Italijos rinktinė Euro 2020 čempionato finale po dramatiškos baudinių serijos 2 – 1 parklupdė Anglijos futbolininkus ir po 53 metų pertraukos iškovojo čempionų titulą.

Italai baudinių serijoje realizavo 3 smūgius, tuo tarpu anglai tai padarė 2 sykius.

Anglijos rinktinę į priekį jau 2-ą minutę išvedė Luke‘as Shawas, o išlyginamojo įvarčio reikėjo laukti iki antrojo kėlinio, kai 67-ą minutę pasižymėjo finalo geriausiu žaidėju pripažintas Leonardo Bonucci.

Po rungtynių Italijos rinktinės treneris Roberto Mancini „Sky Sport Italia“ teigė, kad jo komanda vėlesnėje rungtynių stadijoje dominavo, tačiau mano, kad dar gali pagerinti savo žaidimą.

„Apie tai nebuvo įmanoma net pagalvoti, tačiau vyrukai buvo išskirtiniai“, – sakė R. Mancini. „Neturiu jiems žodžių, tai nuostabi grupė žmonių.

Rungtynės nebuvo lengvos, žaidimas sunkiai vystėsi, tačiau tuomet mes pradėjome dominuoti. Baudinių serijoje reikia šiek tiek sėkmės ir man šiek tiek gaila Anglijos.

Mūsų komanda labai daug užaugo, bet mes vis tiek galime pagerinti savo žaidimą. Esame laimingi dėl italų ir dabar man labai sunku kalbėti apie šiuos vyrukus“.

R. Mancini ir jo buvęs komandos draugas „Sampdoria“ klube, Italijos komandos koordinatorius Gianluca Vialli, po triumfo dar kartą apsikabino ant „Wembley“ stadiono vejos, kur jiems 1992 m. nepavyko to padaryti šiame pačiame stadione per Europos taurės finalą prieš „Barceloną“.

„Mūsų draugystė peržengia viską, nes ta „Sampdoria“ buvo daugiau nei bet kas. Šiandien ratas užsidarė, bet turiu pasakyti, kad mūsų vyrukai buvo neįtikėtini“, – kalbėjo R. Mancini.