„Lietuvos rytas“ – Europos taurės finalo aštuonete!

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Europos taurės turnyro L grupės rungtynėse namie įtikinamai 77:56 (22:15, 20:11, 15:12, 20:18) patiesė Šarlerua „Spirou“ ekipą ir ne tik pasiekė revanšą prieš belgus už nesėkmę pirmajame rate, bet ir užsitikrino kelialapį į finalo aštuoneto varžybas Turine.

Vilniečiai rungtynes pradėjo Mindaugo Lukauskio dvitaškiu, tačiau svečiai atsakė penkiais taškais iš eilės ir pirmą kartą išsiveržė į priekį - 5:2. Vilniečiai nesutriko, laimėjo atkarpą 11:0 ir po M.Lukauskio, Chucko Eidsono ir Donato Zavacko metimų Belgijos čempionų komandos trenerių štabas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes vilniečiai gerokai atitrūko - 13:5.

Nors svečiams ir vėl pavyko šiek tiek priartėti (13:9), puikiai į žaidimą įsiliejusio Milko Bjelicos dviejų dvitaškių dėka „Lietuvos rytas“ susigrąžino devynių taškų persvarą - 22:13. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis varžovams pavyko pataikyti du baudų metimus, tačiau po pirmųjų dešimties minučių „Lietuvos rytas“ priekyje - 22:15.

Antrajame kėlinyje komandos daugiau dėmesio skyrė gynybai, todėl rezultatas kito ganėtinai lėtai. Visgi sužaidus šešias minutes Marijonas Petravičius galingu dėjimu pirmą kartą padidino aikštės šeimininkų persvarą iki dviženklės - 30:19. Negana to, likus minutei iki didžiosios pertraukos puikiai žaidęs M.Bjelica dar labiau padidino „Lietuvos ryto“ persvarą - 37:24. Paskutinės vilniečių atakos metu iš toli pataikė M.Lukauskis ir įpusėjus mačui Lietuvos vicečempionai jau turi solidų pranašumą - 42:26.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje ir toliau dominavo vilniečiai, kurie varžovams nei sykio neleido sumažinti deficito iki vienženklio skirtumo. Negana to, pavyzdingai besigindami „Lietuvos ryto“ krepšininkai vieną po kito siuntė kamuolius į varžovų krepšį ir po dviejų Stepono Babrausko tritaškių trečiojo kėlinio pabaigoje skirtumas tapo triuškinantis - 57:36. Nors kėlinio pabaigoje svečiai truputį sumažino deficitą, po trijų ketvirčių „Lietuvos rytas“ turėjo net devyniolikos taškų persvarą - 57:38.

Paskutiniame kėlinyje intrigos jau nebuvo. Nors svečiams vienu metu buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki keturiolikos taškų (62:48), „Lietuvos rytas“ likus žaisti tris minutes vėl turėjo didžiulę persvarą - 74:50. Paskutinėmis minutėmis varžovai šiek tiek priartėjo, tačiau „Lietuvos rytas“ vis tiek šventė triuškinančią pergalę rezultatu 77:56.

„Lietuvos rytas“: Ch.Eidsonas 19 (5 atk. kam., 10 rez. perd., 6 išprov. praž.), M.Bjelica 12 (dvitaškiai 5/6), M.Petravičius 10 (dvitaškiai 5/7, 9 atk. kam.), A.Jomantas 11 (9 atk.kam.), D.Zavackas 9 (tritaškiai 2/7), M.Lukauskis ir S.Babrauskas - po 8.

„Spirou Basket“: J.Fohnsonas ir J.Tabu - po 8, D.Broylesas ir J.Hamiltonas - po 7.

Priminsime, kad pirmoje komandų akistatoje Belgijoje pergalę 78:74 iškovojo „Spirou“ klubas.

Paskutines L grupės rungtynes vilniečiai žais po savaitės išvykoje su Bilbao „Iurbentia“ klubu. Tame susitikime paaiškės, kuri komanda taps grupės nugalėtoja.