• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Profesionalus apkabintojas – gana nauja profesija. Pandemija iš pradžių atėmė galimybę dirbti šį darbą, tačiau sumažinus ribojimus, ir leidus žmonėms vėl kontaktuoti, poreikis išaugo, skelbia vokiečių „Suddeutsche Zeitung“.

Profesionalus apkabintojas – gana nauja profesija. Pandemija iš pradžių atėmė galimybę dirbti šį darbą, tačiau sumažinus ribojimus, ir leidus žmonėms vėl kontaktuoti, poreikis išaugo, skelbia vokiečių „Suddeutsche Zeitung“.

REKLAMA

Viskas prasideda ant sofos, iš esmės – nuo rankos laikymo, o kartais nuo akių kontakto, aiškinama darbo technika. Gana sunku žiūrėti į akis nepažįstamam žmogui, kuomet įprastai visi žiūri į savo mobiliuosius telefonus. Prisiliesti prie svetimos rankos, ypač kai koronavirusas mus taip ilgai vertė laikytis atstumų, taip pat nėra lengva.

„Tačiau tam tikru metu daugelis žmonių „atsileidžia“, – aiškino šias paslaugas teikianti Elisa Meyer. Tai ji vadina tą žmogaus būseną, kuomet jis jau nebesėdi priešais ją įsitempęs. Vėliau ji gali apkabinti žmogų iš galo, prisiglaudžia prie jo krūtinės, glosto kaklą ir nugarą.

„Kiekvienas įkvėpimas gilėja, akys užsimerkia, aš pajuntu, kad viskas veikia“, – aiškina 35-erių moteris, užsiimanti žmonių apkabinimais už pinigus.

REKLAMA
REKLAMA

70 eurų už apsikabinimo valandą

Valanda Elisos apkabinimų kainuoja 70 eurų. Jeigu kažkas čia ieško erotikos ar sekso, tai jam paaiškinama, kad pataikė ne tuo adresu. Prisilietimai „žemiau juostos“ ar krūtinės yra draudžiami, kaip ir bučiniai. Pasirašyti „elgesio taisykles“ privaloma prieš kiekvieną seansą.

REKLAMA

Moters teigimu, jai niekada gyvenime nepatiko pasirodymai didelei žmonių grupei, bendravimas be fizinio kontakto: tai visada jai atrodė varginančiu užsiėmimu. E. Meyer aptiko, kad geriausiai jai atsipalaiduoti padeda „apsikabinimų vakarėliai“. Ten suaugę žmonės guli vienas ant kito, kaip snūduriuojantys šunyčiai, mėgaujasi jausmu, lyg tūnotų lizde. 2016-aisiais ji įkūrė „Profesionalių apkabintojų asociaciją“ Vienoje, o pastaruosius 3 metus vadovauja savo įmonei Leipcige.

„Žmonės pradeda suprasti, kaip stipriai mums reikia prisilietimų“

Profesionalūs apkabintojai, prisiglaudėjai ar glamonėtojai – gana jauna profesija, kurios atradėja yra laikoma amerikietė Samantha Hess. E. Meyer lankė jos seminarus, o dabar moko kitus pati. Jos paskaitų metu susidomėję asmenys yra apmokomi ne tik apie prisilietimų svarbą, bet ir apie „apsikabinimų hormoną oksitocinas“ ir tai, kad saugumo jausmą sukelia ne tik glostymas, bet ir tinkamas spaudimas ranka. Arba tai, ką daryti, kai klientas lytiškai susijaudina nuo prisilietimų. Anot E. Meyer, tai nutinka faktiškai su kas antru jos klientu. Gėdytis čia nėra ko, moters teigimu, užtenka pakeisti pozą.

REKLAMA
REKLAMA

Verslininkės svajonė – įkurti savo paslaugų teikimo tinklą, kad jo atstovybė būtų kiekviename didesniame mieste. Ji taip pat svajoja apie tai, kad ilgainiui tokie apkabinimų seansai taptų tokiu pat savaime suprantamu dalyku, kaip ir atpalaiduojantis kojų masažas.

Moters teigimu, pandemija gali prie to prisidėti. Iš pradžių, draudimai reiškė ir jos profesijos draudimą, tačiau dabar ji pastebi išaugusį apkabinimų poreikį, net ir už pinigus. „Žmonės pradeda suprasti, kaip stipriai mums reikia prisilietimų. Kai kurie apskritai tik dabar pradėjo tai suvokti“, – aiškino ji.

Klientai – ne tik bendravimo problemų turintys vyrai

Viena jos klientų dalis – savo kūnu nepatenkinti žmonės. Pas E. Meyer ateina ne tik moterys, kurios nekenčia savo kūno, nes atrodo ne taip, kaip kitos retušuotose fotografijose internete, bet ir sėkmingos verslininkės, pavargusios nuo nesėkmingų pažinčių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viena iš tokių moterų „Suddeutsche Zeitung“ pasakojo, kad po kelių izoliacijos mėnesių ir vėl pajusti kitą žmogų, kuriam nieko iš tavęs nereikia, buvo fantastiška patirtis.

Tačiau dauguma E. Meyer klientų – vyrai. Kai kurie jų niekada nėra turėję santykių, kiti – vaikystėje turėjo santykių su tėvais problemų, daugelis jų lankosi ar lankėsi terapijoje, kenčia dėl nerimo priepuolių, o dalis jų – patyrę prievartą. Ateina ir tokių, kurie nebenori gyventi.

Nepasitikintys savimi, nuo depresijos daugelį metų besigydę ir su moterimis kontaktą bijantys užmegzti vyrai noriau renkasi E. Meyer paslaugas. Toks kontaktas neįpareigoja ir todėl nekelia tiek streso, kiek įprastas kontaktas. „Tai kaip santykių treniruotė“, – aiškino vienas iš tokių Elisos klientų.

E. Meyer tvirtina, kad nėra atsakiusi apkabinimo nė vienam klientui, tai yra jos darbo kultūros principas. Kai kurie jų turi nuoskaudų moterims, kiti – tam tikrų religinių ar politinių pažiūrų. Tačiau ji į tokias kalbas nesileidžia. „Aš tikiuosi, kad mano prisilietimai pavers juos taikesniais, – aiškino ji. – labiau empatiškais“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų