REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visuomeninio transliuotojo vadovas Audrius Siaurusevičius sako, kad LRT padarė beveik viską, ką galėjo, reaguodama į sunkią finansinę situaciją.

REKLAMA
REKLAMA

„LRT reaguodama į mažėjantį finansavimą vien per 2009 metus atleido apie 19 proc. darbuotojų, buvo mažinami atlyginimai, atsisakyta bet kokių išlaidų, kurios nėra susiję su tiesiogine mūsų veikla.

REKLAMA

Vienintelis kelias dar adekvačiau reaguoti į susidariusią situaciją – dar pernai visiškai uždaryti kanalus LTV2, „LTV World“, radijo kanalus „Klasika“ ir „Opus3“. Mes to nedarėme, galvodami apie savo žiūrovus ir klausytojus, nes krizės ateina ir praeina, o uždarius – atidaryti ne taip lengva“, – sakė A. Siaurusevičius ketvirtadienį portalo delfi.lt surengtoje konferencijoje.      

Jis taip pat pažymėjo, kad nepaisant sunkios situacijos, LRT sugebėjo laiku išmokėti atlyginimus, išeitines kompensacijas atleidžiamiems darbuotojams, o svarbiausia – transliuoti pakankamai konkurencingą programą.

REKLAMA
REKLAMA

A. Siaurusevičiaus teigimu, LRT valdo didesnį turtą nei jai reikia, tačiau negali juo pasinaudoti finansiniams srautams subalansuoti.

„Tiek (turto) mums nereikia savo pagrindinei veiklai vystyti. Tačiau įstatymas draudžia laisvai disponuoti šiuo turtu.

Mes to turto negalime net įkeisti bankui ir gauti paskolą, kas gerokai palengvintų subalansuoti finansinius srautus, ką gali padaryti kitos įmonės“, – sakė LRT vadovas.

„LTV World“ kainuoja 2 mln. per metus

Atsakydamas į klausimą, kodėl ketinama uždaryti „LTV World“ kanalą, A. Siaurusevičius teigė, kad LRT pozicija – išsaugoti šį kanalą, jeigu Vyriausybė vykdys savo pačios įsipareigojimus ir finansuos kanalo transliacijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„LTV World“ šiuo metu dar transliuojamas. Tai mes darome, vykdydami Seime patvirtintą Nacionalinio transliuotojo sklaidos per sienas programą. Vyriausybė buvo patvirtinusi priemonių planą, kuriame buvo numatytas ilgalaikis finansavimas, tačiau šiuo metu Vyriausybė visiškai nefinansuoja šios programos.

Todėl jeigu ir artimoje ateityje Vyriausybė neras lėšų, LRT bus priversta atsisakyti šių transliacijų. Mums jos kainuoja apie 2 mln. litų per metus“, – sakė LRT vadovas.

Jo teigimu, be LRT, už programos „Nacionalinių transliuotojų sklaidos per sienas“ įgyvendinimą dar atsakingos Kultūros ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Susisiekimo ir Finansų ministerijos bei dar kelios institucijos. Tačiau, išskyrus LRT, jos visos, pasak A. Siaurusevičiaus, nusišalinę nuo šios programos įgyvendinimo.

REKLAMA

A. Siaurusevičius taip pat sakė, kad LRT stengiasi išsaugoti „Opus3“.

„Pagrindinės „Opus3“ išlaidos yra RTC siųstuvams. Įkainiai nemažėja. Taigi ar bus išsaugotos radijo stotys didžia dalimi priklausys nuo Seimo ir Vyriausybės sprendimo.

Labai norėčiau, kad suprastumėte – mums finansavimas sumažėjo 33 proc., o siųstuvų kaina išliko tokia pati. LRTC yra valstybės įmonė. Pagrindinė priežastis, kodėl mes trumpiname programų apimtis – nepajėgiame sumokėti šiai įmonei už siųstuvus“, – kalbėjo visuomeninio transliuotojo generalinis direktorius.  

REKLAMA

Rodys naujas serijas


Delfi.lt skaitytojai domėjosi, ar LRT rodys naujų serialų ir kodėl transliuoja mažai sporto varžybų.

Pasak konferencijoje taip pat dalyvavusio Lietuvos televizijos vadovo Rimvydo Paleckio, LTV planuoja rudenį rodyti visiškai naujas „Senio“ ir „Komisaro Rekso“ serijas, yra deramasi ir dėl serialo „Dingę“ naujo sezono. Taip pat artimiausiu metu bus rodomos naujos serialo „24 valandos“ serijos.

Reaguodamas į priekaištą dėl, išskyrus olimpiadą, beveik neberodo sporto, A. Siaurusevičius sakė: „Rodome sportą, kurį turime teisę rodyti. Krepšinis išnyko iš LRT kanalų pačių krepšinio organizacijų vadovų sprendimu. Mes pasiruošę rodyti krepšinį“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LRT generalinis direktorius atkreipė dėmesį, kad visuomeninis transliuotojas po daugelio metų atgaivino rankinio varžybų transliacijas, atkūrė LRT Rankinio taurę, taip pat rodė ledo ritulį, žirgų lenktynes, dailiojo čiuožimo bei lengvosios atletikos čempionatus. LRT 2009 m. taip pat buvo Europos lengvosios atletikos čempionato iki 23 m. ir Europos imtynių čempionato oficialus transliuotojas.

Be to, pasak A. Siaurusevičiaus, „Panoramoje“ sporto rubrika tapo ilgesnė, todėl pranešama daugiau naujienų.  

Į klausimą, ar kitą sezoną LTV eteryje išliks „Triumfo arka“, R. Paleckis atsakė, jog bus siekiama, kad rudenį ji vėl būtų programoje, galutiniai sprendimai bus priimti vasarą ir priklausys nuo bendros LRT finansinės situacijos.

REKLAMA

Skaitmenizuos ir radijo archyvus

Kalbėdamas apie LRT archyvus visuomeninio transliuotojo vadovas sakė, jog televizijos archyvai jau yra beveik pilnai skaitmenizuoti, juos galima matyti lrt.lt puslapyje. Šiais metasi pradedama radijo archyvo skaitmenizavimo programa ir taip bus išsaugotas Lietuvos radijo paveldas. Šiuos projektus finansavo ES.

Konferencijos pabaigoje A. Siaurusevičius teigė norįs tikėti, kad „mūsų politikai kada nors supras, kam reikalingas visuomeninis transliuotojas ir padarys reikiamus sprendimus. Tai daryti juos įpareigoja net ir tarptautiniai įsipareigojimai“.

„Bet kuriuo atveju manau, kad LRT transliuos ir po 10, ir po 20 metų“, – sakė visuomeninio transliuotojo vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų