Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai žūtbūtiname mūšyje Europos taurės „Last 16“ šeštajame ture išvykoje nugalėjo Trevizo „Benetton“ ekipą 74:80 (23:22; 19:21; 17:14; 15:23).

Vilniečiams šis mačas buvo lemiamas, nes tik nugalėję jie galėjo žengti į ketvirtfinalį. Kiek geresnė padėtis buvo italų, nes jie į kitą etapą gali patekti ir pralaimėję. Tačiau italai dabar lauks Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ nesėkmės prieš Berlyno „Alba“. Pirmajame mače, Vilniuje, lietuviai  nugalėjo „Benetton“ – 78:69.

Rungtynių eiga

Nuo pat rungtynių pradžios „Benetton“ krepšininkai įrodė, kad yra aikštelės šeimininkai. Italai sužaidus 4 minutes jau pirmavo 10 taškų skirtumu - 15:5. Po šalto dušo „Lietuvos rytui“ pavyko atsibusti antroje ketvirčio pusėje, kuomet atkarpėlė 5:0 leido priartėti - 12:17. Nors šeimininkai vėl buvo atitrūkę (21:12), bet „Lietuvos rytas“ paskutines pusantros minutės sužaidė lyg iš natų ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo minimalų deficitą - 22:23.

Antrajame kėlinyje žaidimas visiškai išsilygino. „Lietuvos rytas“ buvo kelis kartus išsiveržęs į priekį, tačiau atitrūkti Aleksandro Džikičiaus kariaunai niekaip nepavyko. Prasidėjus paskutinei minutei „Benetton“ dar turėjo 3 taškų pranašumą (42:39), bet vilniečiai sėkmingai surezgė dvi atakas ir po dviejų kėlinių pirmavo 43:42.

Trečiojo ketvirčio pradžia priklausė dviems žaidėjams - Renaldui Seibučiui ir Sani Bečirovičiui. Pirmiausia lietuvis pelnė 5 taškus paeiliui (48:42), bet slovėnas atsakė 6 taškais ir išlygino rezultatą - 48:48. Vėliau iš R.Seibučio estafetę perėmė ir kiti žaidėjai, bet S.Bečirovičius tęsė solo pasirodymą ir jo tritaškis paskutinę sekundę suteikė šeimininkai pranašumą - 59:57.

Visa ketvirtąjį kėlinį vyko kova taškas į tašką, o mačo likimas išsisprendė paskutinėmis minutėmis. Po tritaškio „Benetton“ pirmavo 70:69, bet vilniečiai įmetė 5 taškus be atsako - 74:70. Marcusas Goree pelnė svarbų dvitatškį (72:74), bet Jonas Valančiūnas galingai įkrovė į krepšį, o italams nesurezgus atakos Steponas Babrauskas realizavo baudas - 78:72. Komandos apsikeitė taikliomis baudomis (80:74), lemtingoje S.Bečirovičius prarado kamuolį ir taip galutinai palaidojo savo komandos šansus kautis dėl pergalės.

„Lietuvos rytas“: R. Seibutis pelnė 20 taškų, J. Valančiūnas – 17, M. Katelynas – 15, T. Rice'as – 12, S. Babrauskas – 8.

„Benetton“: J. Viggiano pelnė 17 taškų, S. Bečirovičius ir M. Goree po 12, M. Bulleri ir V. Moldoveanu po 10.