Septintąją pergalę SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Elito“ divizione iškovojo dešimties komandų turnyro lyderė Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa. Vilniečiai šeštadienį namuose rezultatu 99:86 (31:25, 27:19, 23:21, 18:21) įveikė penktąją nesėkmę per devynis susitikimus patyrusią „Šiaulių“ komandą.

Pirmojo kėlinio metu aikštelėje vyko atkakli kova, pirmavo tai viena, tai kita komanda. Šiauliečiai, daugiausiai tolimų metimų dėka, ilgą laiką neleido aikštelės šeimininkams pabėgti toli į priekį. Visgi paskutinėmis ketvirčio minutėmis iš toli pataikė Mindaugas Lukauskis ir Branko Milisavljevičius, o „Lietuvos rytas“ šiek tiek atitrūko - 29:22. Pačioje kėlinio pabaigoje komandos pasikeitė tiksliomis atakomis ir po pirmųjų dešimties minučių „Lietuvos rytas“ priekyje - 31:25.

Antrajame kėlinyje aikštėje dominavo „Lietuvos ryto“ ekipa. Sužaidus penkias minutes Marijonas Petravičius dvitaškiu padidino aikštės šeimininkų pranašumą iki keturiolikos taškų (50:36), o dar po trijų minučių Marius Prekevičius pataikė iš toli ir „Lietuvos rytas“ pirmavo jau šešioliktos taškų persvara - 57:41. Nors per antrąjį ketvirtį net devynis taškus pelnė jaunasis „Šiaulių“ komandos krepšininkas Mindaugas Kuzminskas, komandos draugų indėlio pastebimai pritrūko. Įpusėjus mačui „Lietuvos rytas“ priekyje - 58:44.

Trečiajame kėlinyje svečiams pavyko šiek tiek pristabdyti „Lietuvos ryto“ krepšininkų puolimą, tačiau skirtumas iš toliau didėjo aikštės šeimininkų naudai. Ketvirčio viduryje po Donato Zavacko baudos metimų ir Chucko Eidsono dvitaškio „Lietuvos rytas“ jau turėjo triuškinančią persvarą - 72:50. Ketvirčio pabaigoje Gedimino Maceinos tolimų metimų dėka „Šiauliai“ šiek tiek priartėjo, tačiau likus dešimčiai minučių vilniečiai ir toliau turi solidžią persvarą - 81:65.

Paskutiniame kėlinyje didesnės intrigos aikštėje nebebuvo. „Lietuvos rytas“ išlaikė saugią persvarą, o mačo pabaigoje nevengė atakas baigti gražiais epizodais. Šalies vicečempionais iškovojo pergalę rezultatu 99:86.

„Lietuvos rytas“: C.Eidsonas 27 (dvitaškiai 9/10, baudos 6/6, 6 atk. kam.), M.Petravičius 17 (dvitaškiai 7/11, baudos 3/3), M.Bjelica 12 (6 atk. kam.), B.Milisavljevičius 11 (tritaškiai 3/3), D.Zavackas 9 (tritaškiai 2/2), M.Lukauskis 8.

„Šiauliai“: G.Kadžiulis 19 (tritaškiai 5/8), M.Kuzminskas 15 (baudos 6/6), G.Maceina (dvitaškiai 3/5, tritaškiai 2/3, baudos 2/2), A.Masiulis 11, V.Praškevičius 10, S.Kuzminskas 9 (7 atk. kam.).