20
G.Wijnaldumas pelnė du įvarčius (nuotr. SCANPIX)

„Liverpool“ klubas padarė tai, ko niekas nesitikėjo – atsakomosiose UEFA Čempionų lygos pusfinalio rungtynėse nušlavė „Barcelona“ futbolininkus ir iškopė į lygos finalą antrus metus iš eilės.

20

Jurgeno Kloppo auklėtiniai namie 4:0 (1:0) sutriuškino katalonus ir atsilygino už nesėkmę praėjusią savaitę Barselonoje 0:3. Po du įvarčius nugalėtojams pelnė Divockas Origi ir Georginio Wijnaldumas.

„Liverpool“ šias rungtynes pradėjo itin prastoje starto pozicijoje – užduotį sunkino ne tik triuškinantis pralaimėjimas pirmoje akistatoje, bet ir puolimo lyderių Mohamedo Salah bei Roberto Firmino, taip pat saugo Naby Keita traumos.

Nepaisant to J.Kloppo auklėtiniai, kaip ir buvo galima tikėtis, susitikimą pradėjo itin energingai ir užspaudė katalonus prie jų vartų.

Tai netrukus išprovokavo svečių klaidą, po kurios į baudos aikštelę įsiveržusio Jordano Hendersono smūgis buvo atremtas, tačiau pirmas prie kamuolio buvo D.Origi, jau 7-ąją minutę jį tiksliai nukreipęs į vartus.

Vėliau žaidimas kiek išsilygino ir abu klubai turėjo savų šansų ir sukūrė itin pavojingų atakų.

Nešvariu žaidimu pasižymėjo Luisas Suarezas, panašu, tyčia spyręs Andrew Robertsonui, kuriis po pertraukos dėl sužeidimo į aikštę negrįžo.

Jį priverstinai pakeitė G.Wijnaldumas ir, kaip parodė laikas, tai tapo auksiniu šeimininkų keitimu.

Jau 54 minutę G.Wijnaldumas iššoko kontraatokoje prieš vartus ir pasiuntė antrą „Liverpool“ įvartį. Kol „Barcelona“ dar nespėjo atsigauti po šio įvarčio, krito ir trečias.

Tas pats G.Wijnaldumas 56-ąją minutę galingu smūgiu galva uždarė perdavimą į baudos aikštelę ir lygino serijos rezultatą.

„Liverpool“ tapo kiek atsargesnis, bet toliau spaudė varžovus ir aktyviai siekė ketvirto įvarčio.

O jis tapo sensacingu – 78-ąją minutę Trentas Alexanderis-Arnoldas taip greitai įžaidė kampinį, kad „Barcelona“ klubas net nespėjo išsirikiuoti gynybai.

Alexanderis-Arnoldas kamuolį pasiuntė pažeme, o D.Origi jį pasiuntė į viršutinį vartų kampą, taip nubausdamas nepasiruošusią „Barceloną“.

Per likusį laiką „Barcelona“ taip ir nesukūrė nieko pavojingo bei antrus metus iš eilės itin skaudžiai pasitraukė iš Čempionų lygos atkrintamųjų varžybų. Praėjusiame sezone ketvirtfinalyje „Barcelona“ namie 4:1 įveikė „Roma“ ekipą, bet Italijoje sugebėjo pralaimėti 0:3.

„Liverpool“ varžovas paaiškės trečiadienį, kai atsakomąsias rungtynes sužais Amsterdamo „Ajax“ ir Londono „Tottenham Hotspur“.

Čempionų lygos finalas vyks Madride, birželio 1 dieną.