0

Kauno „Žalgiris“ patyrė pirmąją nesėkmę namuose šį sezoną. Joano Plazos auklėtiniai aštuntojo Eurolygos turo rungtynėse 63:77 (18:21, 9:10, 23:17, 13:29) nusileido Pirėjo „Olympiacos“ ir C grupėje patyrė antrąją nesėkmę.

„Žalgiris“ dvikovą pradėjo tokiu startiniu penketu: Oliveris Lafayette‘as, Rimantas Kaukėnas, Tremmellas Dardenas, Paulius Jankūnas ir Jeffas Foote‘as.

Susitikimą aktyviau pradėjo svečiai, kurie pirmąsias dvi savo atakas užbaigė taikliais metimais (5:2). Savo šansų neišnaudojo J.Foote‘as, amerikietis prastai rungtyniavo abejose aikštės pusėse, o tuo pasinaudoję svečiai sėkmingai rinko taškus iš po krepšio (11:4).

Nesėkmingas žalgiriečių žaidimas privertė Joaną Plazą prašyti minutės pertraukėlės. Pustrečios minutės taškų tylą baudos metimais nutraukė „Žalgirio“ kapitonas P.Jankūnas, o vėliau tritaškį pridėjo ir T.Dardenas (9:13). Pajutę žaidimo tempą aikštės šeimininkai mažino atsilikimą – 4 taškus paeiliui pelnė R.Kaukėnas, o po fantastiško T.Dardeno dėjimo komandas skyrė 3 taškai (15:18).

Visiškai priartėti „Žalgiriui“ neleido tritaškį pataikęs V.Spanoulis. Ketvirčio pabaigoje R.Kaukėnas dvitaškiu apkarpė atsilikimą, tačiau jo panaikinti visiškai nepavyko – 18:21.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Žalgiris“ daugiau nei tris minutes nesugebėjo pelnyti nė taško, tuo tarpu „Olympiacos“ krovėsi persvarą (25:18). Svečių gretose pirmą kartą pasirodė Martynas Gecevičius. Pirmuosius taškus šiame kėlinyje Kauno klubui pelnė P.Jankūnas, tačiau kauniečiai atakas stengėsi užbaigti individualiais veiksmais (20:25).

Asmeninį šou surengė Pirėjo klubo legionierius iš Lietuvos – du M.Gecevičiaus tritaškiai iš eilės padidino Eurolygos čempionų pranašumą iki dviženklio (31:20). Po daugybės bandymų nesėkmingą atkarpą metimu iš vidutinio nuotolio nutraukė 10-ąjį tašką pelnės R.Kaukėnas.

Pavykus sustabdyti varžovų puolimą žalgiriečiams geriau sekėsi rengti atakas – du baudos metimus pridėjo T.Dardenas, o R.Kaukėno tritaškis energingai žaidusio „Žalgirio“ atsilikimą sumažino iki 4 taškų. Į didžiąją pertrauką komandos ilsėtis išėjo svečiams pirmaujant 31:27.

Po pertraukos abi komandos apsikeitė netiksliomis atakomis. Pirmuosius taškus kėlinyje vėl pelnė svečiai – tritaškį pataikė G.Printezis, vėliau dvitaškį pridėjo ir J.Powellas (36:27). Į tai Lietuvos čempionai atsakė taip pat sėkmingu žaidimu – po kartą tiksliai ataką užbaigė P.Jankūnas ir R.Kaukėnas. Nepaisant darnaus žaidimo puolime, žalgiriečių gynyboje Pirėjo krepšininkai rasdavo spragų (38:31).

Dėjimų šou „Žalgirio“ arenoje surengė J.Foote‘as, kuris dvi atakas paeiliui užbaigė įkraudamas kamuolį iš viršaus (36:40). Aikštėje vyko atakuojantis krepšinis. Pusantros minutės atkarpą 5:0 laimėję aikštės šeimininkai turėtą 7 taškų deficitą ištirpdė iki 2 taškų (43:45).

Nors po „Olympiacos“ paprašytos minutės pertraukėlės svečiams buvo pavykę padidinti persvarą (48:45), baudų metimais taškus rinkęs „Žalgiris“ ėmė kvepuoti varžovams į nugarą (47:48). Pirmą kartą rungtynėse į priekį išsiveržė Kauno klubas, kai Marko Popovičius taikliu tritaškiu ant kojų sukėlė visus „Žalgirio“ arenoje susirinkusius sirgalius. Sužaidus tris ketvirčius J.Plazos auklėtiniai priekyje 50:48.

Ketvirtajame kėlinyje Pirėjo komandos krepšininkai netruko persverti rezultatą savo pusėn (53:50). Dukart iš eilės ataką dėjimu užbaigęs K.Lavrinovičius palaikė karštą atmosferą rungtynėse (54:56). Technine pražanga buvo nubaustas M.Popovičius, kuria pasinaudoję svečiai vienos atakos metu pelnė 4 taškus ir dar labiau atitrūko (63:56).

J.Plazos paprašyta minutės pertraukėlė nedavė teigiamo rezultato – daugiausiai tolimų metimų dėka „Olympiacos“ įgijo dviženklį pranašumą (69:59).

M.Gecevičius nugalėtojams per 12 minučių pelnė 6 (tritaškiai 2/4) taškus, atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir 2 kartus prasižengė.

„Žalgiris“: K.Kaukėnas 17 (dvitaškiai 5/9), P.Jankūnas 11 (7 atk. kam.), T.Dardenas ir M.Popovičius (dvitaškiai 1/5, tritaškiai 1/4) – po 7, I.Jaaberas 6, K.Lavrinovičius 5, D.Lavrinovičius (7 atk. kam.) ir J.Foote‘as – po 4, O.Lafayette‘as 2.

„Olympiacos“: V.Spanoulis 16 (6 rez. perd.), K.Papanikolaou 13 (6 atk. kam.), J.Powellas 10, A.Law 7, S.Perperoglou, M.Gecevičius ir E.Mantzaris – po 6, G.Printezis ir P.Antičius – po 5, K.Hinesas 3 (6 atk. kam.).