Vasario 5- ąją SEB arenoje baigėsi keturias dienas trukęs tarptautinis senjorų teniso turnyras „LEXUS cup 2012“. Didžiausiame tokio mąsto turnyre Lietuvoje 6 finaluose  iš 11 pergales iškovojo lietuviai, teigiama pranešime spaudai.

„Turnyre šiemet sulaukėme labai stiprių žaidėjų, todėl lietuviai labai nedrąsiai pradėjo pirmąsias kovas. Gąsdino svečių turimi aukšti reintingai. Tačiau galime pasidžiaugti, kad po iš ties labai sudėtingų ir azartiškų mačų mūsų šalies tenisinkams atiteko gana daug pirmųjų vietų, lietuviai iki paskutinio grūmėsi tiek pusfinaliuose, tiek finaluose“- teigė turnyro direktorė Augustina Ramonienė.

50 plius amžiaus kategorijoje Tadas Tarasevičius įveikė rusą Viktor Zhvanko. 55 plius amžiaus grupėje – Emilis Subata nugalėjo Anatolyi Dvornikov iš Baltarusijos.  Dvejetų varžybose 35 plius amžiaus kategorijoje Luidži Pakula ir Giedrius Vėželis nugalėjo Heige Karaske ir Kristjan Pakk iš Estijos. Vienetų 65 plius finale susitiko lietuviai ir pergalę šventė Jonas Leskevičius, įveikęs Petrą Vozbutą. Vienetų 35 plius moterų grupėje Beata Zykienė nugalėjo tautietę Liną Drakšienę. 50 plius dvejetuose Vytautas Markevičius su Emiliu Subata įveikė Marių Kukenį ir Saulių Zickų, kurie liko antri.

Kitose amžiaus kategorijose nors pirmosios vietos ir neatiteko lietuviams, tačiau visuose amžiaus grupėse lietuvos tenisininkai kovojo dėl prizinių vietų. 35 plius amžiaus kategorijoje Luidži Pakula nusileido estui Kristjan Pakk. 45 plius moterų pogrūpyje Elenai Gykienei nepavyko įveikti latvės Birutos Grinberg.

40 plius amžiaus grupėje vyko itin arši kova, nes šiame finale susitiko 22-oji itf senjorų reintingo raketė iš Kaliningrado Igor Tsirkun prieš vieną stirpiausių lenkijos senjorų – Maciej Pieczonka. Kova vyko itin permainingai ir galiausiai pergalė buvo išplėšta svečio iš Lenkijos. Lietuvis Vytautas Matuliauskas liko trečias. 45 plius amžiaus grupėje rusas Oleg Vasyliev įveikė norvegą Ove Lende, o Augustinui Degsniui teko garbinga trečioji vieta. 60 plius amžiaus kategorijoje lenkas Jacek Pietka nugalėjo vokietį Reinhold Rombach, Lietuvos atstovas Vidmantas Damalakas iškovojo trečią vietą.

„LEXUS cup 2012"  – ketvirtos kategorijos tarptautinės senjorų teniso federacijos (itf) turnyras, organizuotas Vilniuje antrą kartą.  Šiame turnyre šiemet buvo užsiregistravęs rekordinis skaičius dalyvių – 250, 202 iš jų pateko į turnyrą. Tarp dalyvių -  vyrai ir moterys, kurių amžius nuo 35 iki 75 metų. Turnyre dalyvavo net šešiasdešimt svečių iš užsienio.