• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

1991 metų sausio 13-ąją sovietinių kariškių siautėjimo metu nukentėję Lietuvos laisvės gynėjai teigia pasigendą valdžios dėmesio jų problemoms ir spartesnio gyvenimo pagerėjimo šalyje.

REKLAMA
REKLAMA

"Mes didžiuojamės tuo, jog savo ryžtu, savo auka mes irgi prisidėjome prie to, kad šiandien mūsų mažytė Lietuva tampa pilnateise Europos valstybių bendrijos nare, kad ji tampa nepalyginamai saugesne, kad mūsų vaikams ir vaikaičiams nebereikės stoti beginkliams prieš okupanto tankus, nebereikės patirti karčios tremtinio ir politinio kalinio dalios", - pirmadienį (01.13) Seime surengtame iškilmingame Seimo posėdyje sakė 1991 metų sausio 13-ąją nukentėjusiųjų atstovas Vilniaus universiteto docentas Algirdas Šukys.

REKLAMA

"Tačiau mes negalime jausti nerimo ir atsakomybės už tai, kad gyvenimas Lietuvoje vis dėlto dar ne toks, koks turėtų būti", - pridūrė jis.

A. Šukys pareiškė, jog tiek Lietuvos laisvės gynėjai, tiek didžioji piliečių dauguma reikalauja iš valdžios "greičiau, energingiau, sąžiningiau spręsti problemas", kad sparčiau keistųsi gyvenimas, daliai žmonių nereikėtų "raustis po šiukšlynus", gatvėse nebūtų valkataujančių vaikų.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu valdžia inicijuotų "moralinio, ekonominio, dvasinio atgimimo, pilietinės sąmonės ugdymo sąjūdį", tuomet, pasak jo, būtų galima pasiekti gerovės ne tik "grupelėms", bet visiems Lietuvos žmonėms.

1991 metų sausio 13-ąją nukentėjusiųjų atstovas taip pat piktinosi, jog Lietuvos laisvės gynėjai kasdienybėje pasigenda jiems per šventes rodomo dėmesio.

"Kartai būna labai skaudu, kai norėdamas padėti tokiam vargstančiam kukliam žmogui, susiduri su stora šalto abejingumo siena, o kartais net ir su atviru priešiškumu. Nejaugi tie žmonės, kurie pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą savo krauju, yra mažiau garbingi ir mažiau verti dėmesio kaip to akto signatarai, pasirašę tą aktą rašalu?", - sakė A. Šukys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą 1991 metų sausio 13-ąją Vilniuje žuvo 14 ir buvo sužeista daugiau kaip tūkstantis žmonių.

Nors kariškiams pavyko užimti televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo pastato.

Pagerbiant žuvusiuosius sausio 13 dieną Lietuvoje minima Laisvės gynėjų diena.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų