Praėjusią savaitę BEKO-LKL pirmenybėse buvo sužaistos vienerios rungtynės. Aštuonios BEKO-LKL komandos ruošėsi mūšiams LKF taurės turnyre. Tačiau svarbių įvykių netrūko.

Apie tai – tradicinėje BEKO-LKL savaitės apžvalgoje.

DRAMA. Iki rungtynių Alytuje pabaigos likus žaisti 6 minutes „Juventus“ pirmavo 58:43. Bet lyg prieš pranašišką nesėkmę LKF taurės mažajame finale, uteniškiai išbarstė solidžią persvarą.

Penkias minutes „Juventus“ nesukrapštė nė taško, o „Dzūkija“ paleido taiklių metimų krušą ir po Pauliaus Dambrausko tritaškio prieš pat 40-ąją minutę išvedė alytiškius į priekį 59:58.

Tiesa, Rashaunas Broadusas vėl buvo sugrąžinęs Utenos klubui trapią persvarą (61:59), bet ją likus 2,3 sek. aštriu reidu panaikino jau prieš tai pasižymėjęs P.Dambrauskas. 23 metų 191 cm ūgio gynėjas spindėjo ir pratęsime.

Jis penkiais taškais iš eilės inicijavo „Dzūkijos“ spurtą, po kurio pratęsimo pabaigoje alytiškiai perėmė iniciatyvą ir išplėšė pergalę 75:70.

Herojiškas P.Dambrausko žaidimas neliko nepastebėtas. Iš viso įžaidėjas per 37 minutes pelnė 25 taškus, atkovojo 3 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 22 naudingumo balus buvo išrinktas naudingiausiu savaitės žaidėju.

PERMAINOS. Du naudingai BEKO-LKL čempionate žaidžiantys krepšininkai pakeitė komandas.

„Prienai“ neteko vieno lyderių Arno Labucko. Vidutiniškai 13,7 taško BEKO-LKL rinkęs puolėjas Arnas Labuckas persikėlė į Panevėžio „Lietkabelį“.

Ten 28 metų 205 cm ūgio krepšininkas pakeis aukštaūgį Egidijų Dimšą. Vidutiniškai 9,9 taško ir 6,3 kamuolio rinkdavęs 29 metų 204 cm ūgio krepšininkas žais Utenos „Juventus“ klube ir užims traumuoto Vaido Čepukaičio vietą.

SIURPRIZAS. Septintąją vietą BEKO-LKL čempionate užimantys „Šiauliai“ savaitgalį Kaune pateikė staigmeną LKF taurės turnyre. Ne kas kitas, o šiauliečiai pasidabino bronzos medaliais.

Didžiausia sensacija laukė jau ketvirtfinalyje, kur „Šiauliai“ 73:71 palaužė BEKO-LKL vicečempioną, antrojoje vietoje žengiantį Klaipėdos „Neptūną“.

Pusfinalyje tris kėlinius pirmavę „Šiauliai“ 61:71 nusileido Vilniaus „Lietuvos rytui“, o mažajame finale Gedimino Petrausko auklėtiniai panaikino dviženklį atsilikimą ir 77:62 palaužė Utenos „Juventus“.

LKF taurė sugrįžo į Kauną – „Žalgiris“ finale 82:76 pranoko „Lietuvos rytą“.