REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo rinkimus pralaimėjusios partijos viltingai žvelgia į vasarą numatytus Europos Parlamento (EP) rinkimus. Norėdami juose ne tik dalyvauti, bet ir laimėti bent keletą mandatų, politikai mąsto, kaip tvirčiau suremti pečius.

REKLAMA
REKLAMA

Už parlamento durų likusios partijos nebenori tūnoti aktyvaus politinio gyvenimo užribyje. Artėjant birželio 7-ąją numatytiems EP rinkimams kelios politinės jėgos svarsto galimybę sutelkti jėgas ir drauge šturmuoti Briuselio aukštumas. Tikimasi, kad jungtiniai rinkimų sąrašai leis padidinti galimybes geriau pasirodyti EP rinkimuose.

REKLAMA

Nemažai galimybių.

Valstiečių liaudininkų sąjungos (VLS), Naujosios sąjungos (NS, socialliberalai), Pilietinės demokratijos partijos (PDP) politikai suka galvas, kaip jiems peršokti reikiamą 5 proc. barjerą kovojant dėl EP mandatų.

VLS pirmininkė Kazimiera Prunskienė įsitikinusi, kad valstiečiams liaudininkams būtina derėtis su kai kuriomis kitomis partijomis dėl bendradarbiavimo per artėjančius rinkimus. „Manau, rinkimuose dalyvaujant atskirai, peržengti reikiamą balsų barjerą kai kam bus labai sunku“, - įsitikinusi ji.

REKLAMA
REKLAMA

Tarp galimų valstiečių liaudininkų partnerių rinkimuose į EP K.Prunskienė mato socialliberalus, Lenkų rinkimų akciją (LRA), taip pat nemažai rinkėjų pastaraisiais metais praradusią Darbo partiją. Jos nuomone, rinkimų sąrašą būtina stiprinti ne tik politikų, bet ir aktyvių visuomenės veikėjų pavardėmis. „Partijas žmonės nelabai myli, be to, reikia duoti galimybę pasireikšti ne tik politikams“, - įsitikinusi ji.

Tapo kuklesni

Ar rinkimuose į EP valstiečiai liaudininkai kliausis tik savo jėgomis, ar ieškos bendraminčių, paaiškės tik po vasario pabaigoje numatyto partijos suvažiavimo. Tačiau VLS vadovybės svarstymai dėl koalicinio rinkimų sąrašo sudarymo gali nepatikti eiliniams valstiečiams liaudininkams. Prieš metus jie jau pasipriešino ketinimams susijungti su PDP ir sudaryti bendrą rinkimų į Seimą sąrašą su LRA.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar K.Prunskienė nusiteikusi optimistiškai. „Manau, kad per Seimo rinkimus gautos karčios pamokos kai kuriuos mūsų partijos narius padarė kuklesnius. Arba sutarsime su kitomis partijomis, arba turėsime mažą tikimybę sėkmingai pasirodyti per EP rinkimus“, - aiškino ji.

Sieks išlaikyti ideologiją

Kukliai savo galimybes gerai pasirodyti per EP rinkimus vertina ir socialliberalai. Partijai laikinai vadovaujantis Algirdas Monkevičius LŽ pasakojo, kad šiuo metu žvalgomos įmanomo bendradarbiavimo su kitomis partijomis galimybės. Šiam reikalui partija yra sudariusi ir specialią darbo grupę. „Tačiau konkrečių derybų nevyksta, ruošiamės suvažiavimui, kurio metu ir nuspręsime, kaip elgtis per EP rinkimus“, - aiškino jis.

REKLAMA

A.Monkevičius mano, kad socialliberalai galėtų bendradarbiauti su ideologiškai artimomis partijomis - liberalais, valstiečiais liaudininkais, socialdemokratais. „Galime bendradarbiauti su plataus spektro centro kairės politinėmis jėgomis, tačiau, svarbiausia, sieksime išlaikyti į viduriniojo gyventojų sluoksnio stiprinimą nukreiptą socialliberalų ideologinę kryptį“, - tvirtino A.Monkevičius.

Neskuba priglausti

Už Seimo durų likusi PDP taip pat mąsto apie artėjančius EP rinkimus ir savo vaidmenį juose. „Kalbamės su įvairiomis partijomis, tačiau dėl nieko konkretaus dar nėra sutarta“, - LŽ sakė PDP pirmininkas Algimantas Matulevičius. EP ir prezidento rinkimams jis norėtų sutelkti ne tik politines, bet ir visuomenines jėgas.

REKLAMA

Didžiosios partijos neskuba prie savo šono priglausti ne tokių įtakingų politikų. Darbo partija (DP), kurią kaip galimą partnerę įvardija ne viena politinė jėga, ne kartą sulaukė neoficialių pasiūlymų derėtis dėl bendro dalyvavimo EP rinkimuose. „Manau, kad esame pakankamai stiprūs, jog į rinkimus eitume vieni. Tačiau konkreti mūsų partijos pozicija šiuo klausimu bus suformuluota po kelių savaičių numatytame tarybos posėdyje“, - LŽ aiškino DP pirmininko pavaduotoja Loreta Graužinienė.

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas neatmeta galimybės kalbėtis su kai kuriomis partijomis dėl bendradarbiavimo per EP rinkimus. Anot jo, konsoliduotis kairiojo sparno politikams geriau nei konkuruoti. „Jei bendradarbiauti norinčioms partijoms bus priimtinas Europos socialistų manifestas, kurio programa mūsų partija ketina remtis per rinkimus, gal ir galėsime derėtis“, - svarstė jis.

Roberta Tracevičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų