Paskutines atvirojo Lietuvos vyrų regbio čempionato antros grupės rungtynes Panevėžio „Ryšių statybos“ regbininkai žaidė sekmadienį namuose. Mūsiškių varžove buvo Kaliningrado „Atlanty“ ekipa (Rusija).

Susitikimas prasidėjo aktyviais rusų antpuoliais, tačiau panevėžiečiai patikimai gynėsi. Atlaikę pirmąjį varžovų spaudimą, sukruto ir mūsiškiai. 8-ą susitikimo minutę trijų ketvirčių žaidėjas Svajūnas Gliaudelis pelnė 5 taškus. Dar du taškus pridėjo Gediminas Paipulas – tiksliai atliko realizacijos smūgį (7:0).

„Atlanty“ žaidėjai ir toliau aktyviai puolė, kol galų gale 10-ą minutę baudos smūgis buvo paskirtas į mūsiškių vartus. Rusai proga pasinaudojo ir sušvelnino skirtumą (3:7). Įpusėjus rungtynėms panevėžiečiai darė daug techninio broko, nesilaikė drausmės, jiems sunkiai sekėsi įveikti varžovų gynybą.

Vis dėlto 26-ą rungtynių minutę priešininkai neleistinai sužaidė prieš D.Baltrukėną, tad jiems buvo paskirtas techninis įžeminimas. Dar du taškus pridėjo G.Paipulas, ir – 14:3 mūsiškių naudai. Baigiantis kėliniui rusai ir toliau aktyviai žaidė, turėjo neblogų progų, tačiau jomis nepasinaudojo.

Kilo muštynės

Po didžiosios pertraukos panevėžiečiai kiek pakoregavo savo žaidimą ir tai iškart davė vaisių. 44-ą minutę puikiu veterano Viliaus Balsio reidu į priekį buvo išvestas Remigijus Zaura ir pelnyti 5 taškai. Realizacijos smūgis buvo netikslus – 19:3.

Aikštės šeimininkai ir toliau nemažino tempo. V.Balsys pradėjo ataką, gražiai išvedė į priekį trijų ketvirčių žaidėją Aurimą Streckį, tad jam beliko tik įbėgti į varžovų užribį (24:3).

Po šio epizodo panevėžiečiai kiek atleido vadžias, o tuo kaipmat pasinaudojo varžovai. 57-ą minutę Rusijos komanda baudos smūgiu sušvelnino atsilikimą (6:24). Po keturių minučių taip pat atsakė ir mūsiškiai. G.Paipulas pelnė 3 taškus, ir rezultatas tapo 27:6.

Iki susitikimo pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei 20 minučių, panevėžiečiai tikriausiai per anksti patikėjo pergale ir Rusijos ekipai suteikė šansą. Svečiai 71-ą minutę pasinaudojo D.Baltrukėno klaida gynyboje, pelnė 7 taškus ir sumažino skirtumą (13:27). Šeimininkai ir toliau žaidė atsipalaidavę ir 74-ą minutę vėl praleido 5 taškus (18:27). Per likusį rungtynių laiką situaciją valdė jau mūsų miesto sportininkai. Puikiai sužaidęs Tadas Steponaitis pelnė 5 taškus, dar 2 pridėjo „etatinis“ baudinių atlikėjas G.Paipulas, ir rezultatas padidėjo – 34:18.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti vos 3 minutes neišlaikė agresyviai nusiteikusių „Atlanty“ žaidėjų nervai. Žiūrovų džiaugsmui, aikštėje kumščiais santykius ėmėsi aiškintis 30 abiejų ekipų žaidėjų. Čia taip pat daug pranašesni buvo mūsų miesto vyrai, jie kaip reikiant davė kruopų agresyviems svečiams. Maždaug po trijų minučių kova nurimo ir nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui pergalę šventė „Ryšių statyba“. Po varžybų rusai pasveikino mūsiškius, panevėžiečiai padėkojo už kovą, o visi nesutarimai liko aikštėje.

Po rungtynių vyriausiasis „Ryšių statybos“ treneris Anatolijus Smirnovas „Sekundei“ pasakojo, kad pasigedo susižaidimo.

„Neigiamų pasekmių mūsų žaidimui turėjo kiek per ilgos atostogos po regbio-7 čempionato. Kai kurie vyrai prasitęsė atostogas, todėl per susitikimą nestigo techninio broko. Grumtynėse ir trijų ketvirčių zonoje trūko susižaidimo. Turime dar savaitę pašalinti šiuos trūkumus prieš labai svarbias rungtynes su šiauliečiais“, – pasakojo A.Smirnovas.

Lietuvos regbio taurės finalas tarp „Ryšių statybos“ ir Šiaulių „Baltrex“ vyks rugsėjo 20 dieną, sekmadienį, 14 val. Panevėžyje.

Paprašytas pakomentuoti susitikimo pabaigoje įvykusias muštynes, treneris per daug jų nesureikšmino.

„Regbyje muštynės nėra retas reiškinys. Turiu pažymėti, kad Rusijos žaidėjai labai agresyvūs. Tai jau ne pirmas toks jų poelgis. Baltijos lygos varžybose jie taip pat buvo išprovokavę plungiškius. Tačiau neabejoju, kad po tokio antausio rusai, atvažiavę į Panevėžį, taip agresyviai nebežais“, – šypsojosi A.Smirnovas.

Po šios pergalės panevėžiečiai tapo 2 grupės nugalėtojais (13 tšk.). Antri liko Šiaulių „Baltrex-PRC“, treti – Klaipėdos „Kuršiai“ (abi – po 11 tšk.). Pagal varžybų sistemą, pirmos trys 2 grupės ekipos dėl 5–10 vietų kovos su 1 grupės paskutinėmis trimis komandomis. Jau aišku, kad mūsiškiams reiks susitikti su Vilniaus „Geležinio vilko“ ir Plungės „Perkūno“ ekipomis. Trečia komanda paaiškės po paskutinio turo.