• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos radijas Metų žmogumi išrinko Sąjūdžio metraštininkę Angonitą Rupšytę, nuo pirmųjų Sąjūdžio dienų iki dabar tarnaujančią Lietuvai.

REKLAMA
REKLAMA

Apdovanojimas šiais Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio metais skiriamas už nenuilstamą tarnavimą Lietuvai nuo pirmųjų Sąjūdžio dienų iki dabar už sąžiningą ir neparadinį darbą.

REKLAMA

Angonita Rupšytė šiuo metu vadovauja Seimo Parlamentarizmo istorijos ir atminties įamžinimo skyriui ir taip, anot jos bendražygių, toliau rūpinasi tautos sąmone.

„Angonita Rupšytė yra neatsiejama nuo visų Sąjūdžio kovų – mitingų, rinkimų, referendumų, suvažiavimų. Ji buvo ir viena iš Baltijos kelio organizatorių. Ji ir tada, ir dabar kiekvieną valandą besidarbuojantis žmogus, besidžiaugiantis mūsų laimėjimais, pergyvenantis dėl sunkumų ir po 20-ties metų ji vis dar yra šioje veikloje, rūpindamasi atminties išsaugojimu, o tai reiškia – pačia tautos sąmone, kad ji neatbuktų, nesumenkėtų, o žinotų, kas buvo ir kas yra mūsų pagrindas“, – apie A. Rupšytę kalbėjo Atkuriamojo Seimo pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak bendražygių, Angonitos Rupšytės asmenybė neatsiejama nuo visų Sąjūdžio kovų – mitingų, rinkimų, referendumų, suvažiavimų. Ji buvo ir viena iš Baltijos kelio organizatorių.

Sąjūdžio kolegos Angonitą Rupšytę vadina be galo kruopščia, sąžininga ir pabrėžia, kad ji niekada nėjo į valdžią.

Pasak Atkuriamojo Seimo pirmininko profesoriaus Vytauto Landsbergio, Sąjūdžio laikais labai daug priklausė ne tik nuo politikų, bet ir atsidavusių patriotų entuziastų. O Angonita Rupšytė, anot jo, ir šiandien rūpinasi tautos sąmone.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pati A. Rupšytė prašo jos vienos nuopelnų nesureikšminti: „Juk Atgimimo metu ėjome mes visi, kitaip net negalėjome, čia matyt toks postūmis per daug metų, jis tiesiog vedė, širdis šaukė. Gal dėl to, jog iš vaikystės atsimenu, kad tėtis buvo Vorkutoje, dėdė Lamos koncentracijos stovykloje. Vis tiek yra išlikę tie pasakojimai, tie laiškai ir knygos. Manau, mes visi ir dabar eitumėme, nes tėvynė yra viena – ji kaip motina tave priglaudžia ir papešioja, bet yra viena.“

Lietuvos radijui ji pridūrė, kad postai ir titulai nėra žmogaus pagrindas. Pasak jos, svarbiausia yra jo nuveikti darbai: „Šis titulas, atvirai pasakius, labai mane pribloškė, nes norėjosi ir po 20 metų išlikti eiline Sąjūdžio dalyve. Svarbiausia tai, ką žmogus turi širdyje ir, nors jūs mane išrinkot, manau, kad visi Sąjūdžio eiliniai taip pat pelno šį titulą. Taip norisi būti eiliniam, dirbti su paprastais žmonėm ir atiduoti tam visą savo dūšią.“

REKLAMA

Filosofas Arvydas Juozaitis vadina ją likimo dovana, „Sąjūdžio vieversiu ir pelėda“.

Interviu su Lietuvos radiju metu, A. Rupšytė papasakojo ir apie įgytą fizikės specialybę: „Kodėl fizika? Todėl, kad, kaip sakė mūsų profesoriai fizikos fakultete, prie socializmo ir kapitalizmo fizikos dėsniai išlieka tie patys. Jūs patys labai gerai suprantate, kad visa kita buvo tuo metu politizuota ir, galbūt, būtų reikėję šiek tiek savo dūšios parduoti, o tikrai nesinori tai daryti, todėl pasirinkau fizikės profesiją.“

REKLAMA

Metų žmogumi išrinkta moteris labiausiai džiaugėsi supusiais ją žmonėmis: „Tai yra Dievo dovana, likimo dovana, kad teko pažinti ir tiek bendrauti su rajonų žmonėmis, kuriems buvo sunkiausia. Aišku, ne visada būdavo laiko, galbūt kažkam ir žodį piktesnį pasakydavau, todėl, naudodamasi proga, noriu atsiprašyti, jeigu būdavau grubi ar balsą pakeldavau, ar pagalbos rankos neištiesdavau, bet visi visi, ypatingai Sąjūdžio eiliniai rajonuose, jie tikrai yra giliai mano širdyje ir tai visada išliks. Gaila, kad negaliu kiekvieno apkabinti ir pasakyti ačiū.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Angonita Rupšytė yra septintoji, gaunanti Lietuvos radijo Metų žmogaus vardą.

Pirmą kartą, 2004-aisiais, Metų žmogumi išrinktas Prezidentas Valdas Adamkus.

2005 m. – Panevėžio rajono Liūdynės kaimo bendruomenės slaugytoja Rima Šedienė.

2006 m. – labdara Lietuvos daugiavaikėms šeimoms garsėjantis vokietis Gerhardas Carlas.

2007 m.  Metų žmogaus vardą Lietuvos radijas suteikė kiekvienam Punsko lietuvių bendruomenės nariui už tai, kad būdami ištikimi Lenkijos piliečiai rodo pavyzdį, kaip išsaugoti lietuvybę, puoselėti tautines tradicijas, švietimą, palaikyti ir stiprinti ryšius su savo etnine tėvyne.

Už ištikimybę idėjai ir didelius darbus mažame miestelyje Lietuvos radijas 2008-ųjų Metų žmogumi išrinko Dusetų dailės galerijos direktorių Alvydą Stauską.

2009 m. Metų žmogumi išrinktas mobiliųjų ūkininkų turgelių Vilniuje ir Kaune iniciatorius ir koordinatorius Mindaugas Maciulevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų