Panevėžio „Lietkabelis” (7-3) beveik panaikino 20-ies taškų deficitą, bet lemiamu metu Artūro Milaknio tritaškiai nutempė Kauno „Žalgirį” (10-1) į pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderių mūšyje.

Šalies čempionai išvykoje buvo stipresni 82:77 (27:13, 13:7, 13:27, 29:30).

Abi komandos į šias rungtynes žengė turėdamos 7 pergalių serijas.

„Žalgiris” užtikrintai pradėjo rungtynes – per pirmą kėlinį sumetė 4 tritaškius, susikrovė dviženklę persvarą ir pirmavo 27:13.

Antrame kėlinyje žalgiriečiai jau pelnė tik 13 taškų, bet ir „Lietkabeliui” leido sukrapštyti vos 7. Įpusėjus mačui „Žalgiris” pirmavo daugiau nei užtikrintai – 40:20.

Rungtynių eiga pasikeitė po pertraukos – kelių sėkmingų atakų užkurtas „Lietkabelis” per trečią kėlinį pelnė daugiau taškų nei per pirmus du – 27. „Žalgiris” pelnė tik 13 ir skirtumas sumenko iki penkių.

Ketvirtame kėlinyje po Kyle’o Vinaleso tritaškio klubus teskyrė du taškai (54:56).

Bet tada prabilo Artūras Milaknis ir Joffrey Lauvergne’as – pirmasis pataikė tris tritaškius iš eilės, antrasis pridėjo dvitaškį su pražanga ir „Žalgiris” susigrąžino dviženklį pranašumą 74:60.

Šiame susitikime „Žalgiris” pataikė 10/29 tritaškių, o pusę jų – A. Milaknis (5/7). Likusi ekipa pataikė vos 5/22 tolimų metimų.

„Žalgiris”: J. Lauvergne’as 17, A. Milaknis 15, M. Grigonis 11, N. Hayesas 11, R. Jokubaitis  7.

„Lietkabelis”: K. Vinalesas 19, P. Valinskas ir M. Normantas po 13, G. Maldūnas 12, G. Masiulis 11.