Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinė profesinė sąjunga kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę su prašymu nepritarti Lietuvos Respublikos Vidaus tarnybos statuto 41 straipsnio pakeitimui ir nesutikti su tuo, kad vidaus tarnybos sistemos pareigūnams būtų mažinamos socialinės garantijos.
Statuto pakeitimuose, kuriems jau pritarė Seimas, numatyta, kad vidaus tarnybos pareigūnams laikinojo nedarbingumo pašalpos ir ligos pašalpų mokėjimo trukmė būtų suvienodinta su kitiems asmenims mokamų pašalpų dydžiu ir jų trukme. Taip siekiama užtikrinti vidaus tarnybos sistemos pareigūnų bei kitų asmenų lygiateisiškumą ir solidarumą bei sutaupyti valstybės biudžeto lėšų.
„Esame įsitikinę, kad įstatymo projekte siūlomas teisinis reguliavimas pažeidžia statutinių pareigūnų teisėtus interesus ir lūkesčius į pačios valstybės nustatytas socialines garantijas dėl pareigūnų tarnybos ypatumų - neįprastų darbo sąlygų, ilgesnio nei nustatytas darbo laiko, darbo poilsio ir švenčių dienomis, padidinto darbo pavojaus, rizikos sąlygų, įtampos ir kitų tarnybos ypatumų, kurie ne atsitiktinai yra ir turėtų būti kompensuojami socialinėmis garantijomis“ – laiške Prezidentei sakė Vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė.
Pasak L. Soščekienės, naujai siūlomi Vidaus tarnybos statuto pakeitimai prieštarauja kitoms Vidaus tarnybos statuto nuostatoms, kuriose numatomas kompensavimo principas už pareigūnų tarnybos ypatumus: padidėjusį pavojų gyvybei ar sveikatai, sugriežtintą atsakomybę, ilgesnį darbo laiką ir įvairius su tarnyba susijusius apribojimus.
„Pasirinkdami vidaus tarnybą esame įsitikinę, kad valstybė užtikrins savo pačios nustatytas pareigūnų teises ir socialines garantijas, nes tai yra teisėti pareigūnų lūkesčiai. Tikimės, kad Prezidentė įsiklausys į mūsų argumentus“, - sakė profesinės sąjungos pirmininkė.
Vidaus tarnybos statuto 41 straipsnio pakeitimo projektui Lietuvos Respublikos Seimas pritarė 2010 m. liepos 2 d.