REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dramatiška pergale prieš Čekiją baigtas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės pasiruošimas jau rugpjūčio 31-ąją Kinijoje startuosiančioms pasaulio pirmenybėms. Per pasirengimo čempionatui etapą lietuviai sužaidė 9 rungtynes – iškovotos 6 pergalės ir patirti 3 pralaimėjimai.

Dramatiška pergale prieš Čekiją baigtas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės pasiruošimas jau rugpjūčio 31-ąją Kinijoje startuosiančioms pasaulio pirmenybėms. Per pasirengimo čempionatui etapą lietuviai sužaidė 9 rungtynes – iškovotos 6 pergalės ir patirti 3 pralaimėjimai.

REKLAMA

Po paskutinio mačo su čekais, kurį lietuviai laimėjo 82:79 rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis paskelbė galutinį 12-tuką, kuris kovos dėl aukščiausių apdovanojimų pasaulio čempionate.

Lietuvos garbę Kinijoje gins gynėjai Mantas Kalnietis, Lukas Lekavičius, Renaldas Seibutis, Marius Grigonis, puolėjai Edgaras Ulanovas, Mindaugas Kuzminskas, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas, Rokas Giedraitis, Arnas Butkevičius ir du rinktinės „bokštai“ Jonas Valančiūnas bei Domantas Sabonis.

Pergalės ir pralaimėjimai

Lietuvos rinktinė pasirengimą čempionatui pradėjo dvikova išvykoje su Ispanijos rinktine. Be J. Valančiūno ir D. Sabonio rungtyniavę lietuviai pralaimėjo šį mačą rezultatu 70:78. Rezultatyviausiai šioje dvikovoje sužaidė 10 taškų pelnęs L. Lekavičius.

REKLAMA
REKLAMA

Antroje dvikovoje namuose lietuviai įveikė Suomijos nacionalinę rinktinę rezultatu 80:60. Šiose rungtynėse jau debiutavo D. Sabonis, kuris pelnęs 11 taškų tapo rezultatyviausiu žaidėju rinktinėje.

REKLAMA

Toliau pasirengimo etape lietuvių laukė net dvi iš eilės dvikovos su vienais iš pagrindinių pretendentų čempionate laimėti aukso medalius – serbais. Išvykoje varžovams buvo pralaimėta 68:72. Šiose rungtynėse rezultatyvumu rinktinėje išsiskyrė M. Grigonis, kuris pelnė 18 taškų.

Vos po kelių dienų su serbais buvo žaidžiama jau namuose. Šįkart dvikova klostėsi gerokai rezultatyviau, tačiau lietuviams ir vėl teko pripažinti varžovų pranašumą. Serbai laimėjo 95:91. Geriausias rungtynes tą vakarą sužaidė J. Valančiūnas, pelnęs 18 taškų.

REKLAMA
REKLAMA

Penktose pasirengimo rungtynėse lietuviai dar kartą susitiko su suomiais. Dvikova išvykoje lietuviams tapo lengva treniruote. Varžovai įveikti rezultatu 87:46. Vėl rezultatyviausiu rungtynių žaidėju tapo 18 taškų įmetęs J. Valančiūnas.

Vėliau lietuviai įveikė Aleksejaus Švedo ir Timofejaus Mozgovo netekusią Rusijos rinktinę. Net 22 klaidas padarę mūsiškiai iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 88:72. Net 25 taškus šioje dvikovoje pelnė D. Sabonis.

Paskutiniame draugiškame turnyre Lietuva varžėsi Pietų Korėjoje. Būtent turnyro šeimininkai ir buvo pirmieji lietuvių varžovai, kuriuos pavyko įveikti net 29 taškų skirtumu – 86:57.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įsibėgėję lietuviai pasipriešinimo nesulaukė ir dvikovoje su Angola. Varžovai buvo sutriuškinti net 91:56. Šioje dvikovoje rezultatyviausiai žaidė 16 taškų pelnęs J. Valančiūnas.

Bet paskutinė dvikova su čekais priminė lietuviams, kad lengvų pasivaikščiojimų pasaulio čempionate tikėtis nereikėtų. Itin atkaklioje dvikovoje lietuviai tik paskutinėmis sekundėmis pasiekė pergalę rezultatu 82:79. Rezultatyviausiai lietuvių gretose sužaidė lemiamus baudų metimus pataikęs ir 12 taškų surinkęs M. Kalnietis.

Ką atspindi statistika?

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė per 9 pasirengimo etapo dvikovas pelnė 743 taškus – vidutiniškai po 82,6 taško per rungtynes. Gynyboje lietuviai atrodė dar įspūdingiau, nes sugebėjo praleisti tik 615 taškų – vidutiniškai po 68,3 taško per rungtynes. Tačiau šiuos įspūdingus skaičius reikėtų skelti į dvi dalis.

REKLAMA

FIBA pasaulio rinktinių reitinge 6 vietą užimanti Lietuva net tris dvikovas turėjo su aukščiau šioje kategorijoje esančiomis rinktinėmis – dukart žaista su Serbija (4 reitingo vieta) ir sykį su Ispanija (2 reitingo vieta). Visos trys dvikovos buvo pralaimėtos. Šiose rungtynėse lietuvių rezultatyvumas krito iki 76,3, o gynyba buvo net 13,4 taško skylėtesnė (vidutiniškai praleisdavo po 81,7 taško).

Žymiai geriau lietuviai atrodė žaisdami su žemesnio reitingo rinktinėmis. Čia pasiektos visos šešios pergalės. Įveikti rusai (10 reitingo vieta), suomiai (21), čekai (24), Pietų Korėja (32) ir Angola (39).

Žaidžiant su šiomis rinktinėmis lietuvių rezultatyvumas buvo iš tiesų įspūdingas. Varžovams pavykdavo įmesti net po 85,7 taško, o gynyboje būdavo praleidžiama tik po 61,7 taško per rungtynes. Akivaizdu, kad pralaimėdami lietuviai žaisdavo itin blankias dvikovas ne tiek puolime, kiek gynyboje, nes pralaimėjimų atveju jie praleisdavo vidutiniškai net po 20 taškų daugiau nei pergalių atveju.

REKLAMA

Rinktinės lyderiai

Per pasirengimo etapą tik R. Giedraitis ir L. Lekavičius sužaidė visas 9 rungtynes. Po 8 kartus aikštelėje pasirodė M. Kalnietis, E. Ulanovas, M. Kuzminskas, P. Jankūnas, A. Butkevičius ir J. Mačiulis. Septyniose dvikovose varžėsi D. Sabonis ir R. Seibutis. Mažiausiai po 6 kartus varžėsi J. Valančiūnas (dėl NBA taisyklių prisijungė vėliau prie rinktinės – aut. past.) ir M. Grigonis (turėjo sveikatos problemų – aut. past.).

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė J. Valančiūnas, kuris per 6 dvikovas pelnė 85 taškus (vidutiniškai 14,2 per rungtynes). Rezultatyvumu spindėjo ir D. Sabonis, kuris per 7 dvikovas pelnė 82 taškus (vid. 11,7 per rungtynes). Trečias pagal vidutiniškai pelnomus taškus buvo M. Grigonis (11,5 vidurkis).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gerus rezultatus fiksavo ir M. Kalnietis (8,8), M. Kuzminskas (8,5) ir L. Lekavičius (7,3). Mažiau rezultatyvūs buvo R. Giedraitis (6,8), P. Jankūnas (5,4), R. Seibutis (5,3), A. Butkevičius (4,8), J. Mačiulis (4,1) ir E. Ulanovas (3,8).

Lietuvos rinktinė pasirengimo etape buvo dažnai kritikuojama dėl didelio klaidų skaičiaus. Daugiausia jų padaryta per dvikovą su Rusija – net 22. Iš viso lietuviai suklydo 142 kartus (vid. 15,8 klaidos per rungtynes).

Trys daugiausia klystantys krepšininkai Lietuvos rinktinėje buvo ne įžaidėjai, o aukštaūgiai per kuriuos dažnai buvo akcentuojamas žaidimas. Dažniausia klysdavo J. Valančiūnas – vidutiniškai po 2,7 karto per rungtynes, tada D. Sabonis (vid. 2,1) ir P. Jankūnas (vid. 1,6).

Tuo metu rinktinės įžaidėjai itin brangino kamuolį. M. Kalnietis klysdavo tik vidutiniškai po 1,1 karto per rungtynes, o L. Lekavičius padarydavo po 1,2 klaidos. Akivaizdu, kad sumažinusi klaidų skaičių Lietuva taptų dar grėsmingesniu varžovu bet kuriam priešininkui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų