REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rūkote? Ir tai jums nepatinka? Suvokiate, kad tai kenkia sveikatai ir  erzina artimuosius. Kas kartą pirkdamas naują pakelį cigarečių pagalvojate, kad gal šį kartą jis bus paskutinis...

REKLAMA
REKLAMA

Prisipažinkite, ne kartą bandėte save įtikinti, jog reikėtų mesti, tačiau palūždavote praėjus vos kelioms dienoms be nikotino... Balansuojate tarp nenuprognozuojamai kintančių emocijų, kaip vėjo blaškoma nendrelė? „Facilitas®“ lazerio terapija galėtų jums padėti atsilaikyti ir daugiau neberūkyti.

REKLAMA

Taip, mesti rūkyti nėra paprasta. Pirmosios savaitės be cigaretės būna labai sunkios ir prireikia paramos ir paskatinimo nepalūžti. „Metant rūkyti, abstinencijos simptomai ir nenumaldomas noras vėl rūkyti dažnai lemia nesėkmę. Fiziologinį potraukį nikotinui yra kur kas lengviau nugalėti, nei emocinį nestabilumą pirmosiomis nerūkymo savaitėmis. Nervingumas, irzlumas, prislėgta nuotaika pirmosiomis dienomis metus rūkyti dažnai būna labai stiprūs.“ – pasakoja lazerio terapijos  „Facilitas“ lazerio terapeutė Lina Akelytė.

REKLAMA
REKLAMA

Nusprendus neberūkyti vienu metu mūsų pečius užgula dviguba priklausomybė – fiziologinė, susijusi su pripratimu prie nikotino, ir psichologinė, susijusi su įpročiais. Jeigu su nikotino badu organizmas dar susitvarko, lieka kita medalio pusė – įpročiai. Stereotipiniai rūkalių įpročiai. Rytinis kavos puodelis ir...rankoje smilkstanti cigaretė. Skambutis draugui telefonu ir...rankoje smilkstanti cigaretė. Vakarojimas gamtoje, šaltas alus ir...rankoje smilkstanti cigaretė.

Būtent tokių įpročių demaskavimas ir sugebėjimas juos pakeisti suformuojant kitus – nežalojančius sveikatos, yra kiekvieno, apsisprendusio mesti rūkyti ir jam padedančio tai padaryti psichologo tikslas. Bet kaip teigia specialistė L. Akelytė, tik tuomet, kai žmogus pats nori atsikratyti priklausomybės nuo rūkymo, įmanoma jam padėti. Kitas dalykas, svarbu žinoti, kaip veiksmingiausiai paskatinti jį apsispręsti: „Motyvacija – tai esminis aspektas suteikiant pagalbą. „Facilitas“ metimo rūkyti lazerio terapijos seanso metu pirmiausia kalbuosi su žmogumi, suteikiu jam psichologinę pagalbą, paaiškinu gydymo esmę, išsiaiškiname rūkančiojo įpročius, nurodau elgsenos modelius, padėsiančius kovoti su priklausomybe. Ir tik tuomet pradedame pačią lazerio terapijos procedūrą, kuri išlaisvina žmogų nuo nervinės įtampos ir padeda galutinai atsisveikinti su rūkymu.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

90 minučių trunkančios „Facilitas“ lazerio terapijos metu meridianų taškai, esantys ausų zonoje, yra stimuliuojami specialiu lazeriu. Tai labai panašu į nuo seno žinomą akupunktūros taikymą, tačiau lazerio terapija visiškai neskausminga, nepavojinga, be pašalinio poveikio, atliekama tik aukštos kvalifikacijos profesionalų. Ši neskausminga procedūra taikoma meridianams, esantiems ausyse, nes būtent jie labiausiai susiję su rūkančiojo elgesiu, kurį įtakoja pripratimas. „Dažniausiai pakanka vienos procedūros. Prireikus, gydymą galima pakartoti nemokamai per sekančius tris mėnesius. Procedūra tikrai neskausminga. Jos metu pacientas guli ir ilsisi besiklausydamas ramios muzikos. Kai kurie klientai net užmiega.“ – apie procedūrą pasakoja lazerio terapeutė L. Akelytė.

REKLAMA

„Facilitas“ rūkymo metimo lazerių terapiją išbandė šiuo metu bedarbis Saulius Asilavičius, 20–ties metų stažą turintis rūkalius, surūkydavęs per dieną daugiau nei pakelį cigarečių. Jis į Baltijos Amerikos klinikoje įsikūrusį „Facilitas“ lazerių terapijos kabinetą atėjo jau pats apsisprendęs atsikratyti šio įpročio. Pagrindiniai motyvai buvo sveikata ir finansinės išlaidos, kurias suryja žalingas įprotis.„Nežinau, kas įvyko, bet po vienintelės procedūros man visiškai dingo noras rūkyti. Jis dingo ir viskas. Po tiek metų rūkymo...Labai esu patenkintas rezultatu. Dabar nerūkau ir nemanau pradėti. “

REKLAMA

Po „Facilitas“ lazerių terapijos seanso jau mėnuo kaip nerūko ir Aleksejus Novoselovas. Tai šiam vyrui labai didelis pasiekimas.„Rūkiau 7 –erius metus, paskutiniu metu net po du pakelius per dieną. Įsivaizduokite, praktiškai kas 15 minučių rūkydavau! Labai norėjau mesti, tačiau kad ir kiek bandydavau atsikratyti šio įpročio, ilgiausiai išlaikydavau 10 dienų. Apie „Facilitas“ lazerių terapiją sužinojau per socialinį tinklapį „Facebook“ ir iš karto nusprendžiau išbandyti. Jau buvau galutinai pribrendęs ir apsisprendęs, bet trūko kažkokios vidinės stiprybės. Po lazerių terapijos jau mėnuo kaip nerūkau. Tiesa, kartais būna momentų, kaip prisimenu cigaretę, bet tos mintys manęs nebepalaužia – laikausi. Tokį mano rezultatą išvydę „Facilitas“ lazerių terapijos seansui pasiryžo jau 4 mano draugai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lazerio terapeutė L. Akelytė džiaugiasi, kad sugrįžtančių į jos kabinetą pacientų pakartotinei procedūrai nėra daug. Tai leidžia teigti, kad ši terapija tikrai veiksminga. Didžiulė lazerio terapijos sėkmė JAV ir Kanadoje, o taip pat valstybinis šio metodo patvirtinimas Nyderlanduose įrodo gydymo efektyvumą. Juk neveltui „Facilitas“ rūkymo metimo lazerių terapijos kabinetus galima rasti išsibarsčiusius kone po visą pasaulį. Pavyzdžiui, šiuo metu Ispanijos piliečiai gali atsisakyti žalingo įpročio 10–yje „Facilitas“ gydymo įstaigų. „Facilitas“ vardas žinomas ir Malaizijoje, Dubajuje, Kinijoje. Na, o dabar jis žinomas jau ir mūsų krašte. Ar verta abejoti, kad  pavadinimą „Facilitas“ geriausiai įsiminė visi tie, kuriems jau pavyko mesti rūkyti? Arba tie, kurie šią akimirką nusprendė mesti.

Daugiau informacijos apie „Facilitas“ lazerių terapiją galite rasti šiuo adresu: http://www.facilitas.net/lt/metimas–rukyti/

Eglė Zubkauskaitė

Užs. Nr.1731

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų