REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neseniai vienas šalies dienraštis pranešė sensacingą žinią – nuo balandžio mėnesio JAV besislapstanti politikė Neringa Venckienė pastebėta vaikštanti Čikagos miesto gatvėmis. Dienraščiui atsiųstose fotografijose aiškiai buvo matyti N. Venckienė – politikę buvo galima atpažinti ne tik iš išvaizdos, bet ir mėgstamų aksesuarų – šviesios rankinės bei klasikinių tamsių batelių, kuriais politikė ne kartą avėjo viešumoje. Atidžiai žiūrėjusieji į nuotraukas, jose įžvelgė dar daugiau – neva šalia politikės buvo ir jos nepilnametis sūnus.

Šios fotografijos sukėlė nemažai sumaišties tarp Lietuvos teisėsaugos pareigūnų, mat net ir paskelbus Seimo narės paiešką, šie teigė neturintys jokios informacijos, kur galėtų būti politikė.

Dar daugiau klausimų apie galimą politikės viešnagę Čikagoje sukelia ir tinklalapyje ekspertai.eu pasirodęs Gedimino Merkio straipsnis, kuriame abejojama, ar fotografijos yra autentiškos, o autoriaus pateikiami argumentai verčia suklusti: „Esant natūraliam (t.y. - lauko, saulės) apšvietimui visi ant žemės krentantys šešėliai yra lygiagretūs. Paimkite eksperimentui vieną N. Venckienės Čikagoje nuotrauką, pvz. tą, kur ji stovi vaizdo pirmame plane juodu kostiumėliu persimetusi baltą rankinę, o greta (iš dešinės) stovi nežinoma moteris persimetusi juodą rankinę. Toli antrame plane yra sunkokai įžiūrimos keturių vyriškių su šortais figūros. Už jų eina aukštos ir masyvios kolonos. Tai štai - kolonos metamas šešėlis ir keturių vaikinų šešėliai yra lygiagretūs, kaip ir privalo būti pagal optikos dėsnius. Tuo tarpu Venckienės ir jos nežinomos kompanionės šešėlių kryptys nuo jau minėtų šešėlių nukrypsta mažiausiai per 20-30 laipsnių. Kam įdomu, pasididinkite nuotrauką, išsiveskite pieštuku ašis pagal šešėlius ir pasiimkite matlankį. Tai ir įrodo, kad nuotrauka yra labai šlykštus falsifikatas. Šešėlių kryptys gali skirtis tik tada, kai yra tamsoka ir kai yra keli skirtingai pozicionuoti apšvietimo šaltiniai. Tada objektai, esantys arčiau vieno šviesos šaltinio pagal optikos dėsnius šešėliuojasi viena kryptimi, o esantys greta kito šviesos šaltinio, meta šešėlius jau kita kryptimi“, - rašo autorius.

REKLAMA
REKLAMA

Nuotraukos kairėje esančio ilgo pastato sienos susideda iš kolonų, kurios nueina į perspektyvą. Kuo toliau kolonos nueina į perspektyvą, tuo labiau jos svyra į dešinę. Labai jau nenatūraliai pasvyra. Didžiosios kolonos, kurios yra už keturių minėtų vaikinų su šortais, yra pasvirę į dešinę baisiau už Pizos bokštą. Toliau vadinamasis šaligatvis nuotraukos dešinėje irgi klaikiai ir nenatūraliai pasvyra į dešinę. Jei tai nebūtų fotomontažas, tas nuolydis būtų tikras rojus riedlentininkams. Apkūni moteriškė su didoka kuprine ant nugaros taip pat nenatūraliai pakrypusi į dešinę. Taip, toji, kuri yra dešinėje, vidutiniame nuotraukos plane, tarp Venckienės ir minėtų keturių vaikinų tolimajame plane.

REKLAMA

Anot G. Merkio, jei žmogui prireikia eiti nuožulnia plokštuma, šlaitu, pylimu, tai jis niekada neina statmenai pylimo plokštumai. Žmogaus svorio centras yra aukštai, todėl šitaip pakrypęs žmogus dėl žemės traukos iš karto prarastų pusiausvyrą ir beviltiškai nusitelžtų. Jei žmogus eina nuožulnia plokštuma, tai jis dėsningai išsaugo statmeną povyzą ne tai pasvirusiai plokštumai, o žemės paviršiui toje teritorijoje apskritai. Tą teisingą paviršių būtų galima rasti, pvz., pastačius bliūdą su vandeniu. Nusistovėjęs vanduo ir rodytų tą paviršių, kuris yra atskaitos taškas stovinčio žmogaus pusiausvyrai išlaikyti.

„Yra dar kitų požymių, liudijančių mums pakištą negrabų fotomontažą. Nuotraukoje saulėta, oras pripildytas šviesos, minėti vaikinukai eina atsipalaidavę su šortais, vos ne pusplikiai, o Venckienė kažkodėl dusinasi apsirėdžiusi bemaž vilnoniu juodu kostiumu ilgomis rankovėms ir dar berods su kojinėmis. Taip Lietuvoje žmonės vaikšto spalio arba balandžio mėnesiais, bet ne vidurvasarį. Čikaga berods ne Grenlandija ir ne Aliaska. Akivaizdu, kad ištraukė lietuvišką Venckienės nuotrauką, darytą spalį ar balandį, ir kompiuteriu perkėlė ją į saulėtą ir vasaros karščio iškamuotą Čikagą. Be to, nuotraukoje nenatūraliai susivėlęs šaligatvio plytelių raštas“, - teigė publikacijos autorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų