„Lietuvos rytas“ – Europos taurės pusfinalyje!

Europos taurės turnyro finalo aštuoneto rungtynėse Turine Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa 85:79 (18:27, 31:16, 16:19, 20:17) palaužė Trevizo „Benettoną“ ir pateko į pusfinalį, kuriame šeštadienį susitiks Vršaco „Hemofarm“ komanda.

Susitikimas jau nuo pat pradžios vyko taškas į tašką. Pirmasis taškus pelnė Ch.Eidsonas, kuris pataikė tritaškį (3:0), tačiau kitos atakos metu italai taip pat surinko 3 taškus (3:3). Vėliau „Lietuvos ryto“ gynyba ėmė rimtai klibėti, o puolimas strigti.

Pirmojo kėlinuko antroje pusėje „Benetton“ ekipa pradėjo dar dažniau pelnyti taškus ir didinti persvarą. Paskutinę minutę po G.Nealo tritaškio Trevizo komanda pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (27:16). Tiesa, iki pirmojo ketvirčio pabaigos „Lietuvos rytas“ atsiradusį atotrūkį sumažino iki 9 taškų – 18:27.

Antrąjį ketvirtį „Lietuvos ryto“ komanda pradėjo įspūdingu spurtu 12:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai (30:27). Vilniečiai pradėjo puikiai gintis ir ėmė tolti. 18-ąją minutę po Artūro Jomanto prasiveržimo, dviejų taškų ir vieno taiklaus baudos metimo „Lietuvos ryto“ persvara padidėjo iki 9 taškų (41:32).

Po kelių atakų „Benetton“ klubas stabilizavo savo padėtį ir 19-ąją minutę komandas skyrė 5 taškai (40:45). Per likusį ketvirčio laiką „Lietuvos rytas“ itin dažnai stojo prie baudų linijos ir iki ilgosios pertraukos savo persvarą padidino iki 6 taškų – 49:43.

Trečiojo kėlinuką „Benetton“ ekipa pradėjo taikliu metimu iš toli (46:49). Italai kurį laiką mynė lietuviams ant kulnų, tačiau įpusėjus ketvirčiui po M.Bjelicos dvitaškio komandos skyrė 10 taškų (62:52).

Trečiasis ketvirtis ypač sunkus buvo M.Bulleri, kuris per kelias aikštelėje praleistas minutes užsidirbo dvi technines pražangas ir atsisėdo ant suolelio. Artėjant kėlinuko pabaigai „Benetton“ komanda vėl priartėjo ir po sėkmingai užbaigtos paskutinės atakos „Lietuvos rytas“ pirmavo vos 3 taškais – 65:62.

Lemiamo kėlinuko pradžioje „Benetton“ ekipa visiškai pasivijo „Lietuvos rytą“, o galiausiai M.Soragna dviem baudos metimais išlygino rezultatą (67:67). Dar šiek tiek vėliau M.Bulleri sumetė abi baudas ir išvedė „Benetton“ į priekį (72:71).

Komandos apsikeitė sėkmingomis atakomis – M.Bjelica pataikė dvitaškį, galingu dėjimu į tai atsakė R.Rančikas (74:73), tačiau po to po tritaškį pataikė M.Lukauskis ir Ch.Eidsonas (79:74), o per paskutinę rungtynių minutę vilniečiai išlaikė turėtą pranašumą ir iškovojo pergalę rezultatu 85:79 bei pateko į turnyro pusfinalį. Jame 2005 metų ULEB taurės laimėtojas ir 2007 metų turnyro finalininkas „Lietuvos ryto“ klubas pamėgins pakartoti ankstesnių metų pasiekimus.

„Lietuvos rytas“: Chuckas Eidsonas 23 (8 atk. kam.), Donatas Zavackas 16 (1/7 tritaškiai), Milko Bjelica ir Marijonas Petravičius po 12, Mindaugas Lukauskis (3/8 tritaškiai) bei Artūras Jomantas (6 kld.) po 11 taškų.

„Benetton“: Gary Nealas 18 (4/10 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai), Judsonas Wallace'as 16, Massimo Bulleri 12, Sandro Nicevčius ir Radoslavas Rančikas po 11 taškų.

Priminsime, kad pirmosiose Europos taurės finalo aštuoneto rungtynėse Vršaco „Hemofarm“ (Serbija) klubas kiek netikėtai 93:85 pranoko Maskvos „Dinamo“ (Rusija) su Robertu Javtoku ir Darjušu Lavrinovičiumi.

Kituose turnyro pusfinalio mačuose rytoj susitiks Valensijos „Pamesa“ (Ispanija) ir Maskvos srities „Chimki“ (Rusija) bei Bilbao „iurbenta“ (Ispanija) ir „Zadar“ (Kroatija).