43
Madrido „Real“ triumfas UEFA Čempionų lygos finale (nuotr. SCANPIX)

Kardife Madrido „Real“ įrodė, kad jie – tikri Europos futbolo milžinai. „Karališkasis“ klubas 4:1 (1:1) nugalėjo Turino „Juventus“ ekipą ir antrus metus iš eilės iškovojo UEFA Čempionų lygos trofėjų.

43

Pirmas kėlinys

Pirmąjį smūgį į vartus jau 4-ąją minutę atliko Gonzalo Higuainas, o jau po trijų minučių grėsmingai iš toli pabandė Miralemas Pjaničius, tačiau Keyloras Navasas atrėmė bosnio smūgį.

Pirmąją geltoną kortelę šiame finale užsidirbo Paulo Dybala, kuris nugriovė Toni Kroosą.

Nors pati susitikimo pradžia priklausė daugiau kūrusiam „Juventus“, vėliau vis ilgiau kamuolį kontroliavo ir varžovų vartams grasino „Real“, tačiau „karališkieji“ per pirmas 15-ka minučių į vartus nesmūgiavo nei kartą.

Sergio Ramosas nusprendė paauklėti Mario Mandžukičių, kuris baudos aikštelėje nukrito kovodamas dėl kamuolio. Ispanui atrodė, kad varžovas vaidino ir bandė išprovokuoti 11 metrų baudinį.

Pirmas smūgis į vartų plotą ir pirmasis įvartis! Cristiano Ronaldo puikiai sužaidė su Dani Carvajaliu, gavo perdavimą atgal ir 20-ąją minutę nuginklavo Gianluigi Buffoną smūgiu į tolimąjį vartų kampą. 1:0 Madrido „Real“ priekyje!

Po pirmojo įvarčio komandos pradėjo žaisti atvirą futbolą ir šiek tiek apnuogino gynybą. Vis tik nei vieniems pasižymėti nepavyko.

Marioooo Mandžuuuukičius! Kroatas 27-ąją minutę idealiu smūgiu apsisukdamas permetė kamuolį per vartininką ir išlygino rezultatą! Finale atstatyta lygybė 1:1!

Sergio Ramosas prisiprašė. Dani Alvesą nugriovęs ispanas buvo labai nepatenkintas teisėjo sprendimu, tačiau tai buvo jau ne pirmas toks jo epizodas.

Dar vieną puikią progą turėjo Cristiano Ronaldo. Jis surado Isco siųstą kamuolį, tačiau galva jo į vartus nukreipti nesugebėjo.

Dani Carvajalis 42-ąją minutę nugriovė įvarčio autorių Mario Mandžukičių ir, nors pražanga nebuvo labai grubi, gavo geltoną kortelę, mat tai buvo jau ne pirma tokia jo pražanga.

Kėlinio pabaigoje Madrido „Real“ buvo prispaudusi „Juventus“ ekipą prie jų pačių vartų, bet rezultato neišpešė. Kėlinys baigėsi rezultatui esant lygiam 1:1.

Antras kėlinys

Antrąją rungtynių pusę aktyviau pradėjo Madrido ekipa, kuri sukūrė keletą grėsmingų išpuolių, tačiau apčiuopiamos naudos bent per pirmas 15-ka minučių nepešė.

Casemiroooooo! Madrido „Real“ atraminis saugas 61-ąją minutę iš labai toli pasiuntė kamuolį į G. Buffono ginamus vartus! Tiesa, kamuolys dar atsimušė į S. Khediros koją ir pakeitė skriejimo kryptį.

Cristiano Cristiano Cristianooooo Ronaldo! Puolėjas muša dublį ir skirtumas – jau du įvarčiai! Luka Modričius pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, portugalas surado kamuolį ir 64-ąją minutę pasiuntė jį į vartus!

Alexas Sandro prarado kamuolį ir kietai nugriovė varžovą. Teisėjas nusprendė nubausti krašto gynėją geltona kortele. Dar po poros minučių Juanas Cuadrado kirto per kojas Cristiano Ronaldo ir išvydo prieš save geltoną kortelę.

Po keitimo Kardifo stadiono aikštėje pasirodė ir vietinių numylėtinis Garethas Bale`as, kuris 80-ąją minutę jau turėjo ir pirmąją progą, tačiau jam iš po kojų kamuolį iškrapštė varžovų gynėjas.

Po standartinės progos Alexas Sandro turėjo gerą progą, tačiau jo galva smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia vartų.

J. Cuadrado prisidirbo. Jis ne žaidimo metu nugriovė Sergio Ramosą, kuris prieš tai išmušė kamuolį iš po „Juventus“ žaidėjo kojų. Kolumbiečiui parodyta antra geltona kortelė, kuri virto raudona.

Maaaaarco Asensio! Ispanas sulaukė perdavimo iš Marcelo ir nukreipė kamuolį į vartus! Rezultatas tapo 4:1, „Real“ jau triuškino savo varžovus.

Starto sudėtys:

„Juventus“: Gianluigi Buffonas; Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Alexas Sandro; Sami Khedira, Miralemas Pjaničius; Dani Alvesas, Paulo Dybala, Mario Mandžukičius; Gonzalo Higuainas.

„Real“: Keyloras Navasas; Dani Carvajalas, Sergio Ramosas, Raphaelis Varane’as, Marcelo; Luka Modričius, Casemiro, Toni Kroosas, Isco; Karimas Benzema, Cristiano Ronaldo.

Prieš rungtynes

„Juventus“ su „Real“ elitinių Europos klubų varžybų finale kovos antrą kartą. 1998-aisiais 1:0 triumfavo Ispanijos komanda.

Turino futbolininkams tai bus 9-asis pajėgiausio žemyno turnyro finalas. „Juventus“ pralaimėjo net 6 lemiamas dvikovas, o nugalėtojų taurę į viršų kėlė 1985 ir 1996 metais. 2015-aisiais jie finale 1:3 nusileido „Barcelona“ ekipai.

Jei šiandien „Juventus“ patirs nesėkmę, tai bus 5-asis iš eilės šio klubo pralaimėtas finalas. Tokiu atveju Turino komanda pakartotų Lisabonos „Benfica“ antirekordą Europos turnyruose.

„Real“ labiausiai prestižinio turnyro finale rungtyniaus jau 15-tą kartą. „Karališkasis“ klubas suklupo tik trijuose lemiamuose mačuose ir nuskynė 11 čempionų titulų. Madrido futbolininkai finale nuo 2014-ųjų finale žais net trečią kartą. Pernai jie baudinių serijoje 5:3 palaužė Madrido „Atletico“.

Oficialiose rungtynėse „Juventus“ su „Real“ tarpusavyje galynėjosi 18 kartų. Ekipos šventė po 8 pergales, o 2 akistatos baigėsi taikiai. Pastarąjį kartą Italijos ir Ispanijos grandai kovėsi 2014-2015 m. sezono pusfinalyje. Tada bendru rezultatu 3:2 laimėjo „Juventus“.

Šį sezoną Čempionų lygoje pajėgiausias Italijos klubas nepatyrė nė vieno pralaimėjimo – 9 pergalės ir 3 lygiosios. „Real“ sąskaitoje – 8 laimėjimai, 3 lygiosios ir 1 nesėkmė. „Juventus“ pademonstravo neįtikėtiną gynybą – į savo vartus per 12 dvikovų praleido vos 3 įvarčius! „Real“ leido varžovams įmušti 17 kartų, tačiau Zinedine‘o Zidane‘o auklėtiniai žaidė kur kas rezultatyviau. Jie pelnė 32 įvarčius, o „Juventus“ – 21.