REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pareigūnai skilo į dvi stovyklas: vieni tikina, jog policijos sistema griūva, kiti giria ir neigiamas kalbas vadina tik „pliatkais“.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš septynis metus, kai šalies nekamavo finansinė krizė, vyriausybė priėmė Policijos sistemos plėtros programą, kurios vykdymui skyrė beveik 500 mln.litų.

REKLAMA

Per pastaruosius ketverius metus ši suma sumažėjo perpus. Atėmė jau 200 mln. litų.

Praėjus kuriam laikui paaiškėjo, jog pinigai yra pernelyg dideli ir biudžetą imta mažinti: pradėta nuo policijos komisariatų ir nuovadų.

Optimizuojant jų veiklą, sumažintas šių įstaigų skaičius kaimo vietovėse, rajonų gyvenvietėse.

Iš 59 teritorinių policijos komisariatų teliko 10,  trečdaliu sumažėjo nuovadų, kurios iš kaimiškų vietovių patrauktos centrų link. Ten liko apylinkės inspektoriai, kuriems tenka prižiūrėti neaprėpiamas teritorijas.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš rajono komisariatų vadovų prisipažino, jog prireikus važiuoti į įvykio vietą toliau nuo miesto centro, bus išnaudotas darbo dienos kuro limitas. Jeigu anksčiau į įvykio vietą atvykdavo vietos policijos pareigūnai, tai dabar jų tenka laukti iš toliau.

Kaimo vietovėse, kur klesti buitiniai nužudymai ir girtavimas, nebeliko įgaliotinių.

Ne ką geriau ir sostinėse, kur komisariatų skaičius taip pat sumažintas, perkeltos areštinės. Vilnius iki šiol negali pastatyti laikino įkalinimo įstaigos, nors projektas ir sklypas seniai parengti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Policininkai areštinės statybas praminė „amžiaus statybomis“ ir „Achilo kulnu“.

Parduota „Apsaugos policija“

Jeigu anksčiau policija išsilaikydavo iš Apsaugos policijos veiklos, kuri kas mėnesį papildydavo valstybės biudžetą ne mažiau, kaip 5 mln. litų, dabar ši tarnyba naikinama. Atleidimo lapelius gavo 300 darbuotojų.

Padalinio funkcijas perims privačios saugos tarnybos. Kaip teigė šaltinis Policijos departamente, per vieną naktį apsaugos tarnybos, kurioms atiteks policijos klientai, pasipelnė maždaug 50 mln. litų.

REKLAMA

„Politikai rungiasi, kas rafinuočiau nugręš policijos sistemą. Žinoma, juk valdžios vyrai turtingi, jie turi galimybę pasamdyti apsaugai privačias tarnybas, o paprastiems žmonėms apsauga nereikalinga, tegu galabija vieni kitus“, - aiškino Pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Vytautas Bakas.

Anot jo, tai, kas vyksta policinėje sistemoje, yra neleistina ir griauna visą sistemą: „Dabar niekas nevyksta, tik mažinamas finansavimas, smunka pareigūnų motyvacija dirbti, mažėja gyventojų pasitikėjimas“.

V.Bako žiniomis, policininkų algoms skiriama tik 40 proc. biudžeto dalies. Tuo tarpu Estijoje ir Suomijoje - beveik 80 proc.: „ Likusi dalis skiriama administravimo išlaidoms, ne policinėms. Dėl šios priežasties nemokami priedai, pareigūnai verčiami eiti nemokamų atostogų“.

REKLAMA

Motyvacija dirbti šiuo metu yra žemiausia per pastaruosius 10 metų. Apklausus gyventojus paaiškėjo, jog policininko profesiją pasirinktų tik 9 proc.  respondentų.

Viešasis saugumas - jau ne prioritetas

Jeigu prieš kelis metus Viešasis saugumas laikytas policijos prioritetu, tai dabar, anot V.Bako, liko užmarštyje: „Šalyje daugėja nusikaltimų, padaromų viešoje vietoje - plėšimų, vagysčių. Tokių nužudymu, koks įvykdytas šiomis dienomis sostinėje, nebuvo jau daug metų“.

Pareigūnai, apmokyti Lietuvos policijos mokyklose, važiuoja dirbti į užsienio apsaugos tarnybas. Maždaug dešimt jų jau darbuojasi Airijoje, kur vykdo inkasacijos darbus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Keli išvyko į kitas šalis.

Generalinis komisaras Saulius Skvernelis: „Viskas bus gerai“

Pakalbintas Generalinis komisaras tikino, jog dabar skursta visi, ne tik policija: „Bet pareigūnai turi darbą, gauna apie 1700 litų į rankas. Ne taip ir blogai. Žinoma, ne viskas yra tobula, bet, matyt, laikai pasikeis“.

Aukštas pareigūnas „pliatkais“ pavadino tai, jog policijos sistema griūva: „Vyksta reformos, pradėtos prieš penkerius metus. Tik dėl lėšų stygiaus ji lėtėja. Dabar imsimės reorganizuoti Policijos departamento padalinius. Jau panaikinti arba sujungti kai kurie departamentai, padaliniai“.

Jis paneigė kalbas, jog bus naikintas Kriminalinės policijos biuras: „Viskas bus gerai, kaip galime atsisakyti padalinio, tiriančio nusikaltimus?“.

Anot jo, policininkų algoms ir Sodrai skiriama net 70 procentų biudžeto, o ne 40 , kaip teigia profsąjungos atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų