• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kovo 2 dieną Maskvos Šiuolaikinio meno centre „Vinzavod“, kaip viena iš tarptautinės Maskvos šiuolaikinio meno bienalės programos dalių, atidaroma LDM Šiuolaikinės dailės informacijos centro organizuota paroda „Mūsų nerimo paminklai: vietų baigtis“.

REKLAMA
REKLAMA

Bendroji šių metų bienalės tema - „Išnašos: geopolitika, rinkos, amnezija“. Jos programą sudaro 5 pagrindinės parodos, 25 specialūs projektai ir 8 specialiųjų bienalės svečių parodos.

REKLAMA

Pirmąją tarptautinę Maskvos šiuolaikinio meno bienalę 2005 m. rengė grupė iškiliausių pasaulio kuratorių, ji sulaukė didžiulio tarptautinio susidomėjimo ir pretenduoja tapti tokių projektų lydere Rytų Europos regione. Joje, deja, nedalyvavo nė vienas lietuvių menininkas. Rengdami antrąją bienalę, jos organizatoriai pakvietė Nacionalinės dailės galerijos vadovę Lolitą Jablonskienę kuruoti bienalės parodos dalį, kurioje būtų pristatyti Šiaurės Europos regiono menininkų kūriniai.

REKLAMA
REKLAMA

Parodoje „Mūsų nerimo paminklai: vietų baigtis“ nagrinėjamos vietų tapatybės ir inertiškų globaliųjų tendencijų temos. Nūdieniame pasaulyje dekonstrukcija (griovimas) ir rekonstrukcija tapo įteisintomis ir plačiai taikomomis erdvės tvarkymo technikomis. Jų pagalba ne tik kuriama chaosui oponuojanti pastovi struktūra, bet ir palaikomas nuolatinis karštligiško persitvarkymo procesas. Jo  dalyviais galima pavadinti globaliai kapitalo jėgą įtvirtinančią kapitalizmo sistemą, įvairius politinius „potvynius“, konspiracinius sąmokslus ir jų sukuriamas katastrofas, terorą, karinę agresiją ir kt. Šiame sūkuryje susiduria statybų, atsinaujinimo džiaugsmas ir brutaliausia destrukcija. Ši būklė reiškiasi lokaliai ir globaliai: joje atsispindi modernybės projekto eižėjimas, ryškėja neigiamos pasekmės.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Parodoje šias temas nagrinėja menininkai iš Lietuvos (Nomeda ir Gediminas Urbonai bei Kristina Inčiūraitė), iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Armėnijos, Švedijos, Suomijos, Danijos, Olandijos.

O bienalės parodoje „Ką mes girdime, kas į mus žiūri. Vizualinė akustika“ dalyvauja ir Lietuvos menininkas Vladimiras Tarasovas. Visos bienalės parodos veiks iki balandžio 1 d.

Lietuvos dailės muziejus

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų