REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Manipuliuoti žmonėmis – blogai. Žaisti kito žmogaus emocijomis, jausmais, tarsi marionetę tampyti už virvelių yra taktika, kuri mūsų visuomenėje nepateisinama. Ir vis dėlto būkime atviri: tą daro bemaž kiekvienas. Manipuliacija būtų nedovanotina idealiame pasaulyje, kur visa tai, ko trokšti, būtų paduota ant paauksuoto padėklo, tuojau pat. Bet taip nėra. Ir kartais tenka pereiti aukščiausius kalnus, perplaukti srauniausias upes, kad po metų metus trukusio ėjimo į tikslą atsidurtum prie suskilusios geldos. Ypač kalbant apie meilės reikalus. Kas padėtų to išvengti? Ogi ne atkaklus bėgimas per kliūčių ruožą, bet šiek tiek sumanesnė taktika! Be abejo, net ir ji nepadės jums taip, kad taptum geidžiamiausia, bet šiek tiek pakoreguoti tavo asmeninį gyvenimą gali. Ir tai – ne taip jau blogai!  

REKLAMA
REKLAMA

Būti šalia, bet nepasiekiama

Pirma klaida, kurią daro merginos, įtikėjusios, kad visi vyrai – medžiotojai: vaizduoja atšiaurias ir sunkiai prieinamas. Daugeliu atvejų ši klaida ir lemia, kad svajonių princas taip ir pralekia pro šalį. Malonus, neįpareigojantis bendravimas pažinties pradžioje – labai svarbu tolimesniems santykiams. Kuo daugiau pozityviai bendrauji su kuo nors, tuo daugiau tikimybės, kad tam žmogui patiksi. Todėl tavo koziris – nepasirodyk pernelyg išdidi, nepasiekiama (bendravimo prasme) iš pat pradžių. Atvirkščiai: parodyk, kad tau patinka leisti laiką drauge, kalbėtis, ką nors veikti kartu.

REKLAMA

Bet dabar – dėmesio! – sudėtingiausia dalis: vos tik pajusi, kad jūsų bendravimas – pozityvus, ir tu jam patinki, parodyk, kad esi ne tokia lengvai prieinama, kaip pasirodei iš pirmo žvilgsnio. Ir palengva trumpink bendravimo laiką, tapk sunkiau pasiekiama, neturinti laiko. Taip efektyviai išprovokuosi artumo stygiaus jausmą. Visi žinome taisyklę: žmonės labiausiai trokšta to, ko negali turėti. Jei nuolat būsi ranka pasiekiama – sumenkinsi savo vertę. Nieko nuostabaus: išmokstame nepastebėti to, kas nuolat šalia. O štai pabuvus šalia, ir paskui pasitraukusi iš akiračio, paskatinsi galvoti, kaip jam tavęs trūksta.

REKLAMA
REKLAMA

Nepataikauk jam – tegul jis pataikauja tau

Jei padarai kitiems ką nors malonaus, jautiesi geriau: visų pirma – todėl, kad pati sau patinki padariusi gerą darbą, be to, pajunti šilumą iš žmogaus, kuriam padarei gera. Bet svarbiausia – supranti, kad žmogus, kurį palepinai, tau tampa mielesnis.

O dabar prisimink, kai ką nors gero kas nors padarė tau. Buvo malonu. Bet šalia iškilo ir aibė kitų emocijų, kurios buvo ne tik geros: kartais pasijunti skolinga, kartais – tiesiog pagalbą gavusi nepelnytai, kai jos net nenorėjai. Dar kebliau jei paslaugą padaro žmogus, kuris tau patinka, nors dar nesi apsisprendusi dėl savo jausmų – pasijunti tarsi papirkinėjama. Štai kodėl jei nori kam nors patikti – mažiau pataikauk pati: nežinai, kaip tas žmogus pasijaus sulaukęs tavo paslaugos. Verčiau leisk, kad tas žmogus tau pataikautų! Ir nesijausk per daug skolinga, prisimink: tie, kuriems padedi, tampa mielesni tau pačiai!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žvilgtelėk į jį

Harvardo universiteto psichologas Zick Rubin pamėgino registruoti, kiek laiko įsimylėjėliai žiūri vienas į kitą. Ir nustatė, kad tikri įsimylėjėliai kalbėdamiesi žiūri vienas į kitą 75 procentus pokalbio laiko ir lėčiau nusuka žvilgsnį kai į pokalbį įsiterpia kas nors kitas. Įprastame neįsimylėjusių žmonių pokalbyje vienas į kitą žiūrima 30-60 procentų pokalbio laiko. Remiantis šiomis įžvalgomis apie žmonių įsimylėjimą galima spręsti pagal tai, kiek laiko jie žiūri vienas į kitą.

Kodėl gi to neišnaudojus savo tikslais? Kalbėdama su savo aistros objektu pamėgink dažniau žiūrėti jam į akis – ir apgausi jo smegenis! Kaip? Jo smegenys tikrai prisimena, jog 75 procentus pokalbio laiko žiūrėdavo į tą, kurią mylėjo. Taigi jei pokalbio metu pavyks panašų laiką išlaikyti žvilgsnių kontaktą – jis palengva pripras prie jausmo, kad veikiausiai yra tau neabejingas. Net jei sąmoningai tokios išvados dar ir nepriėjo.

REKLAMA

Nenusisuk

Nepraleisk pro akis ir kitos minėtojo tyrimo dalies – įsimylėję žmonės lėčiau nusuka žvilgsnį jei kas nors kitas įsiterpia į jų pokalbį. Išmok to ir tu. Kalbėdama su tuo, kurio meilės geidi, žiūrėk jam į akis ir kurį laiką nenukreipk žvilgsnio kitur, net jam baigus kalbėti ar kam nors įkišus savo trigrašį. Kai tik nusuksi savo akis (trim ar keturioms sekundėm vėliau), daryk tai lėtai, tarsi tavo žvilgsnis būtų prilipęs ir temptųsi, o ne peršoktų nuo vieno objekto prie kito. Tokia žvilgsnio technika neskamba labai romantiškai, tačiau gali paskatinti Amūrą šaudyti savo strėles tau reikiama kryptimi.

REKLAMA

Jei toks žvilgsnių žaidimas tau atrodo pernelyg didelis iššūkis, gali išmėginti kitą variantą: ne prilipdyti žvilgsnį, o pašokčioti akimis: kam nors įsiterpus į pokalbį, nukreipk žvilgsnį į kalbantįjį, bet vos jam padarius pauzę – kuriam laikui žvilgsniu grįžk prie aistros objekto, tarsi lauktum, ar jis neįsiterps. Vėl prabilo kas nors kitas? Pažvelk į kalbantįjį, o paskui – ir vėl akimis į tą, kuris rūpi labiausiai. Ir vienas, ir kitas žvilgsnių žaidimas leidžia sukurti tarp jūsų nematomą kontaktą, tarsi būtumėte artimesni vienas kitam nei visi kiti aplinkui jus esantys žmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aistros žvilgsnis

„Aistros kupinas žvilgsnis“ – anaiptol ne meilės romanų autorių sugalvota metafora. Toks žvilgsnis iš tiesų egzistuoja, visi jį esame matę. Kuo jis toks ypatingas? Be visų romantiškų apibūdinimų, esama ir paprasto mokslinio paaiškinimo: apėmus aistrai, vyzdžiai išsiplečia. Ir tai pašnekovo akyse užfiksuoja mūsų pasąmonė.

Atliekant mokslinį tyrimą savanoriams buvo rodomos priešingos lyties atstovų nuotraukos. Dalyje jų tiems patiems žmonėms į akis buvo prilašinta vyzdžius plečiančių vaistų. Apklausiamieji šiose nuotraukose žmones priskyrė patrauklesniųjų kategorijai, nors tų pačių žmonių, tik su neišsiplėtusiais vyzdžiais, nuotraukos keliaudavo į nepatraukliųjų skyrelį. Taigi aistrą gali užkurti ir akimis – tiesiogine prasme.

REKLAMA

Visa bėda – tame, kad vien valios pastangomis akies vyzdžio nei išplėsi, nei sutrauksi. Ką gi daryti tuomet? Jei žmogus, kurį trokšti suvilioti, tau patinka – tada jokios problemos: vyzdžiai jį ryjant akimis ir taip savaime išsiplės. Bet ką daryti, jei tokių instinktų kol kas nejauti, bet vis dėlto manai, kad judu – nebloga pora? Visa laimė, vyzdžiams tas pats, ar prieš akis – vyras, kurį nori sugundyti, ar batelių, kurių geidi, pora. Todėl pamėgink atidžiau, su geismu, įsižiūrėti į kažką, kas tau labai patinka ir ko labai nori, o tada, vyzdžiams dar nespėjus susitraukti, pagauk kandidato į tavo širdį žvilgsnį. Keletas tokių žvilgsnių išsiplėtusiais vyzdžiais – ir aistros kibirkštėlė gali būti įskelta! Dar geriau – pamėgink žvelgdama į jį nuoširdžiai susižavėti kokiu nors vienu objektu: jo kaklaraiščiu, laikrodžiu, šukuosena. Vyzdžiai turėtų reaguoti taip, kaip reikia tau.

REKLAMA

Ir pabaigai – vienas svarbus pastebėjimas. Nors esama moterų, kurios, atrodo, galėtų suvilioti bet kurį vyrą, vis dėlto jokie triukai nepadės jei tarp tavęs ir jo tiesiog nėra simpatijos. Taigi nepamiršk paties pirmojo punkto: malonus pirmas įspūdis ir gebėjimas laisvai, nuoširdžiai bendrauti – pirmiausia, o visa kita – po to.

Suaugusiems.lt inf. - Prezervatyvai

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų