Net keturias dienas trunkantis Lietuvos plaukimo čempionatas priartėjo prie pabaigos. Paskutinę varžybų dieną sportininkai dalyvavo 200 m komb. b., 100 m l. stiliumi, 50 m l. stiliumi, 100 m krūtine, 50 m krūtine ir 800 m l. stiliumi plaukimo rungtyse.

Vyrų 200 m plaukimo kompleksiniu būdu atranką laimėjo klaipėdietis Daniil Pancerevas (2:06.70), antras ryte buvo ukrainietis Oleksandr Denysov (2:08.67), o trečias – panevėžietis Andrius Šidlauskas (2:08.67). Lietuvos rekordas šioje rungtyje priklauso Danui Rapšiui (1:59.14).

Moterų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje su geriausiu rezultatu į A finalą pateko Sostinės sporto centrui atstovaujanti Smiltė Plytnykaitė (57.94). Europos jaunimo čempionato normatyvas šioje rungtyje yra 56,66 sek.

Julius Bačkulis iš Anykščių šįryt buvo greičiausias vyrų 50 m l. stiliumi atrankoje. Distanciją jis įveikė per 23,35 sek. Su antru rezultatu į finalą pateko Panevėžio Žemynos auklėtinis Tomas Navikonis (23.60).

Moterų 100 m plaukimo krūtine finale šį vakarą viduriniuose takeliuose turėtų plaukti vilnietė Kotryna Teterevkova (1:08.09) ir kaunietė Rūta Meilutytė (1:08.42). Trečia tarp 25 atrankos dalyvių ryte buvo Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtinė Karilė Ališauskaitė (1:12.09).

Perpus trumpesnėje vyrų distancijoje šįryt pats greičiausias buvo A. Šidlauskas (27.98). Pasaulio čempionato A normatyvas vyrų 50 m krūtine rungtyje yra 27,33 sek.

Po rytinių atrankų vyko finaliniai vyrų ir moterų 800 m l. stiliumi plaukimai.

Lietuvos čempionu čia tapo Džiugas Miškinis (8:25.86), pranokęs ukrainiečius Nikitą Ostapenko (8:29.24) ir Danylo Chobanian (8:42.61). Dž. Miškinio užfiksuotas laikas – naujas jo karjeros rekordas.

Moterų grupėje šalies čempione tapo Norvegijos lietuvė Haide Nikelis (9:24.03). Jai taip pat vyko pasigerinti asmeninį rekordą (9:34.44). Sidabras atiteko Izraelio atstovei Avital Flaishman (9:29.92), o bronzą pelnė panevėžietė Austė Backevičiūtė (9:36.58).