9
Lietuvos rinktinė palaužė vokiečius ir pateko į finalą (nuotr. Organizatorių)

Medaliai ir kelialapis į finalą jau lietuvių rankose

Lietuvos jaunių krepšinio rinktinė tęsia pergalingą žygį Europos čempionate. Rimanto Grigo auklėtiniai turnyro pusfinalyje palaužė Vokietijos ekipą 69:62 (19:16, 12:14, 20:15, 18:17) ir pateko į finalą.

9

Arnoldo Kulbokos vedini lietuviai geriau pradėjo rungtynes ir įpusėjus pirmam ketvirčiui jau pirmavo 12 taškų skirtumu – 5:17. Tačiau ilgai persvaros išlaikyti nepavyko ir po pirmų dešimties minučių vokiečiai sušvelnino deficitą – 16:19.

A.Kulboka vien per pirmą rungtynių pusę pelnė 18 taškų ir neleido varžovams persversti rezultato, nors jie kelis kartus panaikino dviženklį deficitą ir po pirmos rungtynių dalies komandas skyrė vos vienas taškas – 31:30.

Atkakli kova vyko ir visą trečią ketvirtį, o vokiečiai į priekį išsiveržė ketvirto kėlinio viduryje (54:55). Rungtynių nugalėtojas ir vėl paaiškėjo paskutinėmis kėlinio akimirkomis: Arnas Velička pelnė šešis taškus iš eilės ir padidino lietuvių persvarą iki penkių taškų (67:62). Varžovai ėmėsi pražangų taktikos, bet ji nepasiteisino ir lietuviai šoko pergalės šokį.

LIETUVA: A.Kulboka 24 (5/13 trit., 9 atk. kam.), A.Velička 18, G.Masiulis 12 (9 atk. kam.), G.Vasiliauskas 7, T.Sedekerskis 6 (8 atk. kam.).

VOKIETIJA: K.Mushidi 33 (11/15 dvit.), I.Hartensteinas 10, O.Silva 7 (8 atk. kam.).