Naujausi duomenys apie gydymo paslaugas: džiaugtis dar nėra kuo

Nors liepą situacija šalyje dėl atnaujinamų gydymo paslaugų stipriai gerėjo, rugpjūtį jų apimtys vėl mažėjo dėl medikų atostogų ir mažesnio pacientų srauto. Tą rodo naujausi pateikiami duomenys.

Kaip teigiama Valstybinės ligonių kasos (VLK) atsakyme, nors dauguma šalies gydymo įstaigų rugpjūtį ir toliau stengėsi atnaujinti karantino sutrikdytas sveikatos paslaugas, jų apimtys, lyginant su liepos mėnesiu, sumažėjo.

Kaip teigiama, šįkart augimo tempus pristabdė prognozuotas veiksnys – rugpjūtį atostogavo nemažai medikų ir pacientų. 

Antras įvardijamas dalykas – mažesnis sergamumas vasaros sezonu. Tad tai lėmė ir mažesnes sveikatos paslaugų apimtis.

Daugiau vizitų pas šeimos gydytojus

VLK turimi preliminarūs duomenys rodo, kad mažiausiai atostogų nuotaikos rugpjūtį turėjo įtakos pacientų vizitams pas šeimos gydytojus. 

Teigiama, kad „gyvų“ apsilankymų pas šiuos medikus rugpjūtį, palyginti su liepos mėnesiu, padaugėjo 25,5 proc. Jų skaičius siekė 687 tūkst., kai liepą buvo 548 tūkst. 

Kiek mažiau pacientų rinkosi nuotolines šeimos gydytojo konsultacijas –  jų būta 379 tūkst., liepą – 387 tūkst. 

Taip pat kiek mažiau rugpjūtį nei liepą buvo suteikta dienos stacionaro paslaugų – atitinkamai 53 tūkst. ir 58 tūkst., tačiau birželį jų buvo tik 34 tūkst.

Skubios pagalbos sumažėjo  

Per rugpjūtį specializuotų ambulatorinių paslaugų skaičius išliko maždaug toks pats kaip ir liepą. Tačiau, palyginti su birželiu, specialistų konsultacijų skaičius ūgtelėjo net 38,7 proc. 

Praėjusį mėnesį „gyvų“ ir nuotolinių specialistų konsultacijų būta 507 tūkst. 

Tuo metu skubios medicinos pagalbos bei ambulatorinės chirurgijos paslaugų rugpjūtį kiek sumažėjo (atitinkamai 6,7 proc. ir 3,43 proc.).  Rugpjūtį, kaip ir liepą, buvo atliktas panašus brangiųjų tyrimų skaičius – apie 46 tūkst.

REKLAMA

6 rajono ligoninės – „už borto“

Kaip informuoja VLK, 19 respublikinio lygmens ligoninių rugpjūtį teikė 70 proc. ir daugiau stacionarinių paslaugų, viena – tokio rodiklio nepasiekė. 

Panaši padėtis ir tarp regiono ligoninių: 11 peržengė 70 proc. ir aukštesnę ribą, viena – liko už jos. 

Neblogai atkurti stacionarinių paslaugų teikimą per rugpjūtį sekėsi rajono lygmens ligoninėms – 27 minėtą rodiklį pasiekė, 6 kol kas nepavyko. 

Taigi stacionarinių paslaugų sutartis respublikinio lygmens ligoninės įvykdė 96,1 proc., regiono – 85,5 proc., rajono – 82,3 proc.

Dar vasaros viduryje Vyriausybėje pristatyti atnaujinamų gydymo paslaugų rodikliai sukėlė audringą premjero Sauliaus Skvernelio reakciją. 

Tuomet jis kėlė ultimatumą, kad gydymo paslaugų apimtys būtų atnaujinamos sparčiau.

Rugpjūčio viduryje pristatyti liepos mėnesio rodikliai atrodė daug geriau.

Portalas tv3.lt primena, kad pandeminis laikotarpis finansiškai visoms įstaigoms nekirto, dalis jų – net turtėjo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų