Aukščiausią Ispanijos futbolo lygą („La Liga“), supurtė didelis lažybų ir sutartų rungtynių skandalas.

Kaip skelbia ispanų leidinys „El Mundo“, dėl sutartų rezultatų ir didelių lažybų kontorose statomų sumų areštuota 11 asmenų.

Pranešama, kad po padidinamuoju stiklu atsidūrė „Valencia“ ir „Real Valladolid“ klubai, kurie tarpusavyje susitiko paskutiniojo lygos turo rungtynėse.

„Real Valladolid“ jau buvo išsaugoję vietą kitų metų „La Liga“ divizione ir žemiau nukristi nebegalėjo, todėl jiems paskutinės rungtynės buvo tik „parodomosios“.

Tuo metu „Valencia“ vyrukams žūtbūt reikėjo iškovoti pergalę, o kartu su ja komanda iškovotų kelialapį į kitų metų UEFA Čempionų lygą ir vietiniame fronte finišuotų ketvirti.

Minėtas šaltinis akcentuoja, kad ispanų policija jau turi pokalbių įrašus, kuriuose – įrodymai dėl išankstinio susitarimo dėl rungtynių baigties.

Skelbiama, kad dvikovos dieną buvo atlikta neįprastai daug statymų už baigtį, kuri reiškia, kad namie rungtyniaujantys „Real Valladolid“ pralaimės ir pirmą, ir antrą kėlinius.

Rungtynės baigėsi rezultatu 0:2, šeimininkai praleido po įvartį kiekviename kėlinyje, o stačiusieji savo sumas maždaug patrigubino.

„El Mundo“ taip pat skelbia, kad aktyviausias šio proceso dalyvis buvo „Real Valladolid“ saugas Keko Gontanas, kuris turi svarbią funkciją komandos viduje ir „rūbinėje“.