Balandžio 11d pasibaigė Europos sambo jaunių ir jaunimo čempionatas. Jo metu Lietuva iškovojo 17 medalių., 14 iš jų laimėjo merginos. Tiesa, vienintelį aukso medalį iškovojo Žilvinas Linartas jaunimo svorio kategorijoje virš 100kg.

Lietuvos sambo federacijos prezidentas Eduardas Rudas sako, kad tokios sėkmės nesitikėjo ir medalių skaičius viršjio visas prognozes.

Paskutinę čempionato dieną vėl pasižymėjo merginos, iškovodamos 3 sidabro ir vieną bronzos medalį. Prizininkėmis tapo Aurelija Gotto, svorio kategorijoje iki 48kg, Jovita Strelčiūnaitė, iki 60kg ir Viktorija Baltaitė, iki 64kg. Bronzą iškovojo Karolina Kuodytė svorio kategorijoje iki 75kg.

Susumavus visų kovų rezultatus, komandinėje įskaitoje visas auksas atiteko rusijos sportininkams. Lietuviai vyrai, deja, medalių nepelnė, tačiau merginos padėtį ištaisė gaudamos po bronzos medalį jaunių ir jaunimo atskirtyse.

E.Rudas sako, kad čempionatas tikrai nusisekė. Nepaisant to, kad užsienio sportininkai buvo apgyvendinti 8 skirtinguose viešbučiuose ir prisireikė keletos logistinių sprendimų jiems transportuoti, kovos aikštelėse vyravo tvarka. Kovas aptarnavo 45 teisėjai ir visi svečiai renginį įvertino kaip aukšto lygio tarptautines varžybas.

Europos sambo jaunių ir jaunimo čempionatas Šiauliuose vyko balandžio 9-11d.