REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maskva po trečiadienį įvykusių derybų su NATO perspėjo, kad imsis „kontratgrasymo“ politikos, jei Aljansas stengsis stabdyti Rusiją.

Maskva po trečiadienį įvykusių derybų su NATO perspėjo, kad imsis „kontratgrasymo“ politikos, jei Aljansas stengsis stabdyti Rusiją.

REKLAMA

„Jei NATO pereis prie atgrasymo politikos, tai reikš, kad mes imsimės kontratgrasymo politikos. Jei tai bus bauginimas, vadinasi, imsimės kontrbauginimo. Jei bus ieškoma pažeidžiamų vietų Rusijos gynybos sistemoje, bus ieškoma pažeidžiamų vietų NATO pusėje“, – pareiškė rusų užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruška.

„Tai nėra mūsų pasirinkimas, tačiau kito kelio nebus, nebent sugebėsime perlaužti dabartinę labai pavojingą įvykių eigą“, – Briuselyje per spaudos konferenciją kalbėjo viceministras.

Pasak jo, pokalbis per Rusijos ir NATO tarybos posėdį „gavosi gana atviras, tiesmukas, gilus ir turiningas, bet tuo pat metu jis atskleidė daugybę nesutarimų esminiais klausimais“.

REKLAMA
REKLAMA

„Viena pagrindinių problemų yra ta, kad NATO saugumo nedalomumo principą supranta selektyviai. NATO nuomone, jis egzistuoja tik Aljanso nariams, o savo praktinėje veikloje NATO neketina atsižvelgti į kitų šalių saugumo interesus“, – sakė A. Gruška.

REKLAMA

Anot jo, Maskva tvirtai laikosi nuostatos, kad „saugumo nedalomumo principas turi atsižvelgti į visų interesus, kad bandymai kurti saugumą prieš Rusiją nedalyvaujant Rusijai yra neproduktyvūs, jie pasmerkti žlugti“.

„Mes neleisime to padaryti“, – pabrėžė viceministras.

Maskva reikalauja iš NATO nebepriimti naujų narių ir suteikti garantijas, kad Aljansas nebus toliau plečiamas rytų kryptimi, pareiškė A. Gruško.

„Šiandien kalbėjomės, kad šis elementas turi pasireikšti bet kuriuo atveju; tai absoliuti būtinybė – nutraukti „atvirų durų“ politiką ir suteikti Rusijai teisiškai įpareigojančias garantijas, kad NATO nebesiplės į rytus“, – nurodė diplomatas.

REKLAMA
REKLAMA

Komentuodamas Vakarų pareiškimus apie laisvę rinktis sąjungininkus, viceministras pareiškė: „Laisvė rinktis savo saugumą neturėtų būti įgyvendinama taip, kad būtų pažeidžiami kitų teisėti saugumo interesai, o narystė kariniuose aljansuose turėtų būti vykdoma atsižvelgiant į kitų saugumo interesus.“

„Tai yra tiesioginiai tarptautinių įsipareigojimų reikalavimai, įtvirtinti daugelyje tarptautinių teisinių dokumentų“, – pažymėjo A. Gruška.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų