie neįprastu būdu atliktą gėrybinio naviko šalinimo operaciją - auglys pacientui pašalintas per nosį.

Vilniaus universiteto (VU) Santariškių klinikos pranešė apie neįprastu būdu atliktą gėrybinio naviko šalinimo operaciją - auglys pacientui pašalintas per nosį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai pirma tokia operacija Lietuvoje, kai endoskopine techniką kaukolės pamato auglys pašalintas ne mikroneurochirurginiu būdu, t.y. neatveriant žmogaus kaukolės.

REKLAMA

Maždaug 5 valandas trukusi operacija atlikta dar gegužę, apie ją VU klinikos informavo ketvirtadienį.

Santariškių klinikų Neurochirurgijos centro gydytojas neurochirurgas Ugnius Kšanas nurodo, kad kaukolės pamato naviką galima pašalinti dviem pagrindiniais būdais: taikant mikroneurochirurginę arba endoskopinę techniką. Universalus ir įprastas yra mikroneurochirurginis būdas, kai navikas šalinamas reikiamoje vietoje atveriant kaukolę, naudojant mikroskopą, mikrochirurginius instrumentus.

REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau kai kurios lokalizacijos kaukolės pamato navikai gali būti lengviau ir paprasčiau pasiekiami per nosį naudojant endoskopinę įrangą ir taip sumažinant manipuliacijų su gyvybinėmis nervinėmis struktūromis (smegenų kamienu, galviniais nervais) apimtį,“ – pranešime teigė vienas iš pacientą operavusių medikų U.Kšanas.

Atliekant minėtą operaciją naudotas endoskopas - aukštos raiškos kamera, įtaisyta plono vamzdelio gale, kuri sujungta su monitoriais. Endoskopas gali būti naudojamas esant įvairiai kaukolės ir smegenų patologijai. Kurį būdą - neuromikrochirurginį, endoskopinį ar kombinuotą – sprendžiama kiekvienu atveju atskirai pagal naviko lokalizaciją, pobūdį, dydį ir pan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

U.Kšanas nurodo, kad gerybinis auglys buvo paciento užpakalinės kaukolės daubos nuokalnės srities apatinėje dalyje ir apėmė didžiosios pakauškaulio angos priekinę dalį, spaudė smegenų kamieną iš priekio.Tiesiausias kelias prie auglio buvo endoskopinis. Tokiu būdu prieinant prie auglio, išvengta didelės dalies gyvybinių struktūrų, todėl tikėtina mažesnė neurologinių komplikacijų rizika, lengvesnis pooperacinis periodas.

Operaciją atliko neurochirurgai, otorinolaringologai, anesteziologai, operacinės slaugytojai. U.Kšanas ir Ausų, nosies, gerklės ligų centro gydytojas otorinolaringologas dr. Darius Rauba šiai operacijai ruošėsi stažuodamiesi Jungtinėse Valstijose, Danijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje, Italijoje, kur mokėsi atlikti smegenų auglių operacijas endoskopinės neurochirurgijos būdu.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų