REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių „Juventos“ pagrindinės mokyklos moksleiviai nepatenkinti, kad mokyklos direktorius Vytautas Girčius per pertraukas jiems neleidžia išeiti į lauką. Mokyklos galva teigia, jog tai daroma tik vaikų labui, o vaiko teisių apsaugos kontrolierės patarėjas Egidijus Meilus spėja, kad nueita lengviausiu keliu.

REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę lyg iš gausybės rago pridrėbė sniego. Šiaulių „Juventos“ pagrindinės mokyklos direktorius V.Girčius per pertraukas nusprendė neišleisti vaikų į lauką. Moksleiviai pasijuto lyg narve ir apie ribojamą laisvę pasiskundė žurnalistams tikindami, kad į lauką jų neišleidžia tik dėl to, kad valytojai būtų mažiau darbo. Direktorius teigia taip pasielgęs tėvų prašomas: „Ar jūs išleistumėte savo vaiką trumpomis rankovėmis į pūgą?“

REKLAMA

Saugo nuo ligų ir šalčio

V.Girčius pripažįsta, kad šią savaitę „Juventos“ mokyklos moksleiviai per pertraukas į lauką tikrai negalėjo išeiti: „To pageidavo tėvai. Tai buvo daroma tik tam, kad vaikai nesusirgtų. Jei jie išbėgtų į lauką tik pakvėpuoti grynu oru, niekas nesiimtų tokių drastiškų priemonių. Tačiau vaikai dažnai išbėga neapsivilkę paltų. Po pirmos ar antros pertraukos jų drabužiai jau būna „iki pusės“ arba visai šlapi. Šlapiais drabužiais jie sėdi per likusias pamokas. Juk tai - tiesus kelias į peršalimą!“, - gynė savo sprendimą direktorius.

REKLAMA
REKLAMA

Direktorius nė nemano atšaukti savo sprendimo dėl vaikų sukelto triukšmo. Be to, direktorius nemano, kad draudimas gali pažeisti priešgaisrinės apsaugos taisykles. Jis tvirtino, kad lauko durys lengvai atsidaro surinkus kodo ženklus. Be to, prie durų nuolat budi žmogus, kuris turi raktus. V.Girčius įsitikinęs, kad labiausiai dėl draudimo eiti į lauką pyksta parūkyti mėgstantys paaugliai. O su rūkalių užgaidomis mokyklos vadovas taikstytis neketina.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius palaiko direktoriaus sprendimą. Teigiama, kad jis gali nuspręsti užrakinti mokyklą, jei oro sąlygos netinkamos žaidynėms lauke. Direktorius yra atsakingas už vaikus ne tik pamokų, bet ir pertraukų metu. Nemažai moksleivių tėvų irgi pritaria šiai nuomonei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palengvino darbą?

Vaiko teisių kontrolierės patarėjas E.Meilus prisiminė vieną panašią istoriją, kai mokiniams per pertraukas būdavo draudžiama eiti į lauką. Tada buvo atliktas tyrimas ir nustatyta, kad buvo apribota vaikų laisvė.

„O ką jūs darytumėte, jei viršininkas jums uždraustų išeiti iš kabineto? Dėl neteisėto laisvės apribojimo iškeltumėte baudžiamąją bylą. Tai kažkas panašaus. Manau, kad direktorius nuėjo lengviausiu draudimų keliu. Gal vaikais reikėjo pasirūpinti kitaip - neišleisti jų į lauką neapsivilkusių striukių ir paaiškinti, kad šlapiu sniegu mėtytis pavojinga“, - svarstė E.Meilus.

REKLAMA

Pašnekovas taip pat aiškino, kad mokyklos užrakinimas gali būti laikomas vaiko teisių pažeidimu, tačiau ne visada. Jei šiomis priemonėmis siekiama apsaugoti vaikų sveikatą, atriboti nuo alkoholio, tabako, narkotinių ar psichotropinių medžiagų - tada bet kokia priemonė pateisinama.

E.Meilus paminėjo, kad mokyklos bendruomenė gali nuspręsti, kada duris užrakinti, o kada jas atverti. Tačiau tokios priemonės turėtų būti pateisinamos ir paaiškintos vaikams. „Ar tomis dienomis lauke buvo trisdešimt laipsnių šalčio? Gal vaikų tykojo kiti pavojai? Ne. Tad panašiau, kad direktorius palengvino darbą valytojai. Mokiniai pasirodė esantys šaunuoliai, nes jie kovojo už savo teises“, - sakė E.Meilus.

Alvydas Januševičius

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų