0
TV3

M. Kuzminskas prabudo iš miego, bet „Unicaja“ nusileido „Laboral Kutxa“ komandai

„Žalgirio“ grupėje – „Real“ ir „Maccabi“ pergalės

Eurolygos „Top 16“ etapas prasidėjo Ispanijos klubų dvikova, tačiau po jos lietuviai buvo nuleidę galvas. Mindaugo Kuzminsko ir Domanto Sabonio atstovaujama Malagos „Unicaja“ (0/1) namuose 79:93 (24:13, 11:20, 21:30, 23:30) nusileido Vitorijos „Laboral Kutxa“ (1/0) komandai.

Pagrindiniu baskų ginklu tapo tolimi metimai –Vitorijos krepšininkai pataikė net 15 tritaškių iš 24 bandymų (62 proc.). Rungtynių pradžia sėkmingesnė buvo Joano Plazos auklėtiniams, kurie per pirmąjį ketvirtį susikrovė dviženklį pranašumą.

Antrajame kėlinyje atsitiesę svečiai ėmė mažinti deficitą, kuris artėjant didžiajai pertraukai visiškai ištirpo (33:33). Antroje rungtynių dalyje M.Kuzminsko vedama „Unicaja“ dar bandė palaikyti intrigą, tačiau „Laboral Kutxa“ tolimų metimų dėka pabėgo į priekį (62:51).

Rungtynių pabaigoje spurtavę aikštės šeimininkai buvo priartėję iki vienženklio skirtumo (77:81), tačiau pustrečios minutės atkarpą 12:2 laimėję svečiai šventė pergalę 93:79. Vienas geriausių rungtynių šio sezono Eurolygoje sužaidęs M.Kuzminskas per 21 minutę pelnė 13 taškų (5/7 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), atkovojo 3 kamuolius, išprovokavo varžovo pražangą, triskart pažeidė taisykles, sykį suklydo ir surinko 11 naudingumo balų. Beveik 6 minutes ant parketo praleidęs D.Sabonis įmetė 1 tašką (0/1 dvitaškiai, 1/2 baudų metimai), išprovokavo varžovo pražangą, sykį pats prasižengė ir surinko -2 naudingumo balus. „

Unicaja“: Zoranas Dragičius 22, Earlas Calloway‘us (4 per. kam.) 17, Mindaugas Kuzminskas 13, Vladimiras Štimacas (5/6 dvitaškiai, 6 atk. kam.) 10, Ryanas Toolsonas 6.

„Laboral Kutxa“: Andresas Nočioni (4/4 tritaškiai, 9 atk. kam.) 20, Lamontas Hamiltonas (4/7 dvitaškiai) ir Fernandas San Emeterio po 13, Walteris Hodge‘as (2/3 tritaškiai) 10, Thomasas Heurtelis (8 rez. perd.) 9.