REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėję nauji mokslo metai sugrąžino į mokyklų suolus nuo paties mažiausio pradinuko iki ant suaugusiųjų slenksčio beveik atsidūrusio abituriento. Per mokslo metų atidarymo šventę Balsas.lt pakalbino kelių moksleivių tėvelius, kurie, nors ir džiaugėsi gražiai pasipuošusiomis atžalomis, tačiau nuogąstavo, jog dėl didelių krūvių vaikams visiškai nebelieka laisvalaikio.

REKLAMA
REKLAMA

Kenčia laisvalaikis

Vilniaus „Santaros“ vidurinės mokyklos septintoko tėvas Ruslanas atkreipė dėmesį, kad norint išleisti vaiką į mokyklą reikia stipriai papurtyti piniginę: „Viskas kainuoja tiek, kiek kainuoja. Nieko čia nepadarysi. Pigiau tikrai nieko nenupirksi. Iš tikrųjų net neskaičiavome, kiek išleidome. Tačiau labai norėtųsi, kad investicijos atsipirktų. O tam reikia keisti mokymosi programą ir krūvius.“

REKLAMA

Anot jo, mokykloje vaikai gauna žinių, tačiau jos yra gana padrikos. „Anksčiau mes tikrai daugiau išmokdavome. O šiais laikais krūviai dar didesni, tačiau rezultatai kažkodėl priešingi. Visoje švietimo sistemoje nėra racionalumo. Vaikas dažnai yra be reikalo apkraunamas. Maniškis, faktiškai  nieko nespėja, todėl kenčia mokymosi rezultatai. Jam nebelieka laiko sportui, kiemui ar užklasinei veiklai. Tuo tarpu mes anksčiau kažkaip viską suspėdavome. Ir futbolą „Žalgirio“ stadione pažaisdavome, ir į plaukimą suspėdavome“, - pabrėžė Ruslanas.

REKLAMA
REKLAMA

Septintoko tėvas piktinosi, kad dabar labai sunku organizuoti vaiko laisvalaikį: „Galimybes apriboja laiko trūkumas. Ir tas kvailas visiškai nereikalingas krūvis. Būtų galima žymiai greičiau ir geriau viską organizuoti. Jeigu būtų atitinkamas už švietimą atsakingų asmenų požiūris. Vaikus reikia mokyti, o ne apkrauti.“

Tuo tarpu penktos klasės moksleivio tėvo Aleksandro nuomone, mokyklose apkrovos nėra itin didelės. „Vaikai nėra per daug apkraunami. Tačiau negaliu sakyti, kad jie turi labai daug laisvo laiko. Užklasinei veiklai laiko daug nelieka, bet viską įmanoma suderinti“, - trumpai situaciją įvertino Aleksandras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šeštokę dukrą į rugsėjo 1-osios šventę atlydėjęs Valerijus savo ruožtu tikino, kad mergaitei laiko būreliams tikrai lieka: „Krūviai pakankamai dideli. Kartais jaučiasi, kad iš mokyklos dukra dažnai grįžta pavargusi. Bet šiaip ji lengvai su mokslais susitvarko, gerai mokosi, todėl dažnai turi laisvo laiko.“

Egzaminai nebaugina

Abiturientė Jelena Balsas.lt pasakojo, kad rugsėjo pirmosios šventė yra labiau skirta vaikams, o ne vyresniems moksleiviams. „Mums abiturientams rugsėjo 1-oji yra ženklas, kad prasideda paskutiniai metai ir juos reikia sėkmingai užbaigti“, - sakė Jelena.

REKLAMA

Mergina pasakojo, kad sunkiausia mokytis buvo 9 klasėje. Vėliau, kai buvo galima pasirinkti dalykus, viskas pasidarė daug paprasčiau: „Iš esmės mokykloje nėra labai sunku mokytis. Reikia protingai paskirstyti savo jėgas. Krūviai nemaži, tačiau stengiesi dėl savęs, o ne dėl kitų. Mokytis daug paprasčiau, kai renkiesi tuos dalykus, kurių reikia ir kurie tau patinka.“

Artėjančių egzaminų dvyliktokė mergina nebijo: „Kalbėjau su draugais, kurie anksčiau laikė tuos egzaminus. Neprigąsdino jie manęs. Pasitikiu savo jėgomis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų