REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjungos (ES) parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonę „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ pasinaudoję ūkininkai džiaugiasi padidinę ūkių konkurencingumą ir ūkininkaujantys pažangiau.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal tris KPP priemonės veiklos sritis parama teikiama mėšlo bei srutų apdirbimo modernizavimui, investicijoms į žemės ūkio produkcijos gamybą ir paslaugas, taip pat energetinių augalų veisimui.

REKLAMA

Derina darbą ir ūkininkavimą

Remigijus Gružas gyvena tarp Kauno ir Kuronių kaimo (Kėdainių r.), derina darbą vienoje reklamos įmonėje su ūkininkavimu. Nusistebėjus, esą reklamos dizaineris ir ūkininkas – labai jau neįprastas derinys, R.Gružas nusišypso. „Brolio dar įdomesnis – jis neurochirurgas ir ūkininkas“, - pasakoja vyras.

Po Nepriklausomybės atgavimo R.Gružo mama Kuronių kaime susigrąžino žemę. Gružų šeima pradėjo ūkininkauti. „Įsitraukėme į šią veiklą. Matyt, meilė žemei užkoduota genuose“, - svarsto jis.

REKLAMA
REKLAMA

Šiandien R.Gružas valdo apie 120 hektarų žemės. Jo laukuose auga įvairios grūdinės kultūros: kviečiai, kvietrugiai, rugiai, miežiai, taip pat rapsai.

Padengė dalį traktoriaus pirkimo išlaidų

Norėdamas nusipirkti naują skutiką ir kompensuoti dalį išlaidų, patirtų prieš kurį laiką įsigijus traktorių, 2009 metais R.Gružas kreipėsi ES paramos pagal KPP priemonės „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ antrąją veiklos sritį. Ūkininko pateiktas projektas buvo įvertintas teigiamai, jis patvirtintas paramos gavėju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viso projekto vertė – apie 900 tūkst. litų. ES kompensavo per 300 tūkst. litų, išleistų naujai žemės ūkio technikai įsigyti. „ES parama labai padėjo. Įsigiję naujos technikos ūkyje dirbame moderniai ir greičiau. Ateityje taip pat turiu planų kreiptis ES paramos“, - tikino R.Gružas.

Paraiškos jau renkamos

Paraiškos paramai gauti pagal KPP priemonę „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ renkamos Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) teritoriniuose paramos administravimo skyriuose. Jas galima teikti iki balandžio 29 dienos.

REKLAMA

Šiemet paraiškos bus vertinamos tik pasibaigus jų rinkimo terminui. Todėl nei išankstinė registracija, nei skubėjimas pateikti paraišką jų vertinimo proceso nepaspartins.

Vertinama projektų atitiktis pirmumo kriterijams

Atnaujinus KPP priemonės „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ taisykles, visos surinktos paraiškos bus vertinamos pagal pirmumo kriterijus. Jei paraiškose prašoma bendra paramos suma viršys kvietimo teikti paraiškas planuojamą skirti paramos sumą, parama, kol užteks lėšų, bus skiriama pagal projektų atitiktį pirmumo kriterijams.

REKLAMA

Pirmosios veiklos srities taisyklėse numatyti du pirmumo kriterijai: didesnis SGV skaičius ir tai, kad pareiškėjas nėra gavęs Bendrijos bei valstybės paramos Nitratų direktyvai įgyvendinti.

Pagal antrąją veiklos sritį taikomi devyni pirmumo kriterijai. Daugiau galimybių gauti paramą turi pareiškėjai iki 40 metų amžiaus, taip pat grįžę iš emigracijos ir turintys „žaliąjį diplomą“. Prioritetu taip pat laikoma tai, kad valdos dydis yra iki 150 ha ŽŪN ar ūkyje laikoma iki 75 SGV bei tai, kad ūkyje diegiamos inovacijos ir kt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal trečiąją veiklos sritį pirmenybė teikiama pareiškėjams, negavusiems ES investicinės paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai bei projektams, kuriems įgyvendinti prašoma mažesnio paramos intensyvumo. Prioritetu laikoma ir paramos gavėjo ne mažesnė kaip 1 metų narystė kooperatyve ar tai, kad paramos gavėjas yra pripažintas žemės ūkio kooperatyvas.

Pažymėtina, kad pirmumo kriterijai bus taikomi tik pagal įgyvendinimo taisyklėse nustatytą eiliškumą.

Lėšos bus skirstomos pagal prioritetinius sektorius

Dar viena naujovė ta, kad visos paramos lėšos, skirtos KPP priemonės „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ antrajai veiklos sričiai įgyvendinti, bus paskirstytos pagal prioritetinius žemės ūkio sektorius ir subsektorius.

REKLAMA

Prioritetiniai sektoriai yra trys: gyvulininkystė (subsektoriai: mėsinė galvijininkystė; kitos gyvulininkystės šakos; paukštininkystė), augalininkystė (subsektoriai: linininkystė ir sėklininkystė; sodininkystė, uogininkystė ir daržininkystė; rapsų auginimas; kitos augalininkystės šakos; cukrinių runkelių auginimas) ir paslaugų žemės ūkiui teikimas.

Kuriam sektoriui ar subsektoriui priklauso ūkis, nustatoma pagal gaunamų pajamų procentinę dalį. Taip pat ne mažiau kaip 50 proc. (be PVM) projekte numatytų investicijų turi būti skirta į specializuotą sektorių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų