REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į užsienį susiruošusiems keliauti žmonėms geriau neužsukti į Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) interneto puslapį, kur pateikiama informacija apie „rizikingose“ šalyse jų tykančius pavojus. Tuo įsitikino vilnietė Audronė, neseniai pradėjusi ieškoti, į kokią egzotišką šalį nukeliauti per atostogas. Merginos žvilgsnis krito į dvi valstybes - Rytų Afrikoje esančią Keniją ir Šri Lankos salą Indijos pašonėje.

REKLAMA
REKLAMA

Mergina „Respublikai“ pasakojo, kad interneto tyruose pradėjusi ieškoti palankių kelionės pasiūlymų atsitiktinai užklydo į Lietuvos URM interneto tinklalapį. Čia ji aptiko sąrašą valstybių, į kurias vykstant Lietuvos piliečiams rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą.

REKLAMA

„Čia rašoma, kad į Šri Lanką rekomenduojama nevykti, o Kenija yra maksimaliai pavojinga šalis. Iš pradžių pamaniau, jog Šri Lanka yra pavojingesnė nei Kenija, nes jokių užrašų, raginančių nevykti į šią šalį, nebuvo. Bet kai pamačiau, kad turistinė Kenija prilyginta Afganistanui ir Irakui, suvokiau, jog kažkas čia ne taip“, - prisiminė mergina.

„Respublikai“ pradėjus domėtis URM rekomendacijomis keliaujantiesiems į užsienį paaiškėjo, kad ir patys ministerijos darbuotojai, rengę informaciją lietuvių keliautojams, sunkiai ją supranta.

REKLAMA
REKLAMA

Tinklalapyje pateiktos rekomendacijos dėl kelionių į 66 valstybes. Patys ministerijos pareigūnai šias valstybes pagal pavojingumo lygį skirsto į tris grupes.

Pirmojoje grupėje yra šalys, į kurias vykstant rekomenduojama imtis ypatingų saugumo priemonių. Tarp šių šalių yra Armėnija, Gruzija, Rusija.

Antrojoje grupėje yra valstybės, į kurias vykti nerekomenduojama. Šioje grupėje atsidūrė tokios valstybės kaip turistų dažnai lankomas Izraelis, Šri Lanka ir Indonezija.

Trečiojoje grupėje, kuri, pasirodo, yra pati pavojingiausia, - penkios valstybės: Afganistanas, Dramblio Kaulo Krantas, Irakas, Kenija ir Sudanas. Nors šios šalys, Lietuvos URM nuomone, yra pačios pavojingiausios, ministerijos klerkai siūlo susilaikyti tik nuo kelionių į Afganistaną. Apie tai, kad į likusias keturias šio sąrašo valstybes lietuvių keliautojams vykti nerekomenduojama, turistai esą turi susižinoti patys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visi septyni URM Konsulinės informacijos skyriaus, kuris rengia ir atnaujina „pavojingų“ šalių sąrašą, darbuotojai kaip susitarę penktadienį pačiame darbo dienos įkarštyje nekėlė telefono ragelių.

Po geros valandos skambinimo vienintelė atsiliepė vyriausioji specialistė Rasa Gedzevičienė. Tačiau ji nieko nesugebėjo papasakoti apie savo skyriaus darbą ir nukreipė į ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamento vadovą Rolandą Kačinską. Jis net kelias valandas aiškinosi, kaip sudaromas painusis sąrašas ir kas kiek laiko jis atnaujinamas.

REKLAMA

Naršantiesiems URM tinklalapyje gali kilti trys klausimai. Pirmas - kas kiek laiko valdininkai atnaujina informaciją apie „rizikingas“ valstybes? Antras - dėl kokių motyvų milijonų turistų sulaukiantys Izraelis ir Šri Lanka atsidūrė draugijoje su Ruanda ir Eritrėja, kur vos ne kasdien aidi šūviai? Ir trečias - kodėl aiškiai nepasakoma, kad į Iraką ar Sudaną, jeigu jie yra „maksimalios rizikos šalys“, vykti nerekomenduojama?

Sąrašas, pasirodo, sudaromas atsižvelgiant į bendrą Europos Sąjungos poziciją ir Lietuvos URM skyrių, atsakingų už atskirus pasaulio regionus, rekomendacijas.

REKLAMA

R. Kačinskas negalėjo atsakyti, kodėl Kenija atsidūrė vienoje grupėje su Afganistanu ir Iraku. „Dabar negaliu pasakyti, kokios konkrečios priežastys yra atskirai išvardytos, nes aš tuo nepasidomėjau“, - tvirtino URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento vadovas.

Lietuvos kelionių organizatoriai URM klerkų Kenijos prilyginimą Afganistanui bei Irakui, rekomendacijas nevykti į Šri Lanką ir Izraelį vadina nesąmonėmis.

„Respubliką“ konsultavęs „Kelionių akademijos“ darbuotojas Donatas patikino, kad šiuo metu jokių grėsmių keliaujantiems lietuvių turistams Kenijoje ar Šri Lankoje nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Matėte, kokios ten valstybės sudėtos į vieną krūvą. Šri Lankoje nė vienas turistas niekada nenukentėjo. Vienu metu Kenijoje buvo neramu, tačiau dabar ramu“, - kalbėjo „Kelionių akademijos“ atstovas.

Kelionių agentūros „7 mylios“ darbuotoja Skirmantė teigė, kad URM „rizikingas“ šalis suskirstė nežinodama tikros situacijos.“Kenijoje yra visiškai saugu. Paskutinį kartą ten buvo neramu prieš porą metų. Dabar tai yra saugi turistinė šalis. Mes kiekvienais metais išsiunčiame ten daug žmonių“, - sakė ji „Respublikai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų