REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Stilistas Mantas Petruškevičius nuo septyniolikos metų intensyviai sukasi mados pasaulyje. Jau tada jis sugebėdavo patekti į geriausių Lietuvos dizainerių kolekcijų pristatymo užkulisius. O juk būdami tokio amžiaus karjerą pradėjo ir tokie garsūs mados atstovai kaip Evelina Chromčenko, Yvesas Saint Laurentas, Karlas Lagerfeldas...

REKLAMA
REKLAMA

Ar yra Lietuvoje mados žurnalistų

Jų yra, bet nedaug. Tai keletas žurnalistų iš žurnalų „Express mada“ bei „Moteris“. Man asmeniškai priimtiniausi yra menotyrininkės Kristinos Sabaliauskaitės straipsniai. Jie - aštrūs, teisingi ir pamokantys. Ji jaučia, kas aktualu visuomenei vienu ar kitu momentu.

REKLAMA

Ar madoje yra dalykų, kurie tau būtų neaiškūs, nesuvokiami?

Manau, mados pasaulyje nėra tokio žmogaus, kuriam čia viskas būtų aišku ir suvokiama. Mada nėra aiški ar apčiuopiama ir niekada tokia nebus. Čia, Lietuvoje, viskas vyksta lėtai, nėra tempo, o užsienyje mados pasaulis nuolat kinta.



Ar mados pasaulyje egzistuoja taisyklės?

Šiais laikais jų nėra, mados pasaulyje dabar viskas labai liberalu. Bet nereiškia, kad ankščiau nebuvo mados taisyklių, anksčiau jos buvo ir dar kokios! Tarkim, baroko epochoje moterys privalėdavo turėti putlią krūtinę, padaryti taip, kad liemuo atrodytų sutrumpėjęs, suknelių rankovės privalėdavo būti pūstos, svarbiausi aksesuarai buvo perlai ant kaklo ir juoda aksominė juostelė surišta į kaspiną ant riešo. Siluetas įpareigodavo moteris atrodyti pilnokomis. Dabar rėmų nėra, kiekvienas atrodo taip, kaip nori.



Ar gebi nustatyti, kas bus madinga kitą sezoną?

REKLAMA
REKLAMA

Visada.

Kodėl mada grįžta?

Jei šnekėtumėme apie vintage, jis visada buvo ir bus aktualus, įkvėpiantis. Mada grįžta dėl socialinių reiškinių. Apskritai, pats mados grįžimas, dizainerių interpretacijos, to kas buvo sukurta kadaise, ir bandymas pritaikyti dabarčiai yra įdomus, jaudinantis reiškinys. Seni laikai madai - idėjų šaltinis.

Kurių dizainerių gyvenimai tave įkvepia?

Elsos Schiaparelli, Gabrielles Coco Chanel, Piero Belmano. Mane įkvepia jų karjeros pradžia, jų  indelis į mados pasaulį. Coco Chanel man itin imponuoja dėl savo frazių, tapusių bestseleriais. Aš dažnai jas užsirašau, kad nepamirščiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stebėdamas dizainerio kolekciją bandai suprasti kolekcijos idėją?

Aš dizainerių paklausiu, kokia būna kolekcijos idėja. Bet, manau, jie iki galo jos nepasako, nes kolekcijos kūrimas yra menininko išgyventas periodas, nemanau, kad jie viską nori paviešinti. Juk tada nelieka paslapties (šypsosi).

Kokia spalva tave jaudina?

Juoda. Tai - paslaptinga, seksuali ir geidulinga spalva.



Ar moki siūti?

Mokiausi, bet kadangi nesiuvu pakankamai kokybiškai, mano klientėms siuva labai geros siuvėjos. Aš išmanau patį procesą, bet to nesiimu. Manau, tą turi daryti profesionalai.



Ar esi linkęs  į perfekcionizmą?

REKLAMA

Tobulumo nesiekiu, bet originalumo, išbaigtumo visada siekiu. Tobulumą, manau, yra pasiekę pasaulinio lygio mados namai, turintys ne vieną dešimtmetį trunkančią istoriją, prie kurios yra prisidėję labai daug talentingų žmonių.

Ar tau nėra dvasiškai sunku sukritikuoti žmogų?

Kartais. Ankščiau, kai humoras būdavo griežtesnis, sunkumus išgyvenau dažniau, o dabar mano humoras yra subtilesnis, tad dvasiškai sunku nebūna.



Ar Lietuvoje, tavo nuomone, egzistuoja mados industrija?

Egzistuoja. Mes turime savų fabrikų, kūrėjų, vieną bendrą mados renginį. Aišku, ši industrija yra labai siaura, bet ji egzistuoja.

REKLAMA

Kaip manai, ar įžymūs Lietuvos žmonės yra pavyzdžiai paprastiems žmonėms stiliaus atžvilgiu?

Manau, kad taip. Mūsų įžymybės turi gerbėjų, šie ima iš jų pavyzdį. Aišku, šie dalykai nėra tokie ryškūs kaip užsienyje, bet iš esmės įžymybių įtaka paprastiems žmonėms juntama.

Ar tau Lietuvoje nestinga parduotuvių įvairovės?

Ne, nestinga. Manau, mūsų mastui parduotuvių įvairovės pakanka. Tam, kad atrodytume patraukliai, žaviai, švariai, nenusižengtume estetikos normoms mums parduotuvių užtenka ir jos yra tinkamos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nenorėtum paskatinti lietuvių išmokti siūti?

To nebus. Dabar ne tie laikai. Aišku mokėti siūti yra nuostabus dalykas. Bet tam reikia laiko.

Kokią  moterį laikai moteriška?

Manieringą, plačiąja  prasme.



Kokius perki žurnalus?

"Vogue", "L‘officiel", bet retai. Aš dažniau perku mados knygas. Turiu daug knygų iš užsienio. Man patinka turėti knygų, iš kurių galima pasisemti įkvėpimo, žinių ir idėjų.

Ką  galėtum pasakyti apie mados žurnalistes, ar jos visada privalo atrodyti labai gerai?

Mados žurnalistėms priklauso atrodyti gerai. Bet mes neturime tiek renginių, kur jos galėtų reikštis, lankytis. Mane labiausiai stebina tai, kad vykstant kolekcijos pristatymui jos pakvietimus gauna vienos iš paskutiniųjų ir yra sodinamos ne į pirmas eiles, o į trečias ar net ketvirtas. Pirmos eilės kolekcijos pristatymuose yra labai svarbios ir mados žurnalistės jose privalo dominuoti.



Kada dizaineris yra talentingas?

REKLAMA

Kai jis tampa siekiamybė. Veda masę paskui save bei tampa tavo mokytoju.

Ar labai moteriai svarbus makiažas?

Jis yra labai svarbus. Jis gali transformuoti veidą, lengvai pakeisti įvaizdį. Geras makiažas gali pridėti daug žavesio.

Kokie pašnekovai tave džiugina?

Tokie, kurių norisi paklausti ne penkių, o dešimt klausimų (juokiasi).

Kalbino Julija Vital

Žurnalo "Indigo" Tomo Piliponio nuotrauka

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų