REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime prezidentas Valdas Adamkus antradienį skaitys metinį pranešimą, o premjeras Gediminas Kirkilas parlamentui ketvirtadienį pristatys metinę ministrų kabineto ataskaitą.

REKLAMA
REKLAMA

Šalies vadovas savo pranešimą skaitys senojoje Kovo 11-osios Seimo plenarinių posėdžių salėje, kurioje prieš aštuoniolika metų buvo pasirašytas ir paskelbta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas.

REKLAMA

Pasak prezidento atstovės spaudai Ritos Grumadaitės, metinis pranešimas bus „subalansuotas“ -nepamirštant šalies laimėjimų, bet nenutylint problemų ir nesėkmių.

Metiniame pranešime prezidentas įvertina politinę, ekonominę, socialinę, kultūrinę šalies padėtį, nurodo ateities uždavinius valstybės gyvenime. Seime perskaityti metinį pranešimą apie šalies vidaus ir užsienio politiką yra konstitucinė prezidento pareiga.

REKLAMA
REKLAMA

Konkreti metinio pranešimo skaitymo data nėra reglamentuota ir metiniai pranešimai yra skaitomi ir vasario, ir kovo, ir balandžio mėnesį. Pernai V.Adamkus metinį pranešimą perskaitė balandžio 19 dieną.

Metiniai šalies prezidentų pranešimai parlamente skaitomi nuo 1993 metų. Ši valstybės vadovo konstitucinė pareiga nebuvo įvykdyta tik 2004 metais - į apkaltos proceso sūkurį patekęs tuometinis prezidentas Rolandas Paksas taip ir neperskaitė metinio pranešimo.

Tuo metu premjeras G.Kirkilas ketvirtadienį parlamentarams pristatys Vyriausybės metinę veiklos ataskaitą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip numatyta Seimo Statute, kiekvienais metais Vyriausybė privalo pateikti savo metinę veiklos ataskaitą, kurioje taip pat turi būti aptarti ir artimiausio laikotarpio ministrų kabineto veiklos prioritetai. Vyriausybės veiklos ataskaitą pateikia ministras pirmininkas, kuris pateikimo metu atsako į Seimo narių klausimus.

Vyriausybės ataskaitos pateikimo metu Seimo posėdyje dalyvauja ir visi ministrai, kurie parlamentarų pageidavimu taip pat atsako į klausimus.

Po Vyriausybės ataskaitos pateikimo ją svarsto Seimo komitetai ir rengiama speciali Seimo diskusija, kurios pabaigoje parlamentas gali priimti rezoliuciją. Diskusijoje pirmieji kalba Seimo opozicijos lyderis ir opozicinių frakcijų atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų