2018 metai Lietuvai tradiciškai padovanojo ne vieną skambią pergalę sporto varžybose.

Skaityk lengvai

Nors mūsiškiai ir nesublizgėjo didžiausiame metų sporto renginyje, žiemos olimpinėse žaidynėse, Lietuvos himnas ne kartą garsiai skambėjo įvairiuose pasaulio kampeliuose.

Portalas tv3.lt siūlo prisiminti skambiausias Lietuvos sportininkų pergales 2018 metais.

Andrius Gudžius (disko metimas)

Šių metų pabaigoje vykusiuose „LTeam 2018 apdovanojimuose” Andrius Gudžius antrus metus iš eilės buvo pripažintas geriausiu Lietuvos sportininku.

Mūsiškis skambiausią šio sezono pergalę pasiekė Berlyne vykusiame Europos lengvosios atletikos čempionate.

Disko metimo varžybose jis geriausiu savo bandymu įrankį nusviedė 68,46 m, bei pirmą kartą savo karjeroje tapo Europos čempionu.

Danas Rapšys (plaukimas)

Kinijoje vykusiame pasaulio plaukimo čempionate trumpajame (25 m ilgio) baseine apie save garsiai priminė Danas Rapšys.

23-ejų metų lietuvis vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale pirmavo nuo starto iki finišo, bei užtikrintai iškovojo aukso medalį.

Jis distanciją įveikė per 3 min. 34.01 sek., bei antrą kartą per dieną pagerino Lietuvos rekordą.

Iškart kitą dieną D. Rapšys vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungties finale trasą įveikė per 1:41,78 min., finišavo antroje vietoje, bei pasidabino sidabro medaliu.

Kauno „Žalgiris“ (krepšinis)

Kokios Lietuvos sporto pergalės be krepšinio? Mūsų šalies rinktinė šiemet čempionatuose nedalyvavo, tačiau nesunkai užsiriktino vietą 2019 metų planetos pirmenybėse Kinijoje.

Tuo metu Kauno „Žalgiris“ po 20 metų pertraukos prasibrovė į Eurolygos finalo ketvertą.

Čia, žalgiriečiai pusfinalio akistatoje pralaimėjo Stambulo „Fenerbahče“ klubui, tačiau mažajame finale įveikė Maskvos CSKA, bei iškovojo trečią vietą.

Iškart po šios akistatos kauniečiai kartu su savo gerbėjais Belgrado „Štark (Serbija) arenoje atliko vikingų skanduotę, kuri greitai pritapo ir šiame sezone nuolatos skamba „Žalgirio“ arenoje.

Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė (irklavimas)

Rugpjūčio mėnesį Plovdive (Bulgarija) vykusiame pasaulio irklavimo čempionate fantastiškai pasirodė Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė.

Lietuvės moterų porinių dviviečių valčių A finale distanciją įveikė per 6 min. 44.150 sek., ir iškovojo aukso medalius.

Mūsiškės daugiau nei 2 sekundėmis aplenkė antroje vietoje likusias, bei čempionų titulą gynusias Naujosios Zelandijos sportininkes.

Artūras Seja, Henrikas Žustautas, Ričardas Nekrošius ir Andrejus Olijnikas (baidarių ir kanojų irklavimas)

Portugalijoje vykusiame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas nuostabiai pasirodė mūsų šalies atstovai, kurie per vieną dieną laimėjo net tris medalių komplektus.

Artūras Seja iškovojo sidabrą vienviečių baidarių 200 m rungtyje, o Henrikas Žustautas laimėjo bronzą vienviečių kanojų 200 m sprinte.

Tuo metu Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas iškovojo bronzos medalius dviviečių baidarių 500 m rungtyje.

Pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatuose Lietuvos sportininkai prieš tai nebuvo iškovoję medalių nuo 2014 m.

Antanas Juknevičius (Dakaro ralis)

Antanas Juknevičius – tikras Dakaro ralio veteranas, bei Lietuvos rekordininkas.

Būtent šis lenktynininkas 2018 metais pagerino visų laikų mūsų šalies atstovų rekordą

Pietų Amerikoje vykusiame ralyje A. Juknevičius kartu su savo šturmanu Dariumi Vaičiuliu užėmė galutinę 12 vietą.

Tai ne tik geriausias Lietuvos pasiekimas, tačiau ir aukščiausia finišo pozicija tarp visų Baltijos šalių sportininkų, kurie bent kartą yra startavę Dakaro ralyje.

Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė (sniego tinklinis)

Šiemet viename iš Austrijos kurortų pirmą kartą istorijoje vyko CEV Europos sniego tinklinio čempionatas.

Čia garsiai nuskambėjo ir Lietuvos himnas.

Mūsų šalies atstovės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė moterų varžybų finale po dramatiškos kovos įveikė Turkijos duetą - 14:12, 9:11, 11:7, 9:11, 11:8, bei iškovojo auksą.

Egidijus Kavaliauskas (boksas)

Populiariausiu Lietuvos sportininku 2018 metais išrinktas Egidijus Kavaliauskas šiemet atsidūrė labai arti kovos dėl pasaulio bokso čempiono diržo.

Oklahomoje (JAV) lietuvis įveikė iki tol nepralaimėjusį 28-erių metų Roberto Arriazą iš Nikaragvos.

Lietuvis pergalę iškovojo pasiuntęs priešininką į nokautą.

30-metis E. Kavaliauskas tapo naujuoju WBO pusvidutinio svorio kategorijos reitingo lyderiu, bei 2019 m. veikiausiai dar ne kartą primins apie save.

Darius Labanauskas (smiginis)

Darius Labanauskas tapo žmogumi, kurio dėka smiginis pirmą kartą taip ryškiai sužibėjo Lietuvos sporto padangėje.

Jis ne tik tapo pirmuoju lietuviu, kuris dalyvavo stipriausios smiginio organizacijos (PDC) pasaulio čempionate, bet ir gerokai sudrebino šio sporto pasaulį.

D. Labanauskas antrajame rate po dramatiškos kovos 3:2 palaužė smiginio legendą penkiskart pasaulio čempioną 51-erių metų olandą Raymondą van Barneveldą ir iškovojo skambiausią pergalę Lietuvos smiginio istorijoje.

Po šios pergalės lietuvio pavardė skambėjo didžiųjų Anglijos ir Olandijos sporto portalų antraštėse, jis į save atkreipė viso smiginio pasaulio dėmesį.

Neįgalieji Lietuvos sportininkai

2018 metai labai sėkmingi buvo ir Europos lengvosios atletikos čempionate dalyvavusiems neįgaliesiems sportininkams.

Berlyne mūsų šalies sportininkai iškovojo net 8 medalius: du aukso, po tris sidabro ir bronzos.

Kęstutis Skučas ir Andrius Skuja ant apdovanojimų pakylos lipo po du sykius.