REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gintarės Albrechtaitės-Lingienės sudaryta knyga „Lietuvos mada“ – tai knyga albumas, išsamiai ir vaizdingai pristatantis 22 Lietuvos mados pasaulyje šiandien ryškius drabužių dizainerius, kurių unikalus drabužių stilius savitai perteikia lietuviškos mados ypatybes, o jos autentika leidžia mūsų šalies madą lyginti su Europos ir pasaulio dizainerių kūryba.

Gintarės Albrechtaitės-Lingienės sudaryta knyga „Lietuvos mada“ – tai knyga albumas, išsamiai ir vaizdingai pristatantis 22 Lietuvos mados pasaulyje šiandien ryškius drabužių dizainerius, kurių unikalus drabužių stilius savitai perteikia lietuviškos mados ypatybes, o jos autentika leidžia mūsų šalies madą lyginti su Europos ir pasaulio dizainerių kūryba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skaitytojai susipažins su lietuvių dizainerių kūrybinėmis biografijomis ir keliais šimtais unikalių mados fotografijų.

REKLAMA

Lietuvos mada skirta visiems, besidomintiems mados ir grožio kultūra ir tiesiog jai neabejingiems žmonėms, ieškantiems savito santykio su mada ir naujų idėjų savam stiliui.

Autorės žodis:

Galiu drąsiai pasakyti – knygą sukurti ir išleisti sunkiau, nei išnešioti ir pagimdyti kūdikį. Taip sutapo, kad knygos idėja galvoje ėmė suktis tuo pat metu, kai pradėjau lauktis pirmagimio. O tą pačią savaitę, kai šie žodžiai spaustuvėje virto knyga, šventėme ir vienerių metų sūnelio gimtadienį. Įsivaizduokite, kokie lemtingi sutapimai!

REKLAMA
REKLAMA

Supratau, koks didžiulis skirtumas yra tarp dieviško naujos gyvybės sukūrimo, savaiminio jos  augimo, tobulėjimo ir žemiškų dalykų, tokių kaip knygos rengimas, reikalaujantis daugybės valios pastangų, darbo, kantrybės. Viena yra savaime kilusi įdomi idėja, o visai kas kita – jos įgyvendinimas.

Šis palyginimas yra atsakas į abejonę, skeptiškumą: „Nieko naujo. Neverta. Ne tas laikas. Neprasminga. Neįdomu.“ Ar nėra panašių leidinių apie pasaulio madą? Ar lietuvių dizaineriai yra verti, kad apie juos rašytų? Ar visuomenės moralinio nuovargio ir ekonominio sunkmečio laikais tokios knygos apskritai reikalingos? Nuoširdžiai tikiuosi, kad gavę į rankas šį leidinį bent trumpai patikėsite, kad jis reikalingas, vertingas ir unikalus. Iš visos širdies dėkoju „Alma litteros“ leidyklai ir džiaugiuosi, kad ji patikėjo. Patikėjo ir tie, kurie prisidėjo prie knygos radimosi, negailėdami savo kūrybinės fantazijos, ilgų darbo valandų, fizinių ir emocinių jėgų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvos mada“ – tai knyga albumas, kuriame pirmą kartą bandoma apibendrinti šiuolaikinės lietuviškos mados tapatybę. Lietuvos mada neturi susiformavusio veido, tapatybės su individualiais, išskirtiniais bruožais, kaip štai prancūzų, italų, amerikiečių. Ji dar jauna, sakyčiau, išgyvenanti paauglystę. Turėdami omeny pavienius, kad ir tokio didelio masto renginius kaip „In Vogue“ festivalis, ar pirmuosius, kažkada pagrindinius ir madą diktuojančius Vilniaus modelių namus, negalime teigti, kad turime lietuviškos mados istoriją. Jei taip sakytume, ją sudarytų vos keliolika reiškinių ir gal pora etapų. Norėdama iliustruoti lietuviškos mados istoriškumo situaciją, knygos pabaigoje sudariau reikšmingiausių pastarųjų dviejų dešimtmečių Lietuvos mados įvykių ir reiškinių sąrašą. 20 faktų, sutikite, dar ne istorija, o tam tikras jos etapas.

REKLAMA

Lietuviška mada (nekalbant apie atskirus kūrėjus) šiandien išgyvena formavimosi, brendimo stadiją, todėl ją galima apibūdinti kai kuriais paaugliškais bruožais – aikštingumu, kaprizingumu (pretenzingumu, nes paprasto genialumo dar mokomasi), o kartu žaviu netobulumu, naivumu. Tačiau kas paneigs, kad lietuvių dizaineriai unikalūs? Tuo jie ir įdomūs, svarbūs, reikšmingi, verti įeiti į istoriją. Mes daugiau nieko ir neturime, tik unikalumą. Nesame apdovanoti iš kartos į kartą paveldėta mados istorija ir kultūra, tradicijomis ir patirtimi, neturime dosnių finansinių rėmėjų ar didelių asmenybių, kurių žodis būtų tarsi lieptas į plačiuosius mados vandenis. Unikalumas, įvairumas, drąsa, ieškojimai, klaidos, pamokos, eksperimentai, paskatinimai ir nusivylimai – štai mūsų mados kūrėjų mokykla.

REKLAMA

Šioje knygoje kuriamas fragmentiškas, etiudiškas šiuolaikinės lietuviškos mados paveikslas, tačiau suturėti, sutramdyti tokį gyvybingą, dar tik besiformuojantį reiškinį ir įsprausti jį į teorijos ir istorijos rėmus yra sudėtinga. „Lietuvos mada“ – tai 22 patyrusių, pripažintų ar sėkmingai kūrybinį kelią pradėjusių lietuvių dizainerių pristatymas. Čia įtraukti visi talentingi, turintys savitą stilių, aktyvūs, gebantys būti matomi ir leidžiantys patikėti savo perspektyvumu. Kai kurių didelių mados kūrėjų pasigesite, tačiau būtent dėl savo didybės jie ir netilpo į šiuos 340 knygos puslapių. Gal kas pasiges ir kai kurių jaunų, savo charizma ir kūryba žavinčių mados pasaulio asmenybių. Tačiau ir jų, tai išnykstančių, tai pasirodančių, šio leidinio puslapiai nesuturėjo. Tikiu ir tikiuosi, kad apie juos bus prabilta būsimose knygose apie madą.

Knyga Knyga "Lietuvos mada" (nuotr. leidėjų)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų