0

34-ojo Dakaro ralio aštuntajame etape Čilėje motociklų klasėje pirmadienį vienintelis Lietuvos atstovas Gintautas Igaris („Yamaha“) užėmė 86-ąją vietą.

Pergalę iškovojo nugalėtojo titulą ginantis ispanas Marcas Coma (KTM). Jis 477 km greičio ruožą įveikė per 5 val. 3 min. 52 sek. Antrąją vietą užėmė norvegas Palas Andersas Ullevalseteris (KTM, +1 min. 55 sek.), o trečiąją - portugalas Rubenas Faria (KTM, +7.00).

G. Igaris nugalėtojui pralaimėjo 1 val. 59 min. 48 sek.

Po pergalės M. Coma tapo lenktynių lyderiu. Į antrąją vietą bendrojoje įskaitoje nukrito prancūzas Cyrilas Despres (KTM, +1.26). Jis pirmadienį finišavo septintas. Trečias žengia portugalas Helderis Rodriguesas („Yamaha“, +49.01).

G. Igaris iš 100-osios vietos pakilo į 97-ąją (+16:52.37).

Automobilių klasėje pirmadienį greičiausias buvo ispanas Nani Roma („Mini“) - 4 val. 25 min. 44 sek. Antrąją vietą užėmė amerikietis Robby Gordonas („Hummer“, +0.05), trečias finišavo lenkas Krzysztofas Holowczycas („Mini“, +2.04).

Lenktynių lyderiu išliko prancūzas Stephane'as Peterhanselis („Mini“). Jis antrąją vietą užimantį R. Gordoną lenkia 7 min. 36 sek. Trečiojoje pozicijoje - K. Holowczycas (+7.48).

Sunkvežimių klasėje aštuntąjį etapą laimėjo čekas Alešas Lopraisas („Tatra“), lyderiu išliko olandas Gerardas de Rooy („Iveco“). Lietuviško kraujo turintis Kazachstano atstovas Artūras Ardavičius („Kamaz“) bendrojoje įskaitoje užima ketvirtąją vietą (+58.40).

Keturračių motociklų klasėje pirmadienį pirmas buvo argentinietis Marcos Patronelli („Yamaha“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja jo brolis Alejandro.

Ralis, kurį sudaro 14 etapų, baigsis sausio 15 dieną Limoje (Peru).