REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
Michelle McGagh (nuotr. Twitter)

Nors šiandien Amerikoje ar kitose šalyse – toli gražu ne „juodasis penktadienis“, visi puikiai žinome, ką reiškia leisti pinigus. O tam, kad parduotuvėje išvystume šimtus besistumdančių žmonių, nereikia vykti į didmiestį kur nors Didžiojoje Britanijoje, viskas akivaizdu net ir didžiuosiuose Lietuvos prekybos centruose.

Nors šiandien Amerikoje ar kitose šalyse – toli gražu ne „juodasis penktadienis“, visi puikiai žinome, ką reiškia leisti pinigus. O tam, kad parduotuvėje išvystume šimtus besistumdančių žmonių, nereikia vykti į didmiestį kur nors Didžiojoje Britanijoje, viskas akivaizdu net ir didžiuosiuose Lietuvos prekybos centruose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, apie lietuvį, kuris viešai nuspręstų mesti iššūkį vartotojiškumui ir atsisakytų net būtiniausiųjų išlaidų girdėti neteko. O štai jauna mergina iš Didžiosios Britanijos Michelle McGagh metė iššūkį prieš pačią save – vienus metus mergina atsisakys įprasto gyvenimo ritmo, apie tai rašo „The Guardian“.

REKLAMA

„Apsipirkinėjimo detoksikacija“

„Kai šiuo metu dauguma žmonių planuoja išvykas į didžiuosius prekybos centrus ir jau ruošia plastikinius maišus gausybei pirkinių, aš nusprendžiau vienerius metus nepirkti nieko – 12 mėnesių apsipirkinėjimo draudimas“, – savo iššūkį pristato mergina Michelle. Kaip žinia, „juodojo pentadienio“ įtaka yra tokia didelė visame pasaulyje, kad kaip priešprieša šiai dienai atsirado ir „jokių pirkinių diena“. Pagrindinis šios iniciatyvos leitmotyvas – bent 24 valandas išgyventi be prekybos centrų ir apsipirkinėjimo. Kitaip sakant, tai galėtų būti apibūdinama kaip „apsipirkinėjimo detoksikacija“.

REKLAMA
REKLAMA

„Nusprendžiau atlikti eksperimentą ir vienerius metus apsiriboti tik išlaidomis maistui ir sąskaitoms apmokėti“, – sako mergina.

Gyvens be koncertų ir kavos

Metai be išlaidų, anot jaunos moters, reiškia jokių kelionių, kino teatrų, maisto kavinėse ar restoranuose, jokių koncertų, nebent jie būtų nemokami, jokių naujų drabužių ir net – jokios kavos. Taip pat mergina atsisakė kelionių autobusu ar traukiniu, o nuvykti iš taško A į tašką B jai gali padti paprasčiausias dviratis. Jokių išlaidų visus metus reiškia ir tai, kad už ją negalės sumokėti net šeimos nariai ar draugai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mergina teigia, kad ji toli gražu nėra pirmas žmogus pasaulyje ar Didžiojoje Britanijoje, kuris bando atlikti tokį vartojimo „triuką“. „Auga žmonių sąmoningumas, atsiranda vis daugiau judėjimų, kurie atsuka nugarą vartotojiškumui ir skatina kitus žmones gyventi vartojant kuo mažiau. Visus pirkinius galima pakeisti kelionėmis ir naujomis patirtimis“, – pasakoja Michelle.

Viena diena su euru

Jungtinėje Karalystėje išties nemažai žmonių, kurie viešai deklaravo, kad atsisako vartotojiškumo ir mažina išlaidas drastiškai. Štai britė Kath Kelly nusprendė gyventi visus metus per dieną išleisdama tik vieną eurą. Tiesa, tas vienas kuklus euras net ne jai pačiai, o brolio dovanai, kurią jis turėtų gauti savo vestuvių proga.

REKLAMA

„Šie žmonės mane paskatino ir privertė į viską pažvelgti kiek kitu kampu. Norėčiau išmokti kontroliuoti pinigus ir jų srautą. Taip pat supratau, kad jeigu negaliu sau leisti išleisti pinigų, tai dar nereiškia, kad turiu sėdėti užsidariusi namuose tarp keturių sienų. Visi tie žmonės negyveno metus pasislėpe savo namuose, lyj jie būtų kokie urvai. Jie sugebėjo rasti kitų būdų pramogauti ir mėgautis gyvenimų neišleidžiant saujos pinigų“, – savo įkvėpimo šaltiniais dalijosi jauna mergina.

Atsisakys paskolos

Taigi išklausius istorijos pradžią akivazdu, kad mergina tvirtai pasiryžo atsukti nugarą maniakiškam vartojimui ir slampinėjimui po parduotuves. „Mes su vyru pastaruosius 18 mėnesius stengėmės sumažinti daiktų kiekį mūsų gyvenamuosiuose namuose.Tuos daiktus, kurie mums buvo nereikalingi arba jų paprasčiausiai nenaudodavome, atidavėme kitiems žmonėms. Suvokiau, kad nenoriu imti paskolos ir bandyti ją išsimokėti mažiausiai 25 metus“, – istorija dalijosi mergina.

REKLAMA

Jos mėnesio pajamos – 2000 svarų. Kaip pati teigia, dar neišmoko sudarinėti sąrašų, kur išleidžia daugiausiai pinigų. Tačiau apskaičiavo, kad ji viena kavos suvartoja už maždaug 400 svarų. Atsitiktinės kelionės į prekybos centrus ir mėnesiniai apsipirkinėjimai sudaro didžiąją moters mėnesio pajamų dalį – net tūkstantį svarų. Ne visi turi galimybę rinktis

„Mano mėnesio išlaidos yra tai, ką britų politikai vadina ekonomikos atsigavimu, greičiausiai jeigu šalyje būtų ženkliai daugiau žmonių, kurie atsisako išlaidų, ekonomika išgyventų nuosmukį. Nežinia, ar to tikrai reikia, bet faktas tas, kad mes turime prižiūrėti, kur išleidžiame savo pinigus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Puikiai suvokiu, kad aš turiu prabangą apsispręsti bent metus gyventi su minimaliomis išlaidomis, tačiau daugeliui žmonių tai nėra jų sąmoningo apsisprendimo rezultatas. Daugelis žmonių gyvena ant skurdo ribos ir negali gyventi kitaip.“

Ieško nemokamų renginių

Merginos tikisi, kad ateinantys metai padės suvokti, kad iki pilnos laimės trūksta tikrai nedaug – ir tai ne visada yra keli šimtai papildomų eurų per mėnesį. Mergina žino, kad įvairūs koncertai Londone yra labai brangūs, tačiau egzistuoja ir kita pusė – gausybė nemokamų renginių, kurie gali pasigirti lygiai tokia pačia ar net geresne kokybe.

REKLAMA

„Vienintelis biudžetas, kuriam nereikės pinigų draudimo – maistas. Žinoma, turėsiu planuoti, kad nekiltų pagunda kelyje važiuojant dviračiu sustoti į kokią kavinukę išgerti kavos ar arbatos“, – sakė mergina.

Pokyčiai po metų

Kaip po beveik metų „The Guardian“ rašo Michelle, pokyčiai jos gyvenimo būde tapo akivaizdūs. Neplanuotus apsipirkinėjimus prekybos centruose pakeitė griežtas pirkinių sąrašas, kurį moteris sudaro kiekvieną šeštadienį.

„Viskas taip smulkiai suplanuota, lyg kokia karinė operacija. Dažniausiai apsipirkinėju vieną kartą per savaitę. Mano mylimiausias prekybos centras yra „Lidle“, taip pat ir kai kurie kinų prekybos centrai, kuriuose maistas ne tik pigesnis, bet ir sveikesnis. Kadangi galiu sau leisti pirkti tik maistą, kassavaitinė išvyką į prekybos centrą tapo labai svarbi“, – pasakoja moteris.

Tiesa, mergina įvaqrdijo ir vieną didžiausių pakeisto gyvenimo būdo niuansų – monotoniškumas. Per savaitę moteris prisipažino išleidžianti apie 30 svarų, jos vyras – 60.  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų